Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sleyoo »

Witam
Gdzieś obiło mi się o uszy że będzie dodruk carnomorph w tym miesiacu.
Coś mi się przewidziało czy to prawda?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Bedzie pierwsze polskie sklepowe wydanie a nie dodruk. Mozna juz kupic w przedsprzedazy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Polecacie Carnomorphy ? Ten dodatek chyba wprowadza "jedynie" inna rasę przeciwników. Jak wielka jest zmiana w grze z tymi obcymi ?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Phate pisze: 21 lis 2020, 15:13 Polecacie Carnomorphy ? Ten dodatek chyba wprowadza "jedynie" inna rasę przeciwników. Jak wielka jest zmiana w grze z tymi obcymi ?
Każda rasa zmienia i to sporo. Całkiem inne mechaniki obcych i każda rasa ma swój zestaw kart.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: szafaaaa »

Fenrisek83 pisze: 21 lis 2020, 15:16
Phate pisze: 21 lis 2020, 15:13 Polecacie Carnomorphy ? Ten dodatek chyba wprowadza "jedynie" inna rasę przeciwników. Jak wielka jest zmiana w grze z tymi obcymi ?
Każda rasa zmienia i to sporo. Całkiem inne mechaniki obcych i każda rasa ma swój zestaw kart.
Myślicie można spokojnie mieszać dodatki PL z podstawką ENG? Z tego co widzę ten dodatek podmienia talię z podstawki więc nie powinno być problemu?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Rasa to nie tylko inne figurki.
Zmienia się cały gameplay.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1356 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

szafaaaa pisze: 07 gru 2020, 14:23
Fenrisek83 pisze: 21 lis 2020, 15:16
Phate pisze: 21 lis 2020, 15:13 Polecacie Carnomorphy ? Ten dodatek chyba wprowadza "jedynie" inna rasę przeciwników. Jak wielka jest zmiana w grze z tymi obcymi ?
Każda rasa zmienia i to sporo. Całkiem inne mechaniki obcych i każda rasa ma swój zestaw kart.
Myślicie można spokojnie mieszać dodatki PL z podstawką ENG? Z tego co widzę ten dodatek podmienia talię z podstawki więc nie powinno być problemu?
Jak ci nie przeszkadza mieszany jezyk to nie ma problemu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 122 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: upadly_bankowiec »

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości dodatku Karnomorfy wydanego ostatnio przez Rebela? Wszystko ok? Po wtopie z ostatnim wydaniem Nemesis wolę dopytać.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Zmij »

upadly_bankowiec pisze: 13 gru 2020, 14:49 Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości dodatku Karnomorfy wydanego ostatnio przez Rebela? Wszystko ok? Po wtopie z ostatnim wydaniem Nemesis wolę dopytać.
Kupiłem w sklepie Karnomorfy i zarówno karty i tokeny jak i figurki w jak najlepszym porządku jedyne czego można by się doczepić to wypraska, która jest strasznie przekombinowana i wg mnie niezdatna do użytku, żeby figurki umieścić z powrotem po wyciągnięciu to trzeba się nieźle nagłowić i nasiłowac z ta wypraską (poleciała do śmieci od razu, szkoda nerwów). Sam dodatek jest super i go gorąco polecam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Te wypraski sa tylko po to, żeby figurki nierozpadly się podczas transportu.
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: foxikos »

Mam zagwostke

Ostatnio kupiłem Nemesis w wersji KS z dodatkami, ale dostałem dodatkowo figurkę Adrestia (która była dodawana do jakiegoś innego KS, nie wiem którego).
Mam pytanie czy ta figurka jest grywalna w Nemesisie? Ponieważ karty do niej dołączone nie pasują totalnie do tej gry.
Dzięki za pomoc
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 281
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Azel »

foxikos pisze: 03 sty 2021, 12:59 Adrestia (która była dodawana do jakiegoś innego KS, nie wiem którego).
Mam pytanie czy ta figurka jest grywalna w Nemesisie? Ponieważ karty do niej dołączone nie pasują totalnie do tej gry.
To jest potwór do Lords of Hellas - taka promka, która miała zareklamować Nemesis.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: foxikos »

Azel pisze: 03 sty 2021, 13:24
foxikos pisze: 03 sty 2021, 12:59 Adrestia (która była dodawana do jakiegoś innego KS, nie wiem którego).
Mam pytanie czy ta figurka jest grywalna w Nemesisie? Ponieważ karty do niej dołączone nie pasują totalnie do tej gry.
To jest potwór do Lords of Hellas - taka promka, która miała zareklamować Nemesis.
Dzieki. Czyli trzeba wystawić na sprzedaż
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Łukasz83
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2019, 09:47
Has thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Łukasz83 »

Zauważyłem, że jeden ze sklepów w swojej ofercie na Allegro podaje tytuł "Nemesis PL wersja sklepowa przedsprzedaż". Czy ta wersja będzie poprawiona i nie będzie zawierać pleśni i błędów? Czym różni się ta wersja w przedsprzedaży od obecnie dostępnej w sklepach internetowych? No chyba, że jakaś pomyłka w tytule? https://allegro.pl/oferta/nemesis-pl-we ... 9787585850
IzabelaM
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2019, 16:49
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: IzabelaM »

Witam
Grałam w nemesis juz około 10 razy.
Połowę partii solo na 2 postaci z dwoma celami kooperacyjnymi i tu mega zabawa i emocje.
Reszte w gronie 4-5 osobowym.
Nie wiem czy ktoś ma podobne spostrzeżenia.
Czy te grę sie da zagrać solo 1 dną postacią. Przecież ilość kopiacych po dupie wydarzeń jest masakryczna wtedy. Tylko 5 kart i wydarzenia i kolonia. W grze 5 osobowej jest 5 razy tyle kart i tyle samo wydarzeń i faz kolonii.
Graliśmy kooperacyjnie 2 razy. Potem z celami ale jakoś każdy odrzucał te bardziej zdradzieckie. Szybko odkryty statek. Chodzenie w łańcuszkach, mega duża siła ognia. Wygrane szły dość łatwo.
Chociaż nie zawsze w komplecie.
Przegrane jedynie od pożarów sie zdarzały.
Czy coś źle rozumiem? Wydaje mi się że większość początkowych błędów juz wyłapałam.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 992
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 994 times
Been thanked: 433 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KurikDeVolay »

Całkowicie źle rozumiecie tą grę. Tryb kooperacyjny nadaje się moim zdaniem tylko na samouczek/strzelenie kampanii. Istotą tej gry jest pakowanie noży w plecy. Podkładanie nóg, trzaskanie drzwiami przed nosem. Trzeba grać pod siebie i wybierać jak najpaskudniejsze cele. Gra jest świetna. Ale to co sprawia że chcę do niej wracać, to klimat nad stołem. Atmosfera ciągłej nieufności i zagrożenia mogącego nadejść z każdej strony... Czy żona i tym razem zamknie mnie z obcym w pomieszczeniu? Czy kumpel będzie tak naiwny, że uwierzy w sprawne silniki? To jest sedno tej gry.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5194
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 268 times
Been thanked: 879 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

KurikDeVolay pisze: 08 sty 2021, 12:21 Całkowicie źle rozumiecie tą grę.
Wprost przeciwnie, to jest dowód na uniwersalność tej gry - można ją grać jako łagodny koop albo jako morderczą konkurencję.
To od graczy zależy jaki tryb wybiorą...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Ikari »

KurikDeVolay pisze: 08 sty 2021, 12:21 Całkowicie źle rozumiecie tą grę. Tryb kooperacyjny nadaje się moim zdaniem tylko na samouczek/strzelenie kampanii. Istotą tej gry jest pakowanie noży w plecy. Podkładanie nóg, trzaskanie drzwiami przed nosem. Trzeba grać pod siebie i wybierać jak najpaskudniejsze cele. Gra jest świetna. Ale to co sprawia że chcę do niej wracać, to klimat nad stołem. Atmosfera ciągłej nieufności i zagrożenia mogącego nadejść z każdej strony... Czy żona i tym razem zamknie mnie z obcym w pomieszczeniu? Czy kumpel będzie tak naiwny, że uwierzy w sprawne silniki? To jest sedno tej gry.
Jeżeli to pełna COOP byłaby house rulem to jeszcze MOŻE bym się zgodził ale to oficjalna zasada która trochę upraszcza ciężką grę. Nie jest to pierwsza gra i na pewno nie ostatnia która ma "łatwiejszy/cięższy" wariant.

(część wycięta z powodu zgłoszenia -Curiosity)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2021, 13:21 przez Ikari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jnowaczy »

KurikDeVolay pisze: 08 sty 2021, 12:21 Całkowicie źle rozumiecie tą grę. Tryb kooperacyjny nadaje się moim zdaniem tylko na samouczek/strzelenie kampanii. Istotą tej gry jest pakowanie noży w plecy. Podkładanie nóg, trzaskanie drzwiami przed nosem. Trzeba grać pod siebie i wybierać jak najpaskudniejsze cele. Gra jest świetna. Ale to co sprawia że chcę do niej wracać, to klimat nad stołem. Atmosfera ciągłej nieufności i zagrożenia mogącego nadejść z każdej strony... Czy żona i tym razem zamknie mnie z obcym w pomieszczeniu? Czy kumpel będzie tak naiwny, że uwierzy w sprawne silniki? To jest sedno tej gry.
Ja uważam, ze bardzo dobrze rozumiem o co w tej grze chodzi, mimo, ze gram głównie solo a to o czym piszesz jest niewątpliwie przewaga gry w 2-3 osoby nad rozgrywka samemu
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

raj pisze: 08 sty 2021, 12:38
Spoiler:
Aż się muszę zgodzić!
Dla mnie w Nemesis żeby się wczuć - gram postać... Nawet w końcowych etapach gdzie to jest średnio opłacalne (żeby nie powiedzieć - głupie :lol: ) pomogę innej postaci (oczywiście jeśli mój cel jest inny - będę bezwzględny i "zaatakuję"/odejdę kiedy mi będzie wygodnie). Ale to kwestia podejścia i wczucia się w klimat.

Dla mnie np. sama rozgrywka jest genialna w tym, że do wygranej najłatwiejsza droga jest przez współpracę (zespoły dwuosobowe itp.) - oczywiście trzeba "wiedzieć kiedy że sceny zejść", ale o to chodzi (...bo niby współpracujemy, ale czy możemy sobie zaufać? Czy poświęcę czas na kontrolę gdzie naprawdę leci Nemesis? Czy zaufam?).

Dla mnie ta gra naprawdę wybija się na tle wielu innych i nie dziwi mniej jej wzrost w rankingach (top 25 na bgg już?).

Gram w gry, żeby się bawić - czasami to morderczy wyścig, czasami kalkulacja i optymalizacja, a czasami klimat! Wszystko zależy od gry, ludzi itd.
IzabelaM
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2019, 16:49
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: IzabelaM »

Myślę że dobrze ją rozumiem..ale mam bardzo pokojowo nastawioną ekipę. Zresztą pierwsze partie lepiej grać w koopie żeby nauczyć się gry.
Kto jak gra jego sprawa. Wiadomo.
Ale bardziej mi chodzi o stopień trudności.
Koop na 2 a koop na 5ciu to całkiem inna gra. Nie wyobrażam sobie nawet solo na 1dną. To chyba niewykonalne.
Na dwóch pamietam emocje, trzeba się rozdzielac, braki w amunicji są szybko odczuwalne. Na 5 ciu cele zrobione przed włączeniem hibernatorium. Nie twierdze że łatwo i bez emocji, ale jednak słabiej.
Przyznam że grałam raz z ekipą wybierającą te gorsze cele i fakt każdy sobie, śmierć poniosłam dość szybko. Pomaganie wiele zmienia w tej grze.
KurikDeVolay pisze: 08 sty 2021, 12:21 Całkowicie źle rozumiecie tą grę. Tryb kooperacyjny nadaje się moim zdaniem tylko na samouczek/strzelenie kampanii. Istotą tej gry jest pakowanie noży w plecy. Podkładanie nóg, trzaskanie drzwiami przed nosem. Trzeba grać pod siebie i wybierać jak najpaskudniejsze cele. Gra jest świetna. Ale to co sprawia że chcę do niej wracać, to klimat nad stołem. Atmosfera ciągłej nieufności i zagrożenia mogącego nadejść z każdej strony... Czy żona i tym razem zamknie mnie z obcym w pomieszczeniu? Czy kumpel będzie tak naiwny, że uwierzy w sprawne silniki? To jest sedno tej gry.
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: reju84 »

Gra jest świetna i polecam każdemu kto jest fanem space horroru. Jednak w dalszym ciągu ubolewam że nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi w sprawie errata paczki z poprawionymi kartami.
Czy ktoś już dostał poprawione karty ?
Pozdrawiam
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

Ja gram solo wyłącznie na jedną postać. Jest ciężko i oto chodzi. Dodatkowo niesamowity klimat wyobcowania, samotności na wydawałoby się pustym statku. I nagle szmery z korytarzy...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Grałem solo i było super. Oczywiście lepiej na większą ilość graczy. Pierwsze partię co-op przynajmniej ze "świeżą" ekipą. Jak już poznają mechanikę to semi fajniejszy ale nie każdy lubi. Mam takiego jednego współpraca który w co-op chętnie ale semi to już nie. Reszta graczy woli semi.
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Ikari »

reju84 pisze: 08 sty 2021, 17:16 Gra jest świetna i polecam każdemu kto jest fanem space horroru. Jednak w dalszym ciągu ubolewam że nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi w sprawie errata paczki z poprawionymi kartami.
Czy ktoś już dostał poprawione karty ?
Pozdrawiam
Ja mam wersje retail podstawki więc errata musi być z Rebela - miła Pani na infolini przekazała że jest obsuwa bo covid no i to leci z chin...
ODPOWIEDZ