Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Migello84 »

BOLLO pisze: 12 sty 2021, 14:49 A co powiedzie o Argo Nawija?
Przyjemnie się ogląda ale troszkę gorzej słucha. Ładna jakość dobrze przemyślane wideo ale ten raperowy styl troszkę mi nie pasuje. Może to kwestia przyzwyczajenia?
Mamy podobnie, też zwróciłem na to uwagę ;) ciekawe materiały, dobrze się ogląda, ale ta intonacja, dziwne akcentowanie...grrrr!! Może to kwestia wprawy i mu minie :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Migello84 pisze: 20 sty 2021, 23:02
BOLLO pisze: 12 sty 2021, 14:49 A co powiedzie o Argo Nawija?
Przyjemnie się ogląda ale troszkę gorzej słucha. Ładna jakość dobrze przemyślane wideo ale ten raperowy styl troszkę mi nie pasuje. Może to kwestia przyzwyczajenia?
Mamy podobnie, też zwróciłem na to uwagę ;) ciekawe materiały, dobrze się ogląda, ale ta intonacja, dziwne akcentowanie...grrrr!! Może to kwestia wprawy i mu minie :)
Raczej mu to nie minie bo to taka raperowa maniera . ten typ tak ma. Chłopak spoko uśmiechnięty i pozytywny. Materiały dobrej jakości no ale....zobaczymy każdemu daję szansę bo każdy na nią zasługuje....no może poza Młodym Giercownikiem który już ją u mnie wykorzystał. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Arcziwald »

BOLLO pisze: 21 sty 2021, 09:19
Migello84 pisze: 20 sty 2021, 23:02
BOLLO pisze: 12 sty 2021, 14:49 A co powiedzie o Argo Nawija?
Przyjemnie się ogląda ale troszkę gorzej słucha. Ładna jakość dobrze przemyślane wideo ale ten raperowy styl troszkę mi nie pasuje. Może to kwestia przyzwyczajenia?
Mamy podobnie, też zwróciłem na to uwagę ;) ciekawe materiały, dobrze się ogląda, ale ta intonacja, dziwne akcentowanie...grrrr!! Może to kwestia wprawy i mu minie :)
Raczej mu to nie minie bo to taka raperowa maniera . ten typ tak ma. Chłopak spoko uśmiechnięty i pozytywny. Materiały dobrej jakości no ale....zobaczymy każdemu daję szansę bo każdy na nią zasługuje....no może poza Młodym Giercownikiem który już ją u mnie wykorzystał. :mrgreen:
O rany, ja tego gościa nie mogę słuchać. Po co tacy ludzie się pchają do takich rzeczy, zero dykcji, prezencji no dosłownie niczego. Wali za to materiał za materiałem dostaje gry od wydawców, które potem sprzedaje na allegro podejrzewam więc, że po prostu zrobił sobie z tego dodatkowe źródło zarobku.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

To nie rap. Jemu się wydaje, że jest komentatorem sportowym. Dykcja leży.
#unikam.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

O Argo Nawija dowiedziałem się z tego wątku. Przejrzałem pierwsze 2 strony Jego wpisów na znadplanszy i wychodzi mi, że autor generalnie nagrywa unboxingi przeplatane trailerami. Kanał jest zatem zupełnie nie dla mnie, ale plusik za to, że swoich prezentacji nie nazywa recenzjami. Taki przykładowy Game Troll aż tak się nie udręcza.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

Akurat u Argo to akcentowanie aż tak mi nie przeszkadza, jak u Asi z OnTable, bo on robi na tyle krótkie filmiki, że nawet pasuje taki amerykański styl. Za to drażni mnie u niego, że robi głównie unboxingi, czyli pokazuje wygląd elementów, no i na zbliżeniach widać też dłonie, a ja już mam tak, że bardzo zwracam uwagę na paznokcie, no i tu nie ma tragedii, no ale jednak oglądać nie mogę :D niestety mam takie skrzywienie :D Jednak oczywiście życzę Argo powodzenia i oby kręcenie filmików dawało mu jak najwięcej frajdy :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8765
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 2359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

anitroche pisze: 21 sty 2021, 10:55 ja już mam tak, że bardzo zwracam uwagę na paznokcie, no i tu nie ma tragedii, no ale jednak oglądać nie mogę :D niestety mam takie skrzywienie :D
Ech, te kobiety... 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 21 sty 2021, 11:02
anitroche pisze: 21 sty 2021, 10:55 ja już mam tak, że bardzo zwracam uwagę na paznokcie, no i tu nie ma tragedii, no ale jednak oglądać nie mogę :D niestety mam takie skrzywienie :D
Ech, te kobiety... 8)
jaki problem - niech wyrwie paznokcie i będzie po problemie...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Arcziwald »

A mi się wydaje, że unboxing'i robi właśnie ciekawe - jeśli otwiera plik z kartami to pokazuje każdą jedną. Nie wiem po co niektórzy robią unboxing w którym pokazują jedynie, że karty są w środku? Tak jak ktoś się tego nie domyślił ;)
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Golfang »

Arcziwald pisze: 21 sty 2021, 12:05 A mi się wydaje, że unboxing'i robi właśnie ciekawe - jeśli otwiera plik z kartami to pokazuje każdą jedną. Nie wiem po co niektórzy robią unboxing w którym pokazują jedynie, że karty są w środku? Tak jak ktoś się tego nie domyślił ;)
ejno - ja otwierałem sporo pudeł gdzie kart nie ma :( - ktoś mnie okradł z kart!
----------------
10% flamberg.com.pl
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Zobaczylyem o czym piszecie i faktycznie, zgadzam sie z Wami.

Argo Nawija- faktycznie "nawija". Czy to jest fajne? Czy to jest smieszne? Czy fajnie sie tego slucha? W moim przypadku 3x NIE. Nie wiem tez po co tak omawiac karty przy unboxingach typu "daje 3 zdolnosci jednego buta". Malo profesjonalnie to brzmi. Dykcja tez do poprawy. Za to jakosc ok, i cos czuje ze to calkiem sympatyczny gosc. Unboxingi mnie srednio interesuja, a zwlaszcza gdy trwaja 30 minut. Daje jednak mu szanse, i jak na spokojnie nakreci recenzje (taka merytoryczna, bo dzis to juz malo kto wie co to slowo oznacza a sie za to bierze) napewno sprawdze. Wierze ze sie wyrobi i da nam jakies fajne materialy.

Mlody Giercownik-ktos wspomnial i przypomnial. Dla mnie (podobnie jak dla wiekszosci z Was) to jest jakies nieporozumienie. To wrecz zart i kpina. Ktos wspomnial ze wydawcy przekazuja swoje tytulu mu do recenzji. Nie wiem czy to prawda, ale jego materialy bardziej zniechecaja do danego tytulu niz zachecaja. Dramat.
JoruslofKimKuczoński

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Youtube zagraniczny jest na tyle zróżnicowany, że go pominę.

Ale odnośnie krajowego poletka, to najbardziej brakuje mi:
- rozgrywek gracz vs gracz (choć to pewnie wielu mogłoby by nudzić, mówię jednak z własnej perspektywy)
- może to wyda się dziwne, ale... dykcji
- pieniędzy dla 5-6 profesjonalistów, którzy by pokazali innym jak należy recenzować, bo obenie to nie mają środków i muszą prosić ludzi o kamery. Jakichś partnerskich umów wydawnictw z recenzentami
- recek starszych tytułów (tu anglojęzyczny Youtube jest nieoceniony)

Czego jest za dużo z kolei:
- wszelkiego rodzaju prezentacji produktów (choć to nie musi być minus)
- materiałów w formie heheszków, pogadanki przy sucharach prowadzących
- wszelakich serii typu "10 minut o", "5 minut w" czy "3 minuty z"

Jakość techniczna materiałów jednakże mimo wszystko rośnie. To już obecnie pewien wymóg żeby się przebić.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kin@a »

Elemenek pisze: 22 sty 2021, 21:35 Unboxingi mnie srednio interesuja, a zwlaszcza gdy trwaja 30 minut.

Mlody Giercownik-ktos wspomnial i przypomnial. Dla mnie (podobnie jak dla wiekszosci z Was) to jest jakies nieporozumienie. To wrecz zart i kpina. Ktos wspomnial ze wydawcy przekazuja swoje tytulu mu do recenzji. Nie wiem czy to prawda, ale jego materialy bardziej zniechecaja do danego tytulu niz zachecaja. Dramat.
Dlaczego się tak hejtuje MG? Recenzje niestety nie bardzo mu wychodzą, ale unboxingi ma na akceptowalnym poziomie, pokazuje dokładnie, na białym blacie (kiedyś to była tragedia bo robił to na podłodze).
Mnie interesują unboxingi ale tylko pod warunkiem dokładności ujęć. Innymi słowy: nie chcę oglądać prezentującego ale elementy gry i to wyjmowane z odfoliowanego pudełka (nie trzeba odfoliowywać przed kamerą można wcześniej) ale jeszcze w wypraskach, najlepiej z podaniem daty druku prezentowanej kopii (nikt tego nie robi a to niekiedy jest ważna informacja).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

Kin@a pisze: 24 sty 2021, 23:01 Dlaczego się tak hejtuje MG? Recenzje niestety nie bardzo mu wychodzą, ale unboxingi ma na akceptowalnym poziomie, pokazuje dokładnie, na białym blacie (kiedyś to była tragedia bo robił to na podłodze).
Mnie interesują unboxingi ale tylko pod warunkiem dokładności ujęć. Innymi słowy: nie chcę oglądać prezentującego ale elementy gry i to wyjmowane z odfoliowanego pudełka (nie trzeba odfoliowywać przed kamerą można wcześniej) ale jeszcze w wypraskach, najlepiej z podaniem daty druku prezentowanej kopii (nikt tego nie robi a to niekiedy jest ważna informacja).
Ponieważ nie potrafi poprawnie budować zdań, jego artykuły to zwykłe pitolenie, z którego nic nie wynika i nie przyjmuje krytyki, która mogłaby mu poprawić "warsztat".
Jak będę chciał unboxing, to sobie kupię grę i rozpakuję bez konieczności zamęczania tym ludzi.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jnowaczy »

Poczytałem powyższe opinie i odpaliłem młodego. Muszę powiedzieć, ze dawno się tak nie uśmiałem, tutej , yyyy, zapieczętować dzwi pieczątkami, które trzeba zapieczętować yyyy. Takich rodzynków jest co drugie zdanie. Jak w tej piosence śpiewać każdy może tak tutaj na YouTube nagrywać każdy może. W każdym bądź razie zasubskrybowalem i czekam na więcej.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Może nietypowe pytanie, ale wie ktoś może dlaczego Asia z OnTable nie robiła finalnie live'a z zapowiedzi Portalu? O tym, że będzie pisał Geek Factor w swojej zapowiedzi, mignęło mi też chyba właśnie u niej na fanpage'u, ale już skasowane (ale mogę się mylić). Inne materiały publikuje normalnie...
W ogóle to żałuję mocno, że Gambit z Geek Factorem nie zrobili wspólnej telekonferencji na te premiery Portalu. Że GameTroll nie chce z nikim współpracować to wiadomo, ale taki duet komentujących to byłaby super reklama, a tak trzeba było obejrzeć u jednego a u drugiego potem z odtworzenia :P
I czy ktoś wie gdzie podział się materiał z sobotniej relacji live GameTrolla, można go gdzieś obejrzeć?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Myślę, że nadeszła najwyższa pora, by ktoś założył kanał recenzencki, w którym będzie recenzował recenzentów YouTubowych*.

Jak widać zapotrzebowanie jest spore, więc można liczyć na szybkie i łatwe suby. :lol:

*
Spoiler:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Był kiedyś taki blog, który chciał to robić ;-) Ale po kilku postach otrzymał feedback od graczy i się skończyło ;-)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

Gizmoo pisze: 25 sty 2021, 15:24

*
Spoiler:
Spoiler:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Kin@a »

jakmis83 pisze: 25 sty 2021, 09:40 Jak będę chciał unboxing, to sobie kupię grę i rozpakuję bez konieczności zamęczania tym ludzi.
Nie musisz go oglądać i się "męczyć" :wink: . Ja nie lubię kupować gier w worku więc czasem go oglądam, szukając informacji o tytule jaki zamierzam nabyć (aczkolwiek podzielam niektóre Twoje uwagi dlatego wspominam tylko prezentacje gier a nie opinie o nich).
Ponadto uważam, że akurat unboxingi to powinni sami wydawcy robić. To w ich obowiązku leży zaprezentowanie elementów nabywcy.
Ogólnie najbardziej wartościowe są rozgrywki pod warunkiem dobrego nagrania aby przede wszystkim była widoczna plansza a nie gracze oraz tłumaczenie tego co się w danej chwili robi, czyli kierowane do potencjalnych przyszłych nabywców, chcących się zorientować czy dana mechanika im pasuje.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

EsperanzaDMV pisze: 25 sty 2021, 13:31 Może nietypowe pytanie, ale wie ktoś może dlaczego Asia z OnTable nie robiła finalnie live'a z zapowiedzi Portalu? O tym, że będzie pisał Geek Factor w swojej zapowiedzi, mignęło mi też chyba właśnie u niej na fanpage'u, ale już skasowane (ale mogę się mylić). Inne materiały publikuje normalnie...
W ogóle to żałuję mocno, że Gambit z Geek Factorem nie zrobili wspólnej telekonferencji na te premiery Portalu. Że GameTroll nie chce z nikim współpracować to wiadomo, ale taki duet komentujących to byłaby super reklama, a tak trzeba było obejrzeć u jednego a u drugiego potem z odtworzenia :P
I czy ktoś wie gdzie podział się materiał z sobotniej relacji live GameTrolla, można go gdzieś obejrzeć?
Ten film jest niepubliczny. Link możesz znaleźć na FB na grupie GameTrollTV.

W sumie może racja i Młody Giercownik nagrywa to dla żartu. Taki planszowkowy stand uper.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Raczej Stan Duper jeśli już ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

Elemenek pisze: 25 sty 2021, 23:35
EsperanzaDMV pisze: 25 sty 2021, 13:31 I czy ktoś wie gdzie podział się materiał z sobotniej relacji live GameTrolla, można go gdzieś obejrzeć?
Ten film jest niepubliczny. Link możesz znaleźć na FB na grupie GameTrollTV.
Tak samo z zapowiedziami FoxGames jakiś czas temu - film jest na kanale niepubliczny. Trochę dziwne imo, ale pewnie jak zapytam w komentarzu na YT to zostanie usunięty? :P

Przy okazji przeglądania teraz tego filmiku zdziwiłem się, że dźwięk jest średniej jakości. Do osób które używają różnych mikrofonów, sprawdzajcie z której strony wasz mikrofon zbiera dźwięk. Jeden z częstszych błędów jakie widziałem w "internetach" (akurat nie planszówkowych) to używanie Blue Yeti (ten z filmiku foxalowego to chyba właśnie ten) i gadanie do niego od góry. Tymczasem ten mikrofon zbiera dźwięk od boku (ma różne układy, może zbierać tylko z jednej strony, naokoło, albo do wywiadu z "tyłu" i "przodu")

Obrazek
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1232
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Może to są filmy dostępne tylko dla "patronów" ?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

Ok. To ma sens. Nie pomyślałem o tym.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ