Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Alextasha »

Janusze biznesu w akcji. Na jednej grupie sprzedażowej takie ogłoszenie:
Mam do odstąpienia Szczęki Lwa, które przyszły do mnie z KSIĘGRALNI. Gra jest w paczkomanie na ul. Mangalia w Warszawie (Mokotów), do odbioru za pobraniem niespełna 285.
Odstępuję bo swój egzemplarz już mam, a biorąc pod uwagę aktualny brak dostępności to może ktoś będzie chętny. Zainteresowanemu przekaże kod QR do odbioru.
Zdjęcie poglądowe.
Brzmi podejrzanie.
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11042
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3272 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Dlaczego?
Zamawiał za pobranie - gra do odebrania w paczkomacie. Wydaje mi sie, ze typa kojarze ktory to wystawił
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

W dodatku 285 to na dzisiaj uczciwa cena.
Torquemada666
Posty: 803
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Torquemada666 »

Alextasha pisze: 11 sie 2021, 17:19 Janusze biznesu w akcji. Na jednej grupie sprzedażowej takie ogłoszenie:
Mam do odstąpienia Szczęki Lwa, które przyszły do mnie z KSIĘGRALNI. Gra jest w paczkomanie na ul. Mangalia w Warszawie (Mokotów), do odbioru za pobraniem niespełna 285.
Odstępuję bo swój egzemplarz już mam, a biorąc pod uwagę aktualny brak dostępności to może ktoś będzie chętny. Zainteresowanemu przekaże kod QR do odbioru.
Zdjęcie poglądowe.
Brzmi podejrzanie.
Sam rozważałem podobną opcję tzn. zaoferować przekierowanie kuriera, który jest zamówiony za pobraniem.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: mecenas »

Alextasha pisze: 11 sie 2021, 17:19 Janusze biznesu w akcji. Na jednej grupie sprzedażowej takie ogłoszenie:
Mam do odstąpienia Szczęki Lwa, które przyszły do mnie z KSIĘGRALNI. Gra jest w paczkomanie na ul. Mangalia w Warszawie (Mokotów), do odbioru za pobraniem niespełna 285.
Odstępuję bo swój egzemplarz już mam, a biorąc pod uwagę aktualny brak dostępności to może ktoś będzie chętny. Zainteresowanemu przekaże kod QR do odbioru.
Zdjęcie poglądowe.
Brzmi podejrzanie.
Oczywiscie, bardzo podejrzanie. Mój kumpel z pracy to wystawił. Zamówił w sklepie, ale wczoraj wychaczyl na Albi grę o 40 zł taniej więc zamiast się bawić w zwroty i tak dalej to daje opcje odbioru gry po cenie jakiej zamówił, ale oczywiście o wiele lepiej napisać że oszust.
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: probbi »

gnysek pisze: 11 sie 2021, 16:16
Asmodemus pisze: 11 sie 2021, 16:13 Cześć! Mam pytanie dotyczące resetowania Gloomhaven Szczęki Lwa, czy po zakończeniu kampanii można grę zresetować i przekazać komuś innemu, aby mógł się cieszyć rozgrywką tak jak pierwszy właściciel? Dostępne są zestawy usuwalnych naklejek, czy należałoby zakupić taki zestaw? Szczerze to nie uśmiecha mi się dopłacać do gry na starcie, wolałbym, aby to osoba która grę przejmie po mnie, kupiła sobie te naklejki z mapą i grała od nowa :)
To chyba nie to forum (ale gra dobra). Grę można zresetować, jeśli zamiast używać naklejek będziesz sobie notował co i jak, bo zestaw naklejek nie ma niestety mapy, tylko po prostu naklejki są zrobione tak, że można je odklejać (a normalnych nie). Więc, jeśli chcesz sprzedać grę - musisz jej nie modyfikować fizycznie.
Zestaw naklejek MA mapę. Wiem, bo sam kupiłem na Rebelu i wczoraj doszły. Poza tym, te naklejki nie potrzebuja chyba spolszczenia. Jedyne napisy jakie tam widzę, to na niektórych naklejkach nazwy miast, ale można je po "obrazku" rozróżniać.
Sloth
Posty: 390
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 77 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Sloth »

Tak zapytam z ciekawości.
W Alibi wogóle się gra pokazała?
Patrzyłem wczoraj okolo 15:00 to na stronie nawet nie było.
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: probbi »

Była ok 10.30 przez 6 minut
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3517
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1053 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

A ja stane w obronie Alextasha. Nie nazwalbym tego zachowania Januszem biznesu, ale co to w zasadzie za oferta??? Ze kupuje kod do skrzyneczki? No prosze was...

Gosciu jak znajdzie nabywce to niech odbierze gre sam i sprzeda towar z reki do reki. A jak jest na to zbyt leniwy to niech sie nie bierze za sprzedaz gier :roll: No moze brak mu gotowki bo kupil juz drugi egzemplarz, to niech poprosi mame o kieszonkowe za wrzesien z gory :lol:
Troche Janusz jednak...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Void
Posty: 237
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 101 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Void »

psia.kostka pisze: 11 sie 2021, 18:22 A ja stane w obronie Alextasha. Nie nazwalbym tego zachowania Januszem biznesu, ale co to w zasadzie za oferta??? Ze kupuje kod do skrzyneczki? No prosze was...

Gosciu jak znajdzie nabywce to niech odbierze gre sam i sprzeda towar z reki do reki. A jak jest na to zbyt leniwy to niech sie nie bierze za sprzedaz gier :roll: No moze brak mu gotowki bo kupil juz drugi egzemplarz, to niech poprosi mame o kieszonkowe za wrzesien z gory :lol:
Troche Janusz jednak...
Uczymy się czytać ze zrozumieniem. Do odbioru w paczkomacie za pobraniem. Kod dostajesz za darmo, płacisz przy odbiorze w paczkomacie jak przy normalnym zamówieniu że sklepu. Widocznie taka cenę rzucił sklep za grę plus wysyłka za pobraniem ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3517
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1053 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

Ja wszystko fersztejen, nie boj nic. Czyli wloz 285zl do dziurki i zobaczysz co sie stanie? Oferta z fb. Kto tak kupuje gry???

Ludzie, to gimnazjum taki wplyw ma na wyobraznie?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: sqb1978 »

A nie można sprawdzić kto jest nadawcą ;) Owszem może tam być Eurobiznes, ale bez przesady z tą podejrzliwością.
Przy minimum ostrożności i pełnym zaufaniu i zdrowym rozsądku można spokojnie żyć i nie zostać oszukanym.
Void
Posty: 237
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 101 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Void »

psia.kostka pisze: 11 sie 2021, 18:54 Ja wszystko fersztejen, nie boj nic. Czyli wloz 285zl do dziurki i zobaczysz co sie stanie? Oferta z fb. Kto tak kupuje gry???

Ludzie, to gimnazjum taki wplyw ma na wyobraznie?
Nie wkładasz nic do dziurki, paczkomaty nie obsługują płatności gotówkowych. Paczka wysyłana prosto ze sklepu i to sklep otrzymuje zapłatę, musiałby być jakiś niezły układ aby to był przekręt ;) Można pewnie sprawdzić numer zamówienia też na upartego, zadzwonić do sklepu itp. Ja bym nie popadał w paranoję ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11042
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3272 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

W dodatku sprzedawca napisał ze jak ktoś chce to może się z nim przejść do paczkomatu
Takie Januszowanie
mirukan
Posty: 1581
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1076 times
Been thanked: 87 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: mirukan »

mecenas pisze: 11 sie 2021, 17:44 Oczywiscie, bardzo podejrzanie. Mój kumpel z pracy to wystawił. Zamówił w sklepie, ale wczoraj wychaczyl na Albi grę o 40 zł taniej więc zamiast się bawić w zwroty i tak dalej to daje opcje odbioru gry po cenie jakiej zamówił, ale oczywiście o wiele lepiej napisać że oszust.
Pozwolę sobie zacytować :)
Jesteś na forum od ponad 10 lat :) ale jak widać to dla niektórych mało wiarygodne info.
Słusznie że ktoś jest czujny ale skoro:
japanczyk pisze: 11 sie 2021, 19:12 W dodatku sprzedawca napisał ze jak ktoś chce to może się z nim przejść do paczkomatu
to naprawdę przesada.
A można poznać ciekawego partnera do gier :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: eveni »

mirukan pisze: 11 sie 2021, 19:39 A można poznać ciekawego partnera do gier :)
Jeden tytuł do wspólnego grania już mają :lol:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5207
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: raj »

Przedsprzedaż się zakończyła więc zamykam wątek, bo już gadacie tu o wszystkim.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Zablokowany