Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3490
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: psia.kostka »

hipcio_stg pisze: 16 paź 2021, 01:59 za tę cenę to żal nie brać. Najwyżej tydzień pieszo będę do pracy chodził ;) Odkuję sobie na benzynie :P
Przekonwertuj sie na rower :) Budzet planszowkowy wzrosnie o pare tysiecy! Ruch, zdrowie, ekologia, swieze powietrze, endorfiny. Same plusy ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

psia.kostka pisze: 16 paź 2021, 02:36
hipcio_stg pisze: 16 paź 2021, 01:59 za tę cenę to żal nie brać. Najwyżej tydzień pieszo będę do pracy chodził ;) Odkuję sobie na benzynie :P
Przekonwertuj sie na rower :) Budzet planszowkowy wzrosnie o pare tysiecy! Ruch, zdrowie, ekologia, swieze powietrze, endorfiny. Same plusy ;)
Mam do pracy jakieś 1500m szybciej dojdę pieszo niż rower wyciągnę z piwnicy ;-)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Pola Arle w polskiej wersji językowej. Wahałem się dość długo, no ale uznałem, że skoro to mój ulubiony autor, to może być to coś świeżego.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Nemesis bo na Lockdown pewnie jeszcze poczekamy a udało się po walce z Empikiem wywalczyć za 333pln

W Obronie Lwowa bo mam nadzieję że to szybka gra na hexach w które grałem za dzieciaka.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: RUNner »

hipcio_stg pisze: 16 paź 2021, 08:29 Mam do pracy jakieś 1500m szybciej dojdę pieszo niż rower wyciągnę z piwnicy ;-)
Mam identyczną odległość i ten sam dylemat, więc... dojeżdżam autem. Na usprawiedliwienie napiszę tylko, że żona mnie zabiera po drodze do swojej pracy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

BOLLO pisze: 12 paź 2021, 10:38
japanczyk pisze: 12 paź 2021, 10:01 Zareklamuj
Nie mogę 2ga ręka OLX....ale i tak napisałem do e-raptora czy coś z tym fantem są w stanie pomóc. Ku przestrodze dla innych jak nie widziecie tego fizycznie w łapkach to nie kupujecie bo tanie to nie jest.
e-Raptor bardzo szybko i pozytywnie zajął się moją sprawą za co należy mu się pochwała. Dosłał poprawiony produkt o dużo lepszym wykonaniu ale również nie bez wad.
Firmę zatem polecam ale produktu nie.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Wyprawa do Eldorado bo nie nudne dla rodzica a piękne wprowadzenie w budowanie talii dla sześciolatki.
Palec boży - bo sytuacja z matami zwróciła moją uwagę na ten tytuł, bo sześciolatka się wkręci, bo starsze latorośle też się pewnie oderwą od Brassów czy innych Summonerów i z nami zagrają 8)
The Rise of Red Skull bo jak kiedyś wreszcie pokonam Klawa, powalczę z Ultronem, przetestuję Goblina to będę miał co robić dalej. A tak poza tym to chyba jedyna gra, w którą gram solo :shock:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 640
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 366 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Nilis »

Już szczęśliwy miałem nic nie kupować do końca roku a tu przypadkiem patrzę że Nemesis używany(choć wygląda i pachnie jak nowy), zakoszulkowany w bardzo atrakcyjnej cenie a jakoś tak zawsze chciałem mieć tę grę mimo że kumpel też ma... no i kupiłem, i mam, i fajnie
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Tommy »

Ostatnio kupiłem akrylowe znaczniki do Arnaka, bo w dobrej cenie, a zawsze chciałem mieć :D
hipcio_stg pisze: 12 paź 2021, 13:19 Ja kupiłem akrylowe znaczniki do Arnaka, ale szybko się ich pozbyłem. Akryle były do wyłamania jak zwykłe punchboardy, krawędzie w tych miejscach były do szlifowania. Kolejnym bardzo słabym punktem tych znaczników była matowa lewa strona znacznika. Tylko jedna byłą ładna błyszcząca. Powiem szczerze, że lepiej się sprawdzają już kartony. Pozbyłem się.
Wsparłem też Najwyższy poziom w Sleeping Gods - czy można to zaliczyć jako kupienie?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Sloth »

Wsparłem Lodowe serce, ostatnio przerobiłem kilka paragrafów i różnie z tym bylo wiec liczę tutaj na więcej emocji. Szczegolnie że lubię zimowe klimaty.

Hero Realms podstawka. Kupiona pod kątem grania z córką. Lubimy karcianki i wzajemne boje.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dhel »

Wsparłem Too Mamy Bones Unbreakable, teraz tylko pytanie czy potrzebuję tych fajnych pudełeczek na trzymanie gearlocków (trove chest nie mam i mieć nie będę).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: seki »

Dhel pisze: 23 paź 2021, 11:37 Wsparłem Too Mamy Bones Unbreakable, teraz tylko pytanie czy potrzebuję tych fajnych pudełeczek na trzymanie gearlocków (trove chest nie mam i mieć nie będę).
W takim razie nie potrzebujesz :) powiedz mi co jest nie tak w przechowywaniu gearlocków bez tych pudełeczek? TMB ma przecież fajnie zorganizowane pudło. I druga sprawa gdzie będziesz trzymać te pudełeczka bez trochę chesta. One chyba ci nie wejdą do pudła z grą.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1914
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomuch »

seki pisze: 23 paź 2021, 21:56
Dhel pisze: 23 paź 2021, 11:37 Wsparłem Too Mamy Bones Unbreakable, teraz tylko pytanie czy potrzebuję tych fajnych pudełeczek na trzymanie gearlocków (trove chest nie mam i mieć nie będę).
W takim razie nie potrzebujesz :) powiedz mi co jest nie tak w przechowywaniu gearlocków bez tych pudełeczek? TMB ma przecież fajnie zorganizowane pudło. I druga sprawa gdzie będziesz trzymać te pudełeczka bez trochę chesta. One chyba ci nie wejdą do pudła z grą.
Mi wlazło do podstawowego pudła 8 gearlocków, ale po dwa zestawy kości na jednej tacce.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dhel »

seki pisze: 23 paź 2021, 21:56
Dhel pisze: 23 paź 2021, 11:37 Wsparłem Too Mamy Bones Unbreakable, teraz tylko pytanie czy potrzebuję tych fajnych pudełeczek na trzymanie gearlocków (trove chest nie mam i mieć nie będę).
W takim razie nie potrzebujesz :) powiedz mi co jest nie tak w przechowywaniu gearlocków bez tych pudełeczek? TMB ma przecież fajnie zorganizowane pudło. I druga sprawa gdzie będziesz trzymać te pudełeczka bez trochę chesta. One chyba ci nie wejdą do pudła z grą.
Jak to dobrze przeczytać chłodną kalkulację czy potrzeba czy nie :)

Inna rzecz jakby to kosztowało sporo mniej to ok, ale jak mam kupić tego 5 sztuk, no to już trochę przesada. Ale książkę wziąłem :lol:
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Grzdyll »

Ależ ten wątek jest w istocie głupi - toż to całkiem jak spotkanie grupy wsparcia AP (anonimowych planszoholików). Co jednak najgorsze regularnie go czytam i nieustannie poprawia mi nastrój, że nie jestem sam :P
No to, żeby nie robić offtopu, z mojej kozetki wygląda to ostatnio tak:
Sonar - na pełnej wersji (Captain Sonar) trochę się sparzyłem, głównie ze względu na podatność na nieintencyjne błędy no i jednak sama gra trwała dość długo. Ta uproszczona, w zasadzie dziecięca wersja mnie skusiła promocyjną ceną bo rdzeń gry jest ten sam, a potencjalnie może to być emocjonujący lekki i szybki tytuł na mały pojedynek w parach.
Wyprawa do El Dorado - była na sonarze, ekhm.. radarze już od jakiegoś czasu ale teraz wyskoczyła w nęcącej promocji w Empiku więc zaryzykowałem. Recenzje wskazują na dobry familijny tytuł, tylko trochę się obawiam czy taki wyścig się u mnie przyjmie bo ogólnie negatywna interakcja nie jest przez moich współgraczy mile widziana (to chyba powód dla którego np. świetna Wielka Pętla kurzy się na półce). Liczę, że jednak będzie dominowało wrażenie optymalizacji własnych ruchów, a nie przeszkadzania innym.
Światowy konflikt (z Trumpem) - dorzucony, żeby "wysyłka była za darmo" (znacie tę kategorię gier?). Coup w oryginalnym settingu (średniowiecze) mi co prawda znacznie bardziej odpowiada ale w groszowej cenie w jakiej była uznałem, że warto nabyć tę sprytną, małą, pokerową karciankę.
Everdell: Legendy i Więcej więcej - ogólnie w chorych cenach są te dodatki do Everdella ale córki grę bardzo polubiły, a św. Mikołaj musi się już powoli brać do roboty. Także się jednak złamałem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: japanczyk »

To ja sie podziele październikowymi zakupami:
Nemesis - bo promka w EMPiKu i chce przejść komiksy
Cryo - w sumie nie wiem, spodobały mi sie komponenty i w maire ocena na BGG
Brew - ładniusie, i w ogole to ma kostki
Rise of Necromancers - kiedyś chciałem zagrac, była okazja w rozsądnej cenie
Zerywia - Yuri tak reklamuje, ze dam szansę
Monster Lands - j.w., rekomendacje od znajomych
Ocaleni - z sentymentu, to jedna z pierwszych planszówek w jakie grałem, chce dac jej 2nd try przy okazji wiekszego doswiadczenia
Dolina Nilu - podobno przyjemna familijna gra, w dobrej cenie
Zesatw Tortuga/Deadwood/Salem - bo Bristol był całkiem śmieszny
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 25 paź 2021, 10:19 ...
Zerywia - Yuri tak reklamuje, ze dam szansę...
Ja mam tylko nadzieję, że Wasze kobiety mnie nigdy nie dopadną :)
A na serio to ostatnio zaczęliśmy z kumplem (wręcz fanatyk tej pozycji, a był baaardzo sceptyczny) tryb kampanii, więc możecie spodziewać się paru relacji. Nadal też podtrzymuje ze to bardzo solidna pozycja, ale o bardzo dużym progu wejścia.
Ogromnie liczę, że brakujące karty niedługo do nas trafia, bo nie mogę się doczekać aż dorzucę do kociołka tryb por roku, chaotycznego smoka który może zostać spaczony przez Kadz i nigdy nie wiadomo, co bestia zrobi w następnej turze.. No to dobra gra, jak wspominałem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Sonar - na pełnej wersji (Captain Sonar) trochę się sparzyłem, głównie ze względu na podatność na nieintencyjne błędy no i jednak sama gra trwała dość długo. Ta uproszczona, w zasadzie dziecięca wersja mnie skusiła promocyjną ceną bo rdzeń gry jest ten sam, a potencjalnie może to być emocjonujący lekki i szybki tytuł na mały pojedynek w parach.
Wyprawa do El Dorado - była na sonarze,
Grzydl widze to tak....wchodzisz do sklepu i chcesz wziąć Sonar...ale na nim leży Eldorado. Prosisz o grę Sonar ale pani mówi że nie ma opcji bo jest przygnieciony przez Eldorado i trzeba wziąć 2 pozycję....zastanawiasz się i po krótkiej chwili no ok bierem oba :-)
Spoiler:
Ja kupiłem ostatnio Mr. Jack bo w Rebelu zgadłem jakąś tam zagadkę i wyszło mi 45pln a chciałem tę gierkę już ze 2lata tylko się tak jakoś zbierałem powoli.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Wiem Lepiej. Bo szukałem jakiejś sensownej gry wiedzowej, żeby się nie znudziła po kilku partiach, no i żeby nie była żenująco łatwa, bo to by mnie rozczarowało. Z drugiej strony, jeśli otrzymam pytania w stylu kto stał na czele Serbskiej Izby Przemysłowo-Handlowej 27 sierpnia 2016 roku, to też raczej będę bardzo rozczarowany. Niejako zatem zakup w ciemno.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1003
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Beskid »

Newton... bo trzeci raz był na przecenie i w końcu pykło
Ostatnio zmieniony 03 lis 2021, 20:22 przez Beskid, łącznie zmieniany 1 raz.
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 102 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: piwko »

Beyond the Sun - bo od dawna się na nią czaiłem, słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii i marzyła mi się gra o kosmosie bez walki. Kiedyś przegapiłem super ofertę używki, więc gdy Planszostrefa wrzuciła 20% zniżki nie zastanawiałem się długo. Mimo że nie jestem euro-graczem bardzo mi podeszła i ma szansę zostać jedną z ulubionych gier 2021.

Rurik - zamówiłem ponad rok temu i leży nieodpakowany. Eh...
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kinioo »

Eldritch Horror z trzema małymi dodatkami, bo... aż wstyd nie mieć tego w kolekcji ;)

A tak na poważnie, szukałem czegoś do solo z klimatem (uwielbiam system Cthulhu RPG), sprzedałem Arkham LCG...to kupiłem to; poza tym świetne recenzje nawet teraz po chyba 7miu latach od premiery!

Czas pokaże,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

kinioo pisze: 27 paź 2021, 09:47 Eldritch Horror z trzema małymi dodatkami, bo... aż wstyd nie mieć tego w kolekcji ;)

A tak na poważnie, szukałem czegoś do solo z klimatem (uwielbiam system Cthulhu RPG), sprzedałem Arkham LCG...to kupiłem to; poza tym świetne recenzje nawet teraz po chyba 7miu latach od premiery!

Czas pokaże,

K.
To bardzo dobry tytuł. Jeżeli szukasz do solo to rozważ jeszcze "Arkham Horror 3ed". Niemniej w oba tytuły trzeba grać na min. 2 ręce, bo jednak przy true solo poziom trudności jest chyba nie do ogarnięcia :)

Ja ostatnio kupiłem kilka pozycji do "Shadows of Brimstone", by być na bieżąco. Później to szukaj wiatru w polu, albo na innym eBayu. Były to:
- DiceFest 2021 Goody Box
- Scafford Highwayman Enemy Pack
- Coffin Breakers enemy Pack
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: piechotak »

Ja kupiłem ostatnio Mr. Jack bo w Rebelu zgadłem jakąś tam zagadkę i wyszło mi 45pln a chciałem tę gierkę już ze 2lata tylko się tak jakoś zbierałem powoli.
Też zakupiłem w akcji PYL na FB. Dawno temu mocno się od Mr Jacka odbiłem, ale pomyślałem, że za taką cenę dam mu drugą szansę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

piechotak pisze: 27 paź 2021, 12:50
Ja kupiłem ostatnio Mr. Jack bo w Rebelu zgadłem jakąś tam zagadkę i wyszło mi 45pln a chciałem tę gierkę już ze 2lata tylko się tak jakoś zbierałem powoli.
Też zakupiłem w akcji PYL na FB. Dawno temu mocno się od Mr Jacka odbiłem, ale pomyślałem, że za taką cenę dam mu drugą szansę.
To ja już nawet 4x zagrałem co bardzo rzadko mi się zdarza żebym zagrał w grę zaraz po zakupie. Oceniam na plus na tę chwile ale nie było też jakiegoś MEGA zachwytu którego jednak oczekiwałem. Czas zweryfikuje.
ODPOWIEDZ