(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Cześć Staszku,
gafik pisze: 20 lut 2021, 01:06 Zostałem jeszcze większym wspieraczem (25 ziko/mc) bo często tam gramy.
Pozazdrościć odwagi i, ewentualnie, szczęścia, taka puszjolakowa metagra. Ja jeszcze chyba tego cholerstwa nie złapałem, więc raczej nie jem poza domem i też na Krupówki mnie nie ciągnie. W mijającym tygodniu byłbym blisko przejścia bezobjawowego, ale mojej lubej 'niestety' wynik wyszedł negatywny.
gafik pisze: 20 lut 2021, 01:06 A jak tam reszta ferajny? Meldować mi tu zaraz co robicie by złagodzić głód na karton?
Jeśli o mnie chodzi to słabiutko, bo ciężko wygospodarować czas ciurkiem do późnej nocy (gram z 'sypialni', a samotnie nie śpię), więc tylko z rzadka w jakieś 18xx onlajn na skajpie z Anią, Czarkiem i Pitonem (w sumie fajnych kilka 18granek było, tyle, że zamulam i Piton się denerwuje (a może to dlatego, że ciągle przegrywa? ciężko wyczuć...)), za dwa razy jakiś Pax Pamir onlajn się przydarzył. Ociupinkę w domu. Częściej w jakieś maleństwa onlajn na bga na własną rękę, bo 30 minutek na koniec dnia łatwiej znaleźć ot tak. Cóź, ssanie jest, polibudo wróć... u mnie, jak się okazuje z czasem, granie z kompa w coś dłuższego słabo się sprawdza... choć jak się już uda to jest git.

Za tych co to mam podejrzenia, że tu raczej nie zaglądają i nie napiszą to mogę wspomnieć, że Ewa (Shantall) przyznała, że by pograła, po dłuższej przerwie, no i Krzyśka widziałem wczoraj, mówił, że owszem, pogrywa z jakąś paczką, wspomniał o Glumhejven. Za resztę, choć częściowo wiem, to się nie wypowiem, bo pewnie mają sprawne klawiatury. Natomiast sam jestem ciekaw co planszowego u innych stalszych i mniej stalszych exPO-bywalców.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

j_g pisze: 21 lut 2021, 20:03 Pozazdrościć odwagi i, ewentualnie, szczęścia, taka puszjolakowa metagra. Ja jeszcze chyba tego cholerstwa nie złapałem, więc raczej nie jem poza domem i też na Krupówki mnie nie ciągnie. W mijającym tygodniu byłbym blisko przejścia bezobjawowego, ale mojej lubej 'niestety' wynik wyszedł negatywny.

Jeśli o mnie chodzi to słabiutko, bo ciężko wygospodarować czas ciurkiem do późnej nocy (gram z 'sypialni', a samotnie nie śpię), więc tylko z rzadka w jakieś 18xx onlajn na skajpie z Anią, Czarkiem i Pitonem (w sumie fajnych kilka 18granek było, tyle, że zamulam i Piton się denerwuje (a może to dlatego, że ciągle przegrywa? ciężko wyczuć...)), za dwa razy jakiś Pax Pamir onlajn się przydarzył. Ociupinkę w domu. Częściej w jakieś maleństwa onlajn na bga na własną rękę, bo 30 minutek na koniec dnia łatwiej znaleźć ot tak. Cóź, ssanie jest, polibudo wróć... u mnie, jak się okazuje z czasem, granie z kompa w coś dłuższego słabo się sprawdza... choć jak się już uda to jest git.

Za tych co to mam podejrzenia, że tu raczej nie zaglądają i nie napiszą to mogę wspomnieć, że Ewa (Shantall) przyznała, że by pograła, po dłuższej przerwie, no i Krzyśka widziałem wczoraj, mówił, że owszem, pogrywa z jakąś paczką, wspomniał o Glumhejven. Za resztę, choć częściowo wiem, to się nie wypowiem, bo pewnie mają sprawne klawiatury. Natomiast sam jestem ciekaw co planszowego u innych stalszych i mniej stalszych exPO-bywalców.
Jak miałbym złapać to już na bank złapałem. Na jesieni miałem objawy idealne. Ale rozeszło się po kościach. Zacząłem morsować więc nie straszne mi viry... :P
Przecież te wszystkie maseczki to psu na dupę... ;) ...i tak co chwilę je macasz, zdejmujesz, zakładasz... bez sensu.

Usiadłbym kiedyś do 18xx ale papierowej. Po prostu lubię macać 18-stki... 8) :lol:

Nie cierpię w planszówki grać na kompie. W pracy, cały dzień wybałuszam gały w monitor (praca zdalna).

No to zapraszam raz na jakiś czas do Graszek. W łykendy często 19-23 coś pogrywamy kameralnie 3-5 osób. Czasem w tygodniu się uda też. Brassy, Cywilizacje... sam miodek. We wtorek On Mars zaczynamy obczajać.
Pudelek
Posty: 647
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Kurde, może otworzą w końcu PO jesienią, bo wypadałoby w coś zagrać pożądnego ze starym składem!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

O! Siemanko! No strasznie że nie ma polibudy...

Jakby co to awaryjnie w Graszki.pl pogrywam. Przy rynku mają melinę. Zrobiłem się patronem na patronite.pl i raz w tygodniu jest grane. Starego składu wprawdzie nie ma ale fajnie się gra.

Melina otwarta dla wszystkich ale kiepskie godziny, a patroni mogą sobie kiedy chcą raz w tygodniu poszpilać od ok. 19 do 23

Można się zorganiozować tam w oczekiwaniu na PO
Pudelek
Posty: 647
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Tak szczerze to teraz kiepsko z czasem (za dużo się dzieje). Bardziej nastawiam się na jesień. No ale nie wiadomo czy znowu nie jakaś kolejna fala... Ale jakby co to zastanowimy się nad tymi Graszkami.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ok. Trzymam kciuki za czas.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 457
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 255 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: adrturz »

Cześć,

gdyby ktoś miał ochotę w najbliższą sobotę (3.07) pograć w nasze gry (PHALANX) - to zapraszam do Cellarium (14:00-0:00) ;)

Red Rising, Coalitions, Tortuga 2199, Rocketmen, Nanty Narking.

Będzie też nauka zasad ;)

https://www.facebook.com/events/905325853354549
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: nikozja_dg »

W piątek zapraszamy na Dzień otwarty do Graszek - można przyjść ze znajomymi i zagrać w swoje gry lub gry z naszej wypożyczalni. Zapraszamy między godziną 17:00 a 22:00. Dajcie tylko proszę wcześniej znać o której mamy zarezerwować stolik i na ile osób (kontakt@graszki.pl lub poprzez FB).

Zapraszamy - ul. Koraszewskiego 7-9.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Czołem

@gafik
czy są jakieś widoki na granie na Polibudzie? Sporo osób się dopytuje o to - na ulicy i internetami.
Czuje się jak rzecznik rządu i muszę cały czas kłamać w tym temacie (no pewnie, już za chwilę), a w tzw. międzyczasie odsyłam wszystkich do Graszek i grania w Cellarium, ale nadal są pytania o poli.

inna beczka - GRANIE W BIBLIOTECE :shock:
To oczywiście inicjatywa Dominiki - Graszki.pl, ale wlepiam tu dla mniej fejsbukowych graczy.
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu oraz opolski sklep Graszki.pl zapraszają na regularne spotkania z nowoczesnymi grami planszowymi!
Spotkania będą się odbywały w sali konferencyjnej biblioteki. Czekać na Was będą nowoczesne gry bez prądu oraz pasjonaci! Możecie przyjść też ze swoimi planszówkami i ze swoją zgraną paczką - my zapewnimy Wam komfortowe warunki w klimatyzowanej, dobrze oświetlonej sali. Spotkania będą odbywały się zgodnie z harmonogramem:
24.09 - piątek od 17.00
16.10 - sobota od 15.00
22.10 - piątek od 17.00
05.11 - piątek od 17.00
19.11 - piątek od 17.00
03.12 - piątek od 17.00
17.12 - piątek od 17.00
W kolekcji sklepu Graszki.pl jest już ponad 200 tytułów. Listę dostępnych tytułów znajdziecie na stronie www.graszki.pl w zakładce "Gry do wypożyczenia". Przed spotkaniem dajcie znać, w co chcielibyście zagrać: kontakt@graszki.pl
Do zobaczenia w piątek 24.09
człowiek pykłby w jakieś pociągi publicznie, eh...

pozdro z (należnymi) wyrazami szacunku :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Hej,
24go planuje być w bibliotece, mogę usiąść do pociągów 😉
Graszki wynoszą się z Cellarium więc tam już grania raczej się nie odbędą, jak będzie nowe lokum to dadzą znać.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Piton, przez tego wirusa niestety nadal nie ma zgody na organizowanie jakichkolwiek imprez towarzyskich na terenie PO... :(
Może to się zmieni, jak studenci wrócą. Trzymam rękę na pulsie. W październiku będę naciskał górę na zgodę mimo wszystko. :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: 13 wrz 2021, 08:37 Piton, przez tego wirusa niestety nadal nie ma zgody na organizowanie jakichkolwiek imprez towarzyskich na terenie PO... :(
Może to się zmieni, jak studenci wrócą. Trzymam rękę na pulsie. W październiku będę naciskał górę na zgodę mimo wszystko. :D
Klątwa niegrania na politechnice, rzucona przeze mnie, działa nadal skutecznie. Nadal to mam.
Dzięki za info, ja tam zasadniczo pytam w imieniu ludu. Nie wiem czemu, ale ludzie do mnie zagadują o granie, Fronczewskiego chcą ze mnie zrobić hyhy.

a będzie ktoś* na tym graniu 24 września w bibliotece?
Ja bym propagował jakieś doskonałe niszowe gry, ale dzisiejsza młodzież tylko te plastiki i kikstartery. Kiedyś to było.
Wiadomo ile tam czasu będzie na posiedzenie?

*(poza ludźmi z klątwą/poltergeistem/zamienionymi w ropuchę)
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 14 wrz 2021, 08:48 a będzie ktoś* na tym graniu 24 września w bibliotece?
*(poza ludźmi [...] zamienionymi w ropuchę)
Nie kumam, więc może mógłbym wpaść. Tylko, jeśli to masz i jesteś gorszy niż pandemia, to musiałbym uważać żebyś mnie nie pocałował, bo jeszcze zacząłbym kumać i tragedia gotowa. Chyba, że jeszcze jakaś księżniczka by przyszła, z opcją odczarowania mnie.

Panie Ambroży K., masz fejzbuka to spytaj tam, z łaski swej proszę, kiedy spodziewane zamknięcie, czy to się opłaca w ogóle rowerem przez całe miasto jechać.
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 14 wrz 2021, 08:48 Wiadomo ile tam czasu będzie na posiedzenie?
Na stronie biblioteki, <o tu>, są całkiem obiecujące informacje. W takim czasie to już jakąś epicką partyjkę w Eurobiznes powinno dać się skończyć (z tłumaczeniem zasad).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 15 wrz 2021, 17:42Na stronie biblioteki, <o tu>, są całkiem obiecujące informacje. W takim czasie to już jakąś epicką partyjkę w Eurobiznes powinno dać się skończyć (z tłumaczeniem zasad).
O kur teczka ! O_O
No to są zacne godziny! a w takie sobotę, rozumisz, to nawet 1817, albo 22MRS można publicznie i bez strachu.
Detektyw Jacek na tropie

Czarek patrzaj na to ;)

(Normalnie puls mi skoczył jak tzw. premierowi po pytaniu o cenę chleba)
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 15 wrz 2021, 18:19 nawet 1817, albo 22MRS można publicznie i bez strachu.
Z tym strachem to się za bardzo nie rozpędzaj...
piton pisze: 15 wrz 2021, 18:19 Detektyw Jacek na tropie
Deduktant to moje drugie imię. Patrzyłeś na 'Niepożądanych gości'? Nasza Księgarnia wydaje. Niektórzy znani twierdzą, że to najlepsza dedukcja. Trzeba będzie śledzić dżentelmenów, co oni na to. Tylko appka mi nie w smak, bo jak ja kupuje gierę to na całe życie, a nie jak niektórzy - raz zagrać i sprzedać. Bo ja dobre kupuję.
piton pisze: 15 wrz 2021, 18:19 (Normalnie puls mi skoczył jak tzw. premierowi po pytaniu o cenę chleba)
Nie siej defetyzmu. W przeliczeniu na statystyczną planszówkę cena chleba się nie zmieniła.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

piton pisze: 15 wrz 2021, 18:19
Czarek patrzaj na to ;)

(Normalnie puls mi skoczył jak tzw. premierowi po pytaniu o cenę chleba)
Ty się tak nie podniecaj. Pandemia idzie, zaraz to wszystko pozamykają
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

(A co tam Jacku pisałeś o sianiu defetyzmu, do mnie, hę?)
cezner pisze: 16 wrz 2021, 08:16 Ty się tak nie podniecaj. Pandemia idzie, zaraz to wszystko pozamykają
Czarek jest one and only :mrgreen:
Spoiler:

Pomijając niszczenie marzeń, to można pomyśleć coś o zagraniu, okazja bardzo dobra
z pewnych źródeł (zbliżonych do mojego telefonu) wiem, że Bogusz byłby chętny, do tego Jacek i Czarek ... Noooo i jest nas 4 do jakiegoś Czokapika ;)
ba! to w takim czasie można pyknąć ze 2 razy i jeszcze czasu zostanie sporo :mrgreen:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Może jeszcze Staszek?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No ja też bym był... jak się znajdzie miejsce dla nooba.

A na dodatek to wam powiem, że chyba graszki się tak dogadały że można nawet do północy. Ale to nieoficjalne jest więc cicho sza.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Miejsce dla nooba zawsze się znajdzie, bo gra z nami Jacek :mrgreen: taka stara wigilijna tradycja.
(żeby podkreślić trolling dodam, że Jacek już liznął kilka lokomotyw i rdzy też zakosztował) trolling na bocznicę...

No to co eurodziewczynki, umawiamy się na ten piątek?
@Bogusz, @Czarek, @Jacek, @Gafik i pitonu... pasi?

(szczegóły w spoilerze, dla zainteresowanych 8) )
Spoiler:
(ed: jak to dojdzie do skutku... już mi dzieciaki zaczynają chorować...
ale jak faktycznie zagramy, to takie coś na żywo w Opo będzie pierwszy raz od 2013)
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 20 wrz 2021, 11:22 Miejsce dla nooba zawsze się znajdzie, bo gra z nami Jacek :mrgreen: taka stara wigilijna tradycja.
Jestem wzruszony, bo tradycja to jest coś ekstra... Ale uważaj z kim chcesz tego tendra opróżniać - niepokonany od dwóch walk (czyli skuteczność to jakieś 50%) - jedna przez unanimous decision, reszta zwycięstw przez zbankrutowany bank; cudowne dziecko dwóch szyn (a trzy razy w gipsie); ruchy nie prędkie, ale kąśliwe... W ogóle to normalnie prosiłbym Cię o uprzednie ustalenie terminu i warunków partii z moim menażerem, gdyby nie to, że akurat jest na L4. Na ważenie przed partią ubierz może dżinsy, bo mam jedynie taką wagę bagażową, do zawieszania obciążenia na haku za szlufkę (ew. jakiś krawat dałby radę (może być w ciuchcie)).
piton pisze: 20 wrz 2021, 11:22 [...]rdzy też zakosztował[...]
Prawdę mówiąc to jak ostatnio byłem u fryzjera to powiedziałem mu "-Zróbmy to na rdzawy, jak u Michała", ale miał tylko ciemny kasztan i zrezygnowałem.
piton pisze: 20 wrz 2021, 11:22 Ktoś nie ma lokomotywy w sercu, to zostają pezety w eurodziewczęcych grach.
O, albo takie familijne z małym plusem też są fajne... Wezmę Prezencik.
piton pisze: 20 wrz 2021, 11:22 ale jak faktycznie zagramy, to takie coś na żywo w Opo będzie pierwszy raz od 2013)
Ło, to wtedy były już planszówki? Przypomnij wszystkim ten (pre)historyczny, zapewne jednorazowy, przypadkowy i pewnie losowy w swoim przebiegu 18epizod na miarę, wtedy jeszcze małego, Opola, proszę.

No to nie ma się co zastanawiać, stwórzmy historię na nowo. Może nawet się pojawię, jeśli mistrz gry dopisze. Jak nie będzie dla mnie miejsca przy innych stolikach to będziecie musieli znosić długie ORy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

odzew mnie (nie) zaskoczył. No to żeśmy pograli Jacku, hoho. Człowiek zaplanował piątkowe popołudnie, hoho (a słychać tylko huhu ty..)
...i Pan Maruda przeciwko mnie, uuu

(@j_g w każdym razie mam świeże pomarańcze z USA (18FL !) to możemy zagrać swobodnie we dwóch, przy herbatce u mnie ;) )
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 22 wrz 2021, 13:48 (@j_g w każdym razie mam świeże pomarańcze z USA (18FL !) to możemy zagrać swobodnie we dwóch, przy herbatce u mnie ;) )
wzruszenie odbiera mi cytrynę. widzę, że to pozycja raczej dla takich, co to zasady czokapika prawie przyswoili, to może bym jakoś powoli podołał... co prawda zamiast florydy wolałbym bay area w latach 80-tych poprzedniego stulecia, ale cóż... wstawiaj wodę, piję bez cukru.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No dobra to sobie pocukrowaliście... :P
Druhu, o której jutro zbiórka?
ODPOWIEDZ