Statystyki z gier 2021

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1679
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: XLR8 »

Jakby ktoś przy mnie zaczął notować liczbę partii dla gier typu Dobble to miałbym ciarki zażenowania. Rozumiem, że dużo hobbystów ma syndrom "hapola" i lubi sztucznie nabijać sobie licznik, ale to trochę jak z masturbacją - niby fajnie, ale po fakcie czujesz się źle sam ze sobą.

Żeby nie robić offtopu.
W tym roku 470 partii+

Najbardziej jestem zadowolony z:
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy 14
Gaia Project 14
Yellow & Yangtze 13
Concordia 12
Scythe 12
Twilight Imperium: Fourth Edition 11
Through the Ages: A New Story of Civilization 9
Brass: Birmingham 9
Yokohama 9
Great Western Trail 8
Orléans 7
Maria 6
Mysthea 6
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 247 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: mordajeza »

XLR8 pisze: 11 sty 2022, 22:49 Jakby ktoś przy mnie zaczął notować liczbę partii dla gier typu Dobble to miałbym ciarki zażenowania. Rozumiem, że dużo hobbystów ma syndrom "hapola" i lubi sztucznie nabijać sobie licznik, ale to trochę jak z masturbacją - niby fajnie, ale po fakcie czujesz się źle sam ze sobą.
Dobrze, że są na świecie strażnicy czystości naszego hobby z tak silną psychiką, jak Ty! (Do Admina: przepraszam, nie mogłem się powstrzymać - post oczywiście można usunąć, ostrzeżenie też przyjmę z pokorą :) ).
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: karmazynowy »

XLR8 pisze: 11 sty 2022, 22:49 Jakby ktoś przy mnie zaczął notować liczbę partii dla gier typu Dobble to miałbym ciarki zażenowania. Rozumiem, że dużo hobbystów ma syndrom "hapola" i lubi sztucznie nabijać sobie licznik, ale to trochę jak z masturbacją - niby fajnie, ale po fakcie czujesz się źle sam ze sobą.
Powiedział gość notujący partie w Jaipura, Splendora i Coconuts (!) :lol:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Backero »

Nie umywam się do reszty, bo moja planszówkowa ekipa każdy w innym mieście i niełatwo się spiknąć, ale też skrupulatnie notuję partie, więc:

Ilość partii: 49
Rozegrane tytuły: 12, w tym 3 nowe

Nowe tytuły: Zamki Burgundii, LOTR Podróże przez Śródziemie (+ Cieniste Ścieżki), Palec Boży

Najczęściej grane tytuły:
- Scythe: 10
- LOTR Podróże przez Śródziemie: 7
- Neuroshima Hex: 6
- Mare Nostrum: 6
- Tytani: 6

Inne:
- Pobity w tym roku rekord liczby punktów w Scythe (103).
- Z posiadanych przez nas nieograne jedynie World of Warcraft Wrath of the Lich King i dodatek do Terrors of London.
- Pobity rekord czasu posiedzenia przy sesji planszówek (tylko przerwy na jedzenie): 16 godzin.

Nie wiem jak w ilością partii będzie na 2022 rok, ale na razie mamy 4 i z pewnością ograne będzie więcej nowości. LOTR był naszym pierwszym podejściem do kampanijnych gier kooperacyjnych i okazał się udanym eksperymentem, więc w tym roku bardzo możliwe, że zagramy w co
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4532
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1679 times
Been thanked: 2122 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek

Moje statystyki za 2021 rok (wyłącznie gry przy stole!) podane w formie graficznej. 🙂

Rok zdominowały:

Obrazek

Uwielbiam statystyki ❤️
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5233
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: BOLLO »

Kurcze tak sobie czytam te wasze statystyki i mnie przekonaliście by od tego roku zacząć takie doświadczenie z prowadzeniem czegoś takiego. Natomiast nie wiem jakim darmowym programem mógłbym coś takiego zrobić. Mam jakaś appke MY BGG. Widze ze jest synchronizacja z profilem BGG, można dodawać gry i informacje więc chyba się nada? Ktoś poleca lub jest coś lepszego i za darmoszkę?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Abizaas »

BOLLO pisze: 13 sty 2022, 14:38 Kurcze tak sobie czytam te wasze statystyki i mnie przekonaliście by od tego roku zacząć takie doświadczenie z prowadzeniem czegoś takiego. Natomiast nie wiem jakim darmowym programem mógłbym coś takiego zrobić. Mam jakaś appke MY BGG. Widze ze jest synchronizacja z profilem BGG, można dodawać gry i informacje więc chyba się nada? Ktoś poleca lub jest coś lepszego i za darmoszkę?
Bgstats tanie i dobre, ale jednak nie darmowe.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ckbucu
Posty: 361
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 403 times
Been thanked: 560 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: ckbucu »

Plays: 601
Games: 129
Time: 696h
H-index: 13
63% kolekcji ogranej

TOP 10 rozgrywki:
1. APEX Theropod - 44
2. Final Girl - 34
3. Ruins: Death Binder - 29
4. Cascadia - 23
5. Marvel Champions - 22
6. SPrawlopolis - 19
7. Robinson Crusoe - 18
8. Elekt - 18
9. Too Many Bones - 16
10. TMB Undertow - 16

TOP 10 czas:
1. Cloudspire - 30h
2. APEX Theropod - 27h
3. Too Many Bones -26h
4. Inventions: Evolution of Ideas - 25h
5. Ruins Death BInder - 24h
6. Final GIrl - 22h
7. Too many Bones Undertow - 21h
8. Dwellings of Eldervale - 19h
9. Robinson Crusoe - 16h
10. Lisboa - 15h
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 258 times
Been thanked: 716 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: arturmarek »

ckbucu pisze: 13 sty 2022, 15:12 TOP 10 rozgrywki:
7. Robinson Crusoe - 18

TOP 10 czas:
9. Robinson Crusoe - 16h
Szybko grasz w Robka.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: rutra1992 »

BOLLO pisze: 13 sty 2022, 14:38 Kurcze tak sobie czytam te wasze statystyki i mnie przekonaliście by od tego roku zacząć takie doświadczenie z prowadzeniem czegoś takiego. Natomiast nie wiem jakim darmowym programem mógłbym coś takiego zrobić. Mam jakaś appke MY BGG. Widze ze jest synchronizacja z profilem BGG, można dodawać gry i informacje więc chyba się nada? Ktoś poleca lub jest coś lepszego i za darmoszkę?
Ja używam my bgg, zastanawiałem się czy nie przejść na bgg stats, ale jedyna rzecz która wydaje mi się tam fajniejsza to szeregowanie gier po czasie gry. Z tym że średnio wyobrażam sobie że będę to mierzył więc, jakoś nie mam chęci płacić za coś czego nie będę używał. Żeby zliczać partie my bgg wystarczy, do tego ma wykresy po liczbie partii (Total, rok, miesiąc, dzien) i dobór gry wg czasu gry (z bgg) i liczby graczy.

Chyba ze w bgstats jest coś fajnego czego jeszcze nie ogarnąłem to może kiedyś się skusze :-)
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Kapel »

Ja kilka dni temu pobrałem darmową "BGG Catalog" i wygląda całkiem spoko.
ckbucu
Posty: 361
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 403 times
Been thanked: 560 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: ckbucu »

arturmarek pisze: 13 sty 2022, 15:29 Szybko grasz w Robka.
Szybko ginę w Robka :P
A tak serio - Robinson solo idzie dosyć szybko, zależy też od scenariusza. Ponad połowa tych rozgrywek to scenariusz z ratowaniem Jenny, który ma o ile dobrze pamiętam 8 rund.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4532
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1679 times
Been thanked: 2122 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: PytonZCatanu »

rutra1992 pisze: 13 sty 2022, 19:51 Chyba ze w bgstats jest coś fajnego czego jeszcze nie ogarnąłem to może kiedyś się skusze :-)
No jest cała masa. W wersji płatnej (13 zł jednorazowo) są challenge, cała masy wykresów, grafik, możliwości katalogowania gier, zapisywania wyników np. według ras i frakcji, % zwycięstw, cała masa ogólnych statystyk (kiedy,gdzie, z kim, jak długo).

To wszystko zasysane jest z Bgg, ale podane tak, że aż chce się przeglądać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5233
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: BOLLO »

Kapel pisze: 13 sty 2022, 20:03 Ja kilka dni temu pobrałem darmową "BGG Catalog" i wygląda całkiem spoko.
Zainstalowałem i wygląda ok. Ja nie potrzebuje nic rozbudowanego. Wystarczy mi w co grałem/kiedy i z kim. Czas rozgrywki zalecany ale nie obowiązkowy. Tak wiec mam te 2 darmowe i zobaczymy, po testujemy.
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 55 times
Been thanked: 29 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: giventofly »

Jeżeli masz androida to bardzo dobrze działa też aplikacja boardgamegeek.

Nie jest dostępna w sklepie ale można popbrać apk z githuba.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Dellas »

Chyba ze w bgstats jest coś fajnego czego jeszcze nie ogarnąłem to może kiedyś się skusze
BGStats ma kilka baaardzo użytecznych rzeczy, np:
- import rozgrywki dla innych graczy. Wystarczy że jeden z uczestników gry doda rozgrywkę a potem poprzez import każdy kto ma konto na BGG może sobie to dodać jednym kliknięciem.
- logi rozgrywek uwzględniają np. dodatki w jakie gramy i warianty
- system challenge'y
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 442 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: vnzk »

PytonZCatanu pisze: 14 sty 2022, 09:15
rutra1992 pisze: 13 sty 2022, 19:51 Chyba ze w bgstats jest coś fajnego czego jeszcze nie ogarnąłem to może kiedyś się skusze :-)
No jest cała masa. W wersji płatnej (13 zł jednorazowo) są challenge, cała masy wykresów, grafik, możliwości katalogowania gier, zapisywania wyników np. według ras i frakcji, % zwycięstw, cała masa ogólnych statystyk (kiedy,gdzie, z kim, jak długo).

To wszystko zasysane jest z Bgg, ale podane tak, że aż chce się przeglądać.
Podpisuję się pod tym. Aplikacja ma masę statystyk, jest intuicyjna, szybka i cały czas rozwijana.

Co do mierzenia czasu, po prostu podczas ustawiania rozgrywki klikasz "play" przy zegarku na ekranie i apka sama ten czas zapisuje. Możesz również włączyć w opcjach, żeby po wybraniu gry włączał się automatycznie.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4111
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2565 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Gizmoo »

Nie używam apki, nie wpisuję rozgrywek na BGG i generalnie nie jestem osobą ze "statystycznym" podejściem do czegokolwiek. Nawet wbijanie "platyn", czy uzyskiwanie achivementów mnie nie pociąga. Wprawdzie prowadzę różne zapiski, ale czynię je głównie po to, by opisać swoje wrażenia z rozgrywek w comiesięcznym podsumowaniu w temacie "Gra Miesiąca". Nigdy nie robiłem takich rocznych podsumowań i dokładnych wyliczeń. Ot, miałem z tyłu głowy, że rocznie gram całkiem sporo i na pewno rozgrywam powyżej 300 partii rocznie. Reasumując - nie prowadzę precyzyjnych statystyk i... Nie zamierzam tego zmieniać. Ale!

Temat mnie zainspirował, by dokładniej spojrzeć na dwa zagadnienia. Ile dokładnie partii rocznie wykręcam, a przede wszystkim - ile poznałem w zeszłym roku nowości.

Ilość partii rozegranych w roku 2021:

376

Wygląda na to, że w rocznym ujęciu, statystycznie gram ponad 1 partię dziennie! Szczerze - nie podejrzewałem aż tak wysokiego wyniku. Wprawdzie zeszły rok był szczególny, bo zrobiłem sobie półroczny urlop od stałej pracy, ale też bardzo dużo podróżowałem, więc nabicie takiego wyniku było nie lada wyczynem. Wszystko dzięki nowo poznanym znajomym. Mam więc teraz kilka grup planszówkowych w tym jedną stałą (pozdrawiam Was dziewczyny), z którą gram przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Ilość poznanych nowości w roku 2021:

65

I tu również jestem zaskoczony tak wysokim wynikiem. Spodziewałem się coś w okolicach 40. 65 nowo poznanych gier to jest bardzo dużo. Wychodzi niemal nowych 6 tytułów na miesiąc. Byłem przekonany, że 2021 to był rok głównie powrotów i ogrywania sprawdzonych tytułów. Mało w końcu przyszło gier z Kickstartera, starałem się dużo nie kupować, ale i tak kolekcja się dosyć rozrosła.

Podsumowując - zaskoczony jestem tak wysokimi liczbami, ale to w sumie dobrze, że gram dużo. Oby ten rok był równie pod tym względem łaskawy.

P.S. Zapomniałem dopisać:

0 partii on-line. Nie gram na kompie.

Wszystkie rozegrane na żywo w doborowym towarzystwie! 8)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 258 times
Been thanked: 716 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: arturmarek »

Jak w takich podsumowaniach traktujecie rozgrywki online? Ja zupełnie je pomijam, nie traktując tego jak granie w planszówki.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5233
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: BOLLO »

arturmarek pisze: 17 sty 2022, 15:50 Jak w takich podsumowaniach traktujecie rozgrywki online? Ja zupełnie je pomijam, nie traktując tego jak granie w planszówki.
Uważam że powinny być pomijane....bo jednak o wiele łatwiej jest nabić 100partii online niż fizycznie dogrywając czas/ekipę/grę i miejsce....
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Abizaas »

Ja nie wpisuje głupot online (jakiejś partii w 7cs na bga) ale jak gramy miesiąc jedna partie korespondencyjna na bga to wbijam jako 1,5h partie (mimo ze realnie spędziłem przy niej więcej czasu). Pare razy mieliśmy tez taka sytuacje ze jedno z nas było rozchorowane (duzo partii gramy w dwie osoby), wiec odpaliliśmy grę na zywo na bga i normalnie tez ja wpisywałem.

Za to nie wpisywałbym partii z botami, bardzo krótkich gier, lub partii z samymi internetowymi przeciwnikami (wyjątkiem jest korespondencyjna Gaja).

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1229 times
Been thanked: 1437 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 17 sty 2022, 16:09
arturmarek pisze: 17 sty 2022, 15:50 Jak w takich podsumowaniach traktujecie rozgrywki online? Ja zupełnie je pomijam, nie traktując tego jak granie w planszówki.
Uważam że powinny być pomijane....bo jednak o wiele łatwiej jest nabić 100partii online niż fizycznie dogrywając czas/ekipę/grę i miejsce....
Zgoda z Bollo, jakbym liczył online (MTG:Arena) to pewnie partie w roku bym liczył w tysiącach z samej tej jednej gry. Potem inni użytkownicy zielenieją z zazdrości, że ktoś inny ma tyle czasu na granie, a okazuje się, że to godzinka po obiedzie co drugi dzień.

Planszówki to planszówki a gry na kompie to gry na kompie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
khuba
Posty: 985
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: khuba »

BOLLO pisze: 17 sty 2022, 16:09 Uważam że powinny być pomijane....bo jednak o wiele łatwiej jest nabić 100partii online niż fizycznie dogrywając czas/ekipę/grę i miejsce....
Z drugiej strony to nie konkurs z nagrodami a zwykłe zapisanie faktu zagrania w grę
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 258 times
Been thanked: 716 times

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: arturmarek »

Dla mnie to prosto inna forma spędzania czasu. Czas rozgrywki nie ma dla mnie znaczenia, nie loguję rozegrywek, żeby się pochwalić, tylko dla siebie, żeby po jakimś czasie zobaczyć w co, ile, kiedy grałem. Grywam online w szybkie gierku dla zabicia czasu, w kobyły, żeby się nauczyć lub sprawdzić jak słaby jestem, grywam też ze znajomymi. Jednak w żadnym z tych przypadków nie uważam tego za granie w planszówkę, bo równie dobrze moglibyśmy grać Among Us lub inny komórkowo-PCtowy twór. To, że akurat te gierki na BGA (lub w innym miejscu) mają swoje fizyczne odpowiedniki nie czyni mi z nich gier planszowych.

Oczywiście pytam z ciekawości, zupełnie nie staram się kogokolwiek przekonać do mojego podejścia.
sensibileanima
Posty: 17
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Statystyki z gier 2021

Post autor: sensibileanima »

Wyszło nam tak w 2021 :)
plays: 190
players: 29
games: 91
H-index: 6
% of own base games played: 53

najczęściej na stole:
Nowy wspaniały świat, Kartografowie, Terraformacja marsa
ODPOWIEDZ