Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Miszon »

Polska wersja jest już w przedsprzedaży, ceny lekko ponad 200zł, premiera ma być tuż przed świętami.

Jak oceniacie potencjał tej gry jako gry rodzinnej? Ciężkość na BGG to 3,kilka - nie jest nieco za trudna na rodzinne granie z dzieciakami lub ludźmi którzy grali w Dominiona, 7CŚ, Park Niedwiedzi, Dolinę Nilu, a Zamki Burgundii to już był max?

Widzę też tu jakieś narzekania na grę, a jest bardzo wysoko w BGG, ok. 150 miejsca. Jak to się ma do innych wysoko notowanych familniaków typu Na Skrzydłach czy Everdell?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: eveni »

Miszon pisze: 09 gru 2021, 11:21 Polska wersja jest już w przedsprzedaży, ceny lekko ponad 200zł, premiera ma być tuż przed świętami.
W 3Trollach po rabacie 7% 195 zł.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Miszon »

Tak, myślę że z rabatami będzie można wyrwać nawet nieco mniej niż za 200.
Bardziej mnie martwi to co tutaj poczytałem o grze oraz to czy jak premiera 20-24 XII, to czy się wyrobi pod choinkę o ile jednak bym się zdecydował kupić...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
LukaszLozz
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: LukaszLozz »

Hej,
ja miałem tytuł na liście zakupowej na ten rok, ale ostatnio chłopaki z Kości, Piony i Bastiony trochę się po niej przejechali. Tzn nie było jakoś dramatycznie, ale uwagi Marka, który wychodzi, ze trochę w tytuł pograł, trafiły do mnie i na razie sobie odpuściłem.
Główne zarzuty dotyczyły dość okrojonej podstawki, co daje efekt monotonności.
Ja poczekam na wrażenia od większej grupy osób na forum.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 12:26 przez LukaszLozz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: BOLLO »

I ja się zastanawiam, bo na grę czekałem nie powiem. Ale obecnie mam już tyle tytułów czekających na ogranie że nie wiem czym ten by mnie zachwycił. Z tego co widzę dinozaury są plastikowe więc obawiam się o ich jakość (chiński plastik).
Cena 200pln nie mało i tematyka u nas taka nie bardzo chwytliwa. Mam jedynie Draftozura. A bardziej czekam chyba na Dominant Species
Waga 3.0 BGG to też z dzieciaczkami raczej nie pogram....no mam dylemat.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Gizmoo »

Miszon pisze: 09 gru 2021, 11:21 Jak oceniacie potencjał tej gry jako gry rodzinnej?
Z jednej strony - ta gra dla gamerów jest za lekka, bo nie pali zwojów i występuje w niej element losowości. Z drugiej strony - zasad do przyswojenia jest sporo, a jeszcze mega znaczenie ma ewaluacja tego, co pojawia się na rynkach w konkretnych fazach. Da się w to pewnie grać z dzieciakami, ale nie wiem, czy będą miały z tej zabawy frajdę, bo decyzji do podjęcia jest sporo, a ktoś doświadczony, na pewno rozniesie ich mocno punktowo.
Miszon pisze: 09 gru 2021, 11:21 Widzę też tu jakieś narzekania na grę, a jest bardzo wysoko w BGG
"Hejterem" w tym wątku jest jedna osoba. :lol: Ja rozumiem, że DI może się nie podobać i nawet rozumiem argumenty detrytuska. Ba! Nawet częściowo się z nimi zgadzam. Ale ja uważam, że to jest mega przyjemne euro, dostarczające świetnej zabawy i bardzo ciekawych decyzji. Żeby nie było nieporozumień - to nie jest gra wybitna, ale jest świetna w tym co robi - przyjemne budowanie parku rozrywki z Dinozaurami w roli głównej. Mega podoba mi się w niej to, że można sterować długością rozgrywki, cele są bardzo zróżnicowane, a decyzje nie są banalne. Jest tu na czym pogłówkować. Z dodatkiem gra zyskuje jeszcze bardziej. No i szata graficzna bardzo mi się podoba. W zeszłym miesiącu zagrałem dwa razy ze znajomymi i wszystkim się bardzo podobało. I cała paczka czeka teraz na powtórkę. Nie doszło do niej wyłącznie z powodów zdrowotnych. :D
Miszon pisze: 09 gru 2021, 11:21 Jak to się ma do innych wysoko notowanych familniaków typu Na Skrzydłach czy Everdell?
To kompletnie inne gry i różna ilość zasad do przyswojenia. Bez wątpienia najwięcej zasad jest w Dinosaur Island. Natomiast mechanicznie to najbardziej eleganckie z tej trójki jest Everdell i w mojej opinii jest też najlepszą grą. O Na Skrzydłach się nie wypowiadam, bo tu z kolei "hejterem" jestem ja. :lol: Mocno średnia gra, która ma jeszcze więcej problemów niż DI i która jest jeszcze bardziej losowa.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: brazylianwisnia »

Miałem DI i moim zdaniem ma sens tylko z dodakiem. Wtedy jest dużo więcej kombinowanja. Znacznie ciekawej. Podstawka jest zbyt płytka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: detrytusek »

Chciałem tylko dodać, że po 2 latach nic się nie zmieniło i dalej pluję jadem :P.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Gizmoo »

brazylianwisnia pisze: 09 gru 2021, 12:13 Podstawka jest zbyt płytka.
Dla hardkorowych graczy na pewno. W Totally Liquid trzeba kombinować nad wieloma czynnikami, a gra pod Blueprinty potrafi palić momentami zwoje. Natomiast bez dodatku też jest spoko, chociaż nie mam w sumie pojęcia, czy polska podstawka retail różni się czymś od podstawki z KS. Z tego, co pamiętam, na Kickstarterze było sporo dodatkowych kart, kości, plotów, etc. Mam wszystko w KS, więc nie wiem. Dla mnie tej różnorodności w samej podstawce jest sporo. Grałem "gołe" DI dobre 10 razy i każda partia była inna. Ale na pewno gra mocno zyskuje z Totally Liquid. :wink:
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:02 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: karawanken »

Wygląda ciekawie, opinie głównie dobre więc człowiek się zastanawia czy sobie nie kupić. Poczekał by nawet trochę na więcej opinii ale wtedy pewnie się okaże, że gra zniknęła ze sklepów zaraz po premierze.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 435
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 79 times
Been thanked: 519 times
Kontakt:

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: crazygandalf »

Wczoraj premierę miała Wyspa Dinozaurów, więc przypominamy nasz materiał o tej grze wraz z przedstawieniem zasad. Może komuś się przyda, aby szybciej wejść w rozgrywkę:
https://youtu.be/ICY00rUzTq0
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Julka182 »

I jak wrażenia po pierwszych rozgrywkach? Mocno kusi mnie ta gra :)
A poziomem ciężkości do jakich innych gier byście ją porównali ?
Zgorzi
Posty: 59
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 115 times
Been thanked: 14 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Zgorzi »

Hej, odebrałem dzisiaj swoją kopię gry. Czy Wasze egzemplarze też mają takie szare kropki na całej wewnętrznej wyprasce? Sam nie wiem czy to taka grafika czy pleśń...
Spoiler:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: dwaduzepe »

Zgorzi pisze: 20 sty 2022, 16:03 Hej, odebrałem dzisiaj swoją kopię gry. Czy Wasze egzemplarze też mają takie szare kropki na całej wewnętrznej wyprasce? Sam nie wiem czy to taka grafika czy pleśń...
Spoiler:
moje tego nie mialo, ale to przeciez i tak jest do wyrzucenia - to tylko na czas transportu sluzy
Zgorzi
Posty: 59
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 115 times
Been thanked: 14 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Zgorzi »

dwaduzepe pisze: 20 sty 2022, 16:04 moje tego nie mialo, ale to przeciez i tak jest do wyrzucenia - to tylko na czas transportu sluzy
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli to pleśń to nie mam żadnej gwarancji, że reszta kartonowych elementów z tego samego pudła jest ok, a ja jednak wypraski nie wyrzucam bo trzyma ona jako tako elementy by nie latały luzem po pudle. No nic, zostaje reklamacja..
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: dwaduzepe »

Zgorzi pisze: 20 sty 2022, 16:10
dwaduzepe pisze: 20 sty 2022, 16:04 moje tego nie mialo, ale to przeciez i tak jest do wyrzucenia - to tylko na czas transportu sluzy
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli to pleśń to nie mam żadnej gwarancji, że reszta kartonowych elementów z tego samego pudła jest ok, a ja jednak wypraski nie wyrzucam bo trzyma ona jako tako elementy by nie latały luzem po pudle. No nic, zostaje reklamacja..
xd i taj to wyrzucisz bo z tym nie ma jak sensownie spakowac gry do pudelka
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: brazylianwisnia »

Z pleśnią nie ma żartów. Moze się okazać że wylezie na komponentach i zarazi później resztę kolekcji. Jeśli masz wątpliwości to wypraskę bym wywalił i dał grę na kwarantanne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Flank3r »

xd i taj to wyrzucisz bo z tym nie ma jak sensownie spakowac gry do pudelka
Ja wypraskę zostawiłem i wszystko elegancko mi się w środku mieści 8)
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: m_marple »

Flank3r pisze: 20 sty 2022, 17:51
xd i taj to wyrzucisz bo z tym nie ma jak sensownie spakowac gry do pudelka
Ja wypraskę zostawiłem i wszystko elegancko mi się w środku mieści 8)
Ja też zostawiłam ale ledwo upchałam i nie wiem czy będzie mi się chciało w takiego tetrisa bawić po każdej partii.

Pierwsze wrażenia - dinozaury mają strasznie kłujące ogonki 😉 w weekend pewnie pierwsza partia.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: XLR8 »

Julka182 pisze: 20 sty 2022, 12:09 I jak wrażenia po pierwszych rozgrywkach? Mocno kusi mnie ta gra :)
A poziomem ciężkości do jakich innych gier byście ją porównali ?
Jest naprawdę spoko. Liczba różnych faz trochę zaburza immersję, ale to tyle jeśli chodzi o jakąś krytykę.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: dwaduzepe »

m_marple pisze: 20 sty 2022, 18:01
Flank3r pisze: 20 sty 2022, 17:51
xd i taj to wyrzucisz bo z tym nie ma jak sensownie spakowac gry do pudelka
Ja wypraskę zostawiłem i wszystko elegancko mi się w środku mieści 8)
Ja też zostawiłam ale ledwo upchałam i nie wiem czy będzie mi się chciało w takiego tetrisa bawić po każdej partii.

Pierwsze wrażenia - dinozaury mają strasznie kłujące ogonki 😉 w weekend pewnie pierwsza partia.
wlasnie o to mi chodzilo - da sie to upchnac, ale nie ma to sensu, bo tylko wiecej czasu zajmuje skladanie i rozkladanie tego przez zbyt duzy scisk. U mnie to szybko wylecialo do smieci
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Flank3r »

dwaduzepe pisze: 20 sty 2022, 18:18
m_marple pisze: 20 sty 2022, 18:01
Ja też zostawiłam ale ledwo upchałam i nie wiem czy będzie mi się chciało w takiego tetrisa bawić po każdej partii.

Pierwsze wrażenia - dinozaury mają strasznie kłujące ogonki 😉 w weekend pewnie pierwsza partia.
wlasnie o to mi chodzilo - da sie to upchnac, ale nie ma to sensu, bo tylko wiecej czasu zajmuje skladanie i rozkladanie tego przez zbyt duzy scisk. U mnie to szybko wylecialo do smieci
No nie wiem... Nie wydaje mi się to taki problem z składaniem i rozkładaniem :)
Zostawię zdjęcia jak ja to sprytnie organizuje, jeżeli ktoś też ma kaprys zostawiać wypraskę i zastanawiał się jak to pomieścić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Julka182 »

XLR8 pisze: 20 sty 2022, 18:10
Julka182 pisze: 20 sty 2022, 12:09 I jak wrażenia po pierwszych rozgrywkach? Mocno kusi mnie ta gra :)
A poziomem ciężkości do jakich innych gier byście ją porównali ?
Jest naprawdę spoko. Liczba różnych faz trochę zaburza immersję, ale to tyle jeśli chodzi o jakąś krytykę.
A do jakich innych gier można porównać jej 'trudność' i złożoność ? :)
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Dinosaur Island (Jonathan Gilmour, Brian Lewis)

Post autor: Flank3r »

Julka182 pisze: 21 sty 2022, 11:53 A do jakich innych gier można porównać jej 'trudność' i złożoność ? :)
Dla mnie to taka gra rodzinna plus. Z dziećmi albo osobami rzadko grającymi, bym nie usiadł a dla geeków może być za mało złożona.
Jeżeli ja osobiście miałbym nawiązać do jakiejś gry, to powiedziałbym Everdell z dodatkiem - teoretycznie "zagrałbym ze swoją mamą" ale nie ogarniała, by do końca co się dzieje :D
ODPOWIEDZ