Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4530
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1683 times
Been thanked: 2118 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

aeiou871 pisze: 26 maja 2021, 10:47
PytonZCatanu pisze: 26 maja 2021, 10:45 Czy aplikacja Gloomahaven Helper wspiera także Szczęki Lwa?
Wspiera Jaws of the Lion. Polski język został wprowadzony dla podstawki, więc pewnie pojawi się także kiedyś dla Szczęk.
Warto grać z aplikacją? W czym ona pomaga?
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

PytonZCatanu pisze: 26 maja 2021, 10:49
aeiou871 pisze: 26 maja 2021, 10:47
PytonZCatanu pisze: 26 maja 2021, 10:45 Czy aplikacja Gloomahaven Helper wspiera także Szczęki Lwa?
Wspiera Jaws of the Lion. Polski język został wprowadzony dla podstawki, więc pewnie pojawi się także kiedyś dla Szczęk.
Warto grać z aplikacją? W czym ona pomaga?
Według mnie warto, ale na pewno są tacy, którzy nie chcą grać z wykorzystaniem tableta/laptopa. Moja grupa zagrała w GH kilka scenariuszy bez apki, a po spróbowaniu gry z apką już nigdy nie wróciliśmy do gry bez niej. Apka przede wszystkim sprawia, że nie musisz w ogóle wyciągać z pudełka talii kart zdolności potworów, apka dobiera te karty za Ciebie, przelicza wartości Ruchu i Ataku w oparciu o poziom potwora (karty zdolności zazwyczaj mają postać Ruch + O, Atak +1, więc jak grasz bez apki musisz zawsze policzyć końcową wartość podstawiając domyślną wartość ruch dla danego potwora na danym poziomie, apka robi to za Ciebie), a nawet tasuje ich talie zdolności w odpowiednim momencie. W apce możesz też dobierać karty modyfikatorów dla potworów (te też są tasowane zawsze kiedy wypadnie x2 lub Null), ustawiać statusy dla postaci i potworów (i jeśli zaznaczysz tą opcję, to niektóre statusy będą znikać z końcem tury postaci/potwora - jak w przypadku unieruchomienia na przykład) i wzmacniać/wykorzystywać żywioły, a one też automatycznie będą się wygaszać z końcem rundy (z tym w formie analogowej tez mieliśmy problem, żeby zawsze pamiętać o tym, żeby je o jeden poziom wygaszać). Generalnie, karty zdolności w moim JotL-u nadal są w folii, bo o wiele wygodniej gra mi się z apką.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 359 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: yrq »

PytonZCatanu pisze: 26 maja 2021, 10:49
Spoiler:
Dodam, że można też śledzić życie pojedynczych potworów, exp i złoto postaci, dodawać summony. Można wpisywać wybrane inicjatywy i helper ustawia odpowiednią kolejność w turze automatycznie.

Jak grałem w ekipie to wszystko robiliśmy analogowo - przyjemniej jest tasować, dokładać żetoniki, przekręcać liczniki, poza tym każdy miał swoją rolę i ogarniał pewien zakres czynności, reszta sprawdzała, więc sprawnie to szło.
Grając solo tego wszystkiego robi się już sporo i korzystałem z apki do losowania kart potworów i ich modyfikatorów oraz śledzenia ich życia. Żeby przyspieszyć i się nigdzie nie machnąć przypadkowo.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: spongePepp »

Czy orientuje się ktoś może jak w Szczękach Lwa wypada aspekt powtórnego grania(na ile się w nią ingeruje podczas pojedynczego przejścia)? Czy można powtórzyć kampanię? Jak z przystępowaniem do pojedynczych scenariuszy tak po prostu poza kampanią?
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: autopaga »

Raczej gra się od początku do końca. To jakimi postaciami się gra albo jakimi kombinacjami postaci w zespole dosyć mocno zmienia rozgrywkę. Jak olejesz nakejanie naklejek tylko będziesz notował to można grać wielokrotnie.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: tomp »

Zależy jak będziesz grał. Chodzi mi o setup postaci. Każdą gra się inaczej, mocno to widać już w trakcie tutorialu.
Jeśli zdecydujesz się na 2 postacie, to powtórne przejście pozostałymi postaciami da nowe wrażenia z rozgrywki.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: M_T »

Do niektórych gra już dotarła. Parę uwag:

1. Czy można zaapelować do Albi aby zaczęło stosować podstawki jak w angielskiej wersji? Przecież tymi co dali nie da się sensownie operować... :/
2. Sugestia stosowania słabszego kleju do pieczęci do kopert. W angielskim dużym Gloomhavenie pieczęcie ładnie schodziły, bez uszkadzania kopert. Tu niestety odklejają się razem "z mięchem".
3. Znalazłem 1 błąd w instrukcji (zdublowany tekst co zrobić z figurkami) oraz 1 błąd na karcie (zamienione miejscami symbole: nieprzyjaciel dostaje <EXP> a ty otrzumujesz <zmieszanie>). Poza tym bez uwag.

Natomiast cieszy przedpremierowa przesyłka ;)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 359 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: yrq »

M_T pisze: 29 lip 2021, 14:54 Do niektórych gra już dotarła. Parę uwag:
1. Czy można zaapelować do Albi aby zaczęło stosować podstawki jak w angielskiej wersji? Przecież tymi co dali nie da się sensownie operować... :/
O co chodzi?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Ardel12 »

M_T pisze: 29 lip 2021, 14:54 Do niektórych gra już dotarła. Parę uwag:

2. Sugestia stosowania słabszego kleju do pieczęci do kopert. W angielskim dużym Gloomhavenie pieczęcie ładnie schodziły, bez uszkadzania kopert. Tu niestety odklejają się razem "z mięchem".
U mnie odrywały się gdzieniegdzie z mięsem. Pamiętam, że musiałem się nieźle z niektórymi namęczyć.
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: M_T »

O to. Po lewej z angielskiego dużego Gloomhavena - kartonowe figurki ładnie wchodzą. Po prawej z polskich szczęk - na każdym kartoniku po pierwszym użyciu już są zadziory

Obrazek
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

M_T pisze: 29 lip 2021, 15:09 O to. Po lewej z angielskiego dużego Gloomhavena - kartonowe figurki ładnie wchodzą. Po prawej z polskich szczęk - na każdym kartoniku po pierwszym użyciu już są zadziory
te po prawej mialem w Nanty Narking - wszystkie kartoniki poniszczone, tragedia
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3245 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: japanczyk »

M_T pisze: 29 lip 2021, 15:09 O to. Po lewej z angielskiego dużego Gloomhavena - kartonowe figurki ładnie wchodzą. Po prawej z polskich szczęk - na każdym kartoniku po pierwszym użyciu już są zadziory
Takie same podstawki są w zwykłym GH
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

Czy można gdzieś zamówić zbliżone do tych oryginalnych?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: autopaga »

Znowu powtórzyli ten numer? Te oryginalne są genialne, chyba sobie podmienię i obniżę cenę angielskiego.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Seykan »

Patrzę po fotkach na necie i w angielskim Jaws faktycznie podstawki są te lepsze:

Obrazek
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 564
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 204 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Zmij »

W przypadku GH było to samo, w angielskiej były dobre podstawki a w wersji pl te lipne, dziwne że po tylu uwagach nadal dają te badziewia...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Mr_Fisq »

Seykan pisze: 29 lip 2021, 15:34 Patrzę po fotkach na necie i w angielskim Jaws faktycznie podstawki są te lepsze:
Spoiler:
Ja niedawno kupowałem angielskie szczęki i też mam te "lepsze" (z lewej na porównaniu) podstawki.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: playerator »

M_T pisze: 29 lip 2021, 14:54 (...) aby zaczęło stosować podstawki jak w angielskiej wersji? (...)
Tym bardziej, że cena polskiego wydania jest wyższa.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: autopaga »

Też macie jedną fioletową podstawkę? W angielskim nie ma fioletowej.

Obrazek
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: gnysek »

Ja sobie pomagałem separatorem do Lego, żeby rozszerzyć te podstawki i nie gnieść tak kartonu z przeciwnikami, a potem po prostu poza bossami kładłem ich tak żeby nogi były na dobrym hexie i zrezygnowałem z podstawek całkiem bo faktycznie - te podstawki to koszmar.
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: autopaga »

hmm dziwna sprawa sprawdziłem angielskie glossary i tam nie ma tej fioletowej podstawki (24 żółte i białe) w spisie elementów po co jest w polskiej jako dodatkowa 25ta?
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: odmu »

autopaga pisze: 29 lip 2021, 22:45 Też macie jedną fioletową podstawkę? W angielskim nie ma fioletowej.
Spoiler:
Też mam taką. Pewnie pod bossów dali fioletową, tak by bardziej wyróżniali się na planszy podczas gry.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Xian »

sin pisze: 29 lip 2021, 15:19 Czy można gdzieś zamówić zbliżone do tych oryginalnych?
Przylaczam sie do pytania. Najlepiej takie jak w anglojezycznej wersji.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Xawras »

Na Allegro znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/gloomhaven-ja ... 0729430323.

Mam w obserowanych. Jak uda mi się kupić grę, to zaraz zamówię.

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: ernin »

Czekając na grę postanowiłem sobie zacząć drukować już przeciwników zgodnie z rozpiską z bgg https://boardgamegeek.com/filepage/2083 ... ccessories by nie musieć męczyć się z tymi standami oryginalnymi.
Spoiler:
Modele drukowałem na photonie zero za wyjątkiem blood tumor który był na enderze drukowany wraz z podstawkami. Jeszcze do końca tygodnia na stronie anycubica jest promocja i można kupić drukarkę za 99$
ODPOWIEDZ