Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

rattkin pisze: 19 lis 2020, 00:35
Yuri pisze: 18 lis 2020, 23:37 Przeczytałem wszystko łącznie z 3 tomami preludium dot. Jihadu Butleriańskiego
Ciekawa sprawa z tymi przekładami, bo, na ten przykład, ja znam powyższe jako „Dżihad Butlerjańska”.
T9, masz rację.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Marek.gdansk »

tomp pisze: 18 lis 2020, 20:33 Ostatnio (wczoraj) kupiłem Dune, bo to klasyka, jedyne przeraża mnie ilość do przeczytania 6 tomów pod rząd.
Tomów razem jest około 20 (licząc pozostałe pozycje z serii) ostatnio to się sam zgubiłem i będąc w emipku kupiłem 2 raz nawigatorów diuny. Sam ostatnio kupiłem grę dune i dowiedziałem się że lepsza połowa też mi zamówiła. :D
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Marek.gdansk pisze: 19 lis 2020, 09:52 Tomów razem jest około 20 (licząc pozostałe pozycje z serii) ostatnio to się sam zgubiłem i będąc w emipku kupiłem 2 raz nawigatorów diuny. Sam ostatnio kupiłem grę dune i dowiedziałem się że lepsza połowa też mi zamówiła. :D
Umówmy się, że nie bierzemy pod uwagę fan-fików pisanych przez Herberta syna, ok? Nie dorastają do pięt oryginalnej serii i szczerze mówiąc to jak je czytałem, to trochę płakałem nad tym, jak można tak spłaszczyć i strywializować ten wszechświat. Anderson i młodszy Herbert mogą pisać kolejne tomy gwiezdnowojennej sagi, ale to, co zrobili z Diuną, woła o pomstę do nieba.

Co ja tam jeszcze ostatnio kupiłem... Ariovistus - dodatek do The Falling Sky, bo podstawka bardzo mi się spodobała i jest COINem, w którego da się jakoś normalnie grać :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gromb »

Ale te 6 tomów nie wyjaśnia kwestii czcigodnych macierzy. Poza tym nowe kanoniczne wydanie 6 tomów od rebisa w miękkiej oprawie miało ujednolicić nazewnictwo, bo trochę im się rozjechało (info od wydawnictwa).

Kupiłem podstawke Podwodne Miasta i pimpy 3d do nich na mepel.pl, bo Portalowy nakład się skończył i pewnie nie będzie szybko dodruku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

no to ja jak na gościa co ogranicza zakupy , bo i tak pandemia mu granie mocno zabrała, nie ma już miejsca w domu i w ogóle mam gier do końca życia ...itp, itd...

tak pi razy drzwi z ostatnich 2 miesięcy

dodatki
  • podwodne miasta nowe odkrycia - biłem się, bo cena - ale gra wchodzi mi świetnie, więc się przemogłem
    minecraft farmerzy - IP które lubi syn - więc łatwiej zagrać - a sama podstawka jest spoko
    harry potter battle - skrzynia potworów - jak wyżej - no i może trochę rumieńców nabierze podstawka, która jest taka hmmm podstawowa...( nale jeszcze 2 scenariusze niepokonane
    Western Legends - mały dodatek z samymi kartami - wyprzedaż funniverse ale nawet te 20 pln to całkiem sporo za te kilka kart ;)
    LOTR LCG Hobbit na progu ( eng.) - na PL już nie mam co liczyć, a to brakowało mi aby zamknąć logicznie kolekcję tego tytułu czyli podstawkę, 2 cykle, khazad dum i pierwszą część Hobbita...
całe gry:
  • watergate - 2 os, temat, bardzo dobre recenzje, cena przystępna - no nie oparłem się pokusie
    dice settlers - gra podobała mi się z recenzji - cena w wyprzedaży promocyjna bardzo
    Blitzkrieg in 20 minutes + dodatek - zasugerowany prezent na urodziny ;)
    Scherlock Holmes CD - gra na liście od premiery - wciąż czekałem na jakąś promocję - cena 132 co prawda nie jest mega promocją, ale taniej nigdy nie widziałem- to wreszcie kupiłem
    2 gry z serii GIPF - pakiet w rebelu był taki że wychodziły po 40 pln - 3 duble gry wcisnąłem kolegom i uzupełniłem kolekcję...
    Promka Funniverse - Laguna, Papertales, Carta et divida... czy jakoś tak ;)... w tej cenie 2 pierwsze pozycje to value for money świetne, drKnizia nigdy nie jest może ulubiony, ale też nigdy nie zawodzi , papertales wygląda na prawdę spoko...ta trzecia gra , weszła żeby rabat wydusić na maksa na pozostałe - w sumie w gratisie ;)...
preorder - jeszcze nie opłacony
Imperial Struggle - trochę dlatego , że uważam, że taka inicjatywa wydawnicza ( gra GMT) warta jest popracia, oczywiście okres i tematyka też dla mnie ciekawa ... ale to racjonalizacja bo trudno w to będzie zagrać...


w sumie co mogę powiedzieć - szczególnie w przypadku dodatków - to tu po prostu było zaplanowane i trzeba je było kupić. podobnie sherlock holmes - chciałem tę grę od dawna

reszta to faktycznie uleganie promocjom / kompulsywne dopełnianie kolekcji / słabość do gier w settingu historycznym :)...


pełne spektrum uzależnienia :)...(no może na KSy już nie patrzę, bo to już bym chyba dobrobyt rodziny naraził...)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

rastula pisze: 19 lis 2020, 15:12 ...
reszta to faktycznie uleganie promocjom / kompulsywne dopełnianie kolekcji / słabość do gier w settingu historycznym :)...
pełne spektrum uzależnienia :)...(no może na KSy już nie patrzę, bo to już bym chyba dobrobyt rodziny naraził...)
To kwestia podejścia. Ja osobiście widzę, że głównie kupuję duże tytuły z KS, albo w tym "rozbudowanym" stylu. Niemniej zero "małych" tytułów, ale jakby tak zliczyć te powyższe np. Twoje zakupy po 100/200/300 to nie wiem czy by więcej nie wyszło, niż np. za "Alinkę" "Deep Madness", czy "Folklore" któryś.

p.s. to nic złego, po prostu mamy odmienne strategie zakupowe i potrzeby growe :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

wiem, wiem - też w sumie jakbym się opierał promocjom to kasa by była na dwa dobre KS w tym okresie... no ale widać wolę się szprycować na bieżąco małymi strzykawkami ...a nie końską raz na miesiąc - najgorzej by było jakby człowiek robił to i to...:).



i łatwiej zaryzykować 4 x 100 niż raz 400 - to już czysta psychologia

funkcjonalnie małe tytuły trafiają u mnie na stół - wielki ma teraz zerową szansę...

ale powiem też szczerze, że wsparcie rodzinnego rynku i gospodarki też nie jest tu bez znaczenia - w PL wychodzi już tyle gier, że nie starcza zasobów na ich ogarniecie - pokusa patrzenia za granicę jest mniejsza... pięknie nam się rynek rozwinął
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Mam nadzieję, że zamknąłem wydatki tegoroczne...

kupiłem neuroshimę hex 3.0 z 8 dodatkowymi armiami, bo zagrałem, zagadało i znowu pokierowała mną chęć zakupu sprawdzonego klasyka niż przehajpowanej nowości.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Gromb pisze: 19 lis 2020, 10:41 Ale te 6 tomów nie wyjaśnia kwestii czcigodnych macierzy. Poza tym nowe kanoniczne wydanie 6 tomów od rebisa w miękkiej oprawie miało ujednolicić nazewnictwo, bo trochę im się rozjechało (info od wydawnictwa).
Nie wiem, jestem snobem i czytam w oryginale. Natomiast wiele rzeczy 6 tomów nie wyjaśnia, bo autorowi się zmarło w trakcie pisania. Jego syn niby wziął notatki i na ich podstawie dopisał resztę, ale ja zdzierżyłem tylko pierwsze 6 części, które wyszły w Polsce (bodajże o Atrydach i Harkonnenach), a potem szybko się ich pozbyłem, póki jeszcze ludzie byli zainteresowani. Ostatnio jak uzupełniałem kolekcję, to myślałem, czy może nie wziąć jednak wydań angielskich tych części, których nie znałem (w tym Dżihad), ale potem poczytałem recenzje na Amazonie i odpuściłem.

Taki post to zasługuje na coś większego. Powiedzmy: Core Space - kupiłem, bo recenzje na forum i muszę przyznać, że na tyle mi się spodobało, że wszedłem też w tego KSa, który zaraz się skończy. To prawda, że to trochę taki Mass Effect pomieszany z Elite/Privateerem na planszy. Bardzo dynamiczna rozgrywka, wizualnie chyba najlepsza gra, jaką mam w tej chwili w kolekcji, przynajmniej do czasu aż pomaluję Time of Legends... czyli jeszcze długo :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rattkin »

Yuri pisze: 19 lis 2020, 00:45
rattkin pisze: 19 lis 2020, 00:35
Yuri pisze: 18 lis 2020, 23:37 Przeczytałem wszystko łącznie z 3 tomami preludium dot. Jihadu Butleriańskiego
Ciekawa sprawa z tymi przekładami, bo, na ten przykład, ja znam powyższe jako „Dżihad Butlerjańska”.
T9, masz rację.
Chodziło mi raczej o rodzaj (męski/żeński).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

No i &*%* bombki strzelił... kupiłem Glen More 2 Chronicles od forumowicza. Cena był zbyt atrakcyjna by nie ulec :( a jak jeszcze zniżył lekko cenę i zaoferował podwózkę gry do moim drzwi... no po prostu pęknąłem. Jest jakieś stowarzyszenie dla Anonimowych Planszówkoholików? BOLLO pierwszy, ja za nim :D

A giera chodziła za mną od dłuższego czasu. Na forum pozytywne opinie, wysoka nota na BGG i tona różnorodności w jednym pudle. No trzeba spróbować. I jeszcze ta cena....
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Ardel12 pisze: 21 lis 2020, 10:18 Jest jakieś stowarzyszenie dla Anonimowych Planszówkoholików? BOLLO pierwszy, ja za nim :D
Jakby ktoś wiedział o możliwej terapii to ja bym się zapisała...

Ostatnio kupiłam Reykholt, bo w Aleplanszówkach była promocja... (a mam już Uwego większość dużych gier).
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Darkstorm »

TTA, Tzolkin, Last Aurora. Bo? Bo mogłem.
I może dorzucę do tego Gloomhaven :wink:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Królestwo w budowie - bo w fajnej cenie, a gra jest prosta, jednak daje sporo frajdy i trochę trzeba się zastanowić w czasie gry ;)

Set farbek Citadel Contrast - bo nie mam czasu na bawienie się w cieniowanie zwykłymi kolorami, a po sprawdzeniu 3 podstawowych kolorów figurki wyglądają bardzo dobrze.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5275
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1699 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Żeby nie było że codziennie coś zamawiam to będę wrzucał zbiorcze zamówienia. Ostatnio kilka dni home office i szajba zakupowa odbiła.

7 Cudów Pojedynek Panteon- każdy kogo słyszałem a grał w 7CP to polecał
List Miłosny- w Emkipu promocja po 22pln było i miałem rocznice ślubu więc się wpasowało
WH40k Indomitus- nie mam pojęcia czemu to kupiłem skoro zagram w to za mniej więcej 10lat ;-)
Western Legend +dodatki- no cóż większość z was wie...promocja
Kemet- j/w
Laguna- j/w dla córek bo bardzo lubią Wyprawa do Eldorado
Terraformacja Marsa Preludiun-podobno przyspiesza gre
X-wing 1.0- kupiłem dla syna brata udało mi się go wciągnąć odciągająć od komórki...powiem wam że to mega sukces.
Descent 2- bo nie ma co czekać na 3kę a 2ka powoli się wyprzedaje i osiąga niebotyczne ceny
Blood Bowl Menedżer Drużyny- 200pln nowa w foli więc myślę że spoko cena tym bardziej że chciałem wejść w figurkowego BB ale zapewne skończyło by się tym samym co WH Underworld. A więc tona pudełek i ani jedna nie zagrana gra :-)
Haru Ichiban- zaciekawiła mnie prostota i szybkość rozgrywki
Fauna- Wziąłem dla dzieciaków bo zwierzaki u nas na topie ale raczej słaba pozycja.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 632
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 194 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Michito »

Age of Conan - bo była dobra oferta na ebay Kleinenzeigen, a Gambit baaaardzo zachwala (tak, jakby co to przez Ciebie :lol:).

Macao - bo przyzwoita cena na Marktplaats i chciałbym się przekonać po Zamkach, które bardzo lubię, jak smakuje inna gra Stefana.

Decrypto - zadecydował czynnik cenowy i ciekawość - kocham Tajniaków, a słyszałem herezje, że Decrypto jest lepszą grą.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5275
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1699 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Michito pisze: 23 lis 2020, 09:23 Age of Conan - bo była dobra oferta na ebay Kleinenzeigen, a Gambit baaaardzo zachwala (tak, jakby co to przez Ciebie :lol:).

Macao - bo przyzwoita cena na Marktplaats i chciałbym się przekonać po Zamkach, które bardzo lubię, jak smakuje inna gra Stefana.

Decrypto - zadecydował czynnik cenowy i ciekawość - kocham Tajniaków, a słyszałem herezje, że Decrypto jest lepszą grą.
Mnie też strasznie nakręcił ale jest w moim zakupoholiźmie jeden szczegół którego nie przejdę . Wersja językowa.....
Ostatnio zmieniony 23 lis 2020, 21:09 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: misiencjusz »

Z ostatnich dni:
Pandemic - bo jakbym się chciał skusić na Legacy to przynajmniej sprawdzę czy lubię mechanikę

Cthulu: DMD - bo w uszkodzonych w Rebelu poszło za 119zl więc grzech było nie kupić. Chociaż taka radosna nawalanka to nie do końca mój klimat. Ale wypróbuję, pobawię się i za te cenę to nawet z używki ktoś bardzo się ucieszy.

Tainted Grail - bo komentarze na forum są bardzo przychylne, a mam ochotę na ładną grę z fajną opowieścią
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Zarzekałem się, że raczej porfel zamówień zamknięty na ten rok, a tu w aleplanszowce na black week rajas of the Ganges za 80zl... No i w ...wylądował.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4110
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 2564 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

Oj, coś czuję, że ten wątek eksploduje po dzisiejszym dniu. :lol:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4542
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1691 times
Been thanked: 2128 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Słabe te promocje dziś. Nic ciekawego nie wypatrzyłem. Ale na pewno niektórych portfel świerzbił :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomb »

No, ja kupiłem 7 gier przecenionych w ramach BF. Ceny może nie sensacyjne, ale prawie każdy z tytułów był na szerokiej liście zakupowej i teraz już nie miałem wymówek. Jedynie Broom Service z przypadku, ale pretekstem było nazwisko Pfeistera. Za niecałe 40 mogę sprawdzić, co tam wydłubał przed swoimi późniejszymi hitami.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5275
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1699 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 27 lis 2020, 12:48 Oj, coś czuję, że ten wątek eksploduje po dzisiejszym dniu. :lol:
Liczę na to...a żeby jeszcze za spoilerować to rekordzistą nie będę ja :-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2672 times
Been thanked: 2357 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

BOLLO pisze: 27 lis 2020, 13:36 Liczę na to...a żeby jeszcze za spoilerować to rekordzistą nie będę ja :-)
3,5 godziny temu kupiłem promosy do Too Many Bones za 1131$ 8) Dziś pierwszy dzień sprzedaży i pomimo, że wydawca informuje, że ma ich sporo, postanowiłem nie czekać tylko kupić od razu pierwszego dnia.

Do tego matę gumową 90x180cm z playmat (bo cena -25% i darmowa wysyłka), ale to już za "drobne" - tylko 182zł.

Kto da więcej?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Curiosity pisze: 27 lis 2020, 13:42 3,5 godziny temu kupiłem promosy do Too Many Bones za 1131$ 8)
(...)
Kto da więcej?
Na "handel" - nie liczy się  :wink:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ