Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Ty się czepiasz Gambita bo raz na 2 miesiące (częstość live) wspomni o Mepel.pl (+ czasem w recenzji jak dostanie od nich grę do recenzji) - serio?
Przeczytaj jeszcze raz ....jak nie zacziłeś to jeszcze raz...nie łapiesz to jeszcze raz....nie pomogło no to nic nie poradze :mrgreen:
krwlng pisze: 02 wrz 2020, 23:07 Ej, dla mnie był highligtem tego kanału i po jego odejściu Geek Factor już nie jest taki sam :/
Zgadza się nie jest juz taki sam- jest dużo lepszy.
Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17 Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
jeżeli coś jest sztuczne i napompowane to tak naprawdę się tego nie ma a tu GTTV nabija ludzi w butelkę. Mnie też nabijał przez ponad rok. Sorry ale ja dostrzegam w tym kanale i w samej osobie Piotrka centusia który mówi i robi to co przynosi korzyść tylko dla niego. Nie ważny jest obiektywizm i swoje zdanie....znowu mamy do czynienia z osobą która w oczach ma dolary. Przepraszam ale tak to widze a był naprawdę spoko gościem. Ale nie od dziś wiadomo że pieniądz zmienia ludzi.
Cylon-Toster pisze: 02 wrz 2020, 23:19 Na szczęście dla potomnych screen został w historii konwersacji, a ta tu dyskusja aż prosi się by go podlinkować ;)
No dokładnie o tym mowa.
pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:41 O ile dobrze rozumiem dyskusja toczy się na temat recenzji, a zatem tę działkę działalności GTTV tu pisząc oceniamy.
Nie mam zamiaru odbierać nikomu zasług, jeśli je posiada "poza kadrem", ale też nie będę "bił czołem" przed materiałami i działaniami na kanale, którym - co z autentycznym smutkiem obserwuję - z odcinka na odcinek coraz bliżej do poziomu naszej TV Państwowej.
I to jest kwintesencja tego co nie umiałem tak ładnie wyartykułować. Jeszcze nie tak dawno GTTV był u mnie nr 1 kanałów w PL (zresztą to pisałem nawet gdzieś tu) ale podświadomie z odcinka na odcinek czułem się "oszukiwany". Ale wmawiałem sobie " nie to pewnie nie możliwe, no bo i po co"...ale coraz dziwniejsze odcinki i docinki sprawiały że mnie to utwierdzało że kanał zaczyna być jak i sam Piotrek FAŁSZYWY. Pod płaszczykiem dobra przemycał siebie i tylko siebie.

Prosty przykład. Na 100 odcinek Bord News ludzie chcieli żeby Asia pokazała swoje studio od podszewki. Odcinek by inny ale czujny Piotruś tego samego dnia co 100 odcinek BN wrzuca filmik o swojej grocie (tak a propo to ja wymyśliłem tę nazwę jemu na prywatnej korespondencji i słowa dziękuję nie usłyszałem). Już nie wspomne o tym że jak mu brakuje pomysłów to zrzyna od innych 1:1.
Gambit pisze: 03 wrz 2020, 07:50 Podobno jestem przewrażliwiony ;) ale w tym przypadku w ogóle nie odniosłem wrażenia, jakby BOLLO się mnie czepiał.
Widzę głowa na karczychu siedzi odpowiednio 8)
Szewa pisze: 03 wrz 2020, 08:55 A samo kasowanie komentarzy uważam za skandaliczne. Jeśli nie radzą sobie z krytyką może w ogóle nie powinni udzielać się publicznie?
kasowanie kometarzy nie jest samo w sobie czymś złym jeżeli dotyczy to wpisów:
a)wulgarnych
b)obrazajacych
c) hejtujących dla samego hejtowania
d) atakujacych innych
e) przemycajacych reklamy linki lub konkurencje

inne wypadki sa dopuszczalne.
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Manietu »

Moje wrażenia związane z GTTV były bardzo podobne. Najpierw robili na mnie spore wrażenie, ale szybko zauważyłem, że praktycznie brak u nich recenzji negatywnych i wszystkie nowe materiały zachwalają gry. Jeszcze bardziej nie przekonało mnie stanowisko, które pojawiło się bodajże w jakimś Q&A, że nie chcą recenzować złych gier, bo... chcą polecać i recenzować te, w które sami chcieliby zagrać! Przecież to jest totalnie sprzeczne z zadaniem recenzenta i jasno wskazuje, że GTTV zaczyna zakrawać na wideoreklamówkę dla wydawców współczesnych gier. Pół biedy, gdy sponsorowany charakter jest z daleka widoczny, jak przy koszulkach Rebela (przecież Quazowi też uchodzi to płazem, jego reklamówki są nawet interesujące), ale gdy nie jest to jednak oczekuje się rzetelnej recenzji. Ciężko poważnie traktować osoby, które unikają krytycznego podejścia do otrzymywanych produktów.
O kasowaniu komentarzy i blefach, jakie były tu już omówione nie wiedziałem, ale w sumie doskonale wpisują się w obraz, który przynajmniej we mnie od jakiegoś czasu wzrastał.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Wstawiłem komentarz pod filmem z Black Lotusem, ciekawe ile wytrzyma :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

EsperanzaDMV pisze: 03 wrz 2020, 17:43 Wstawiłem komentarz pod filmem z Black Lotusem, ciekawe ile wytrzyma :D
Sortując "od najnowszych" ostatni komentarz ma 20h, także już nie ma ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Wydzieliłem temat językowy - viewtopic.php?f=64&t=68020 ;-)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Szewa pisze: 03 wrz 2020, 18:20
EsperanzaDMV pisze: 03 wrz 2020, 17:43 Wstawiłem komentarz pod filmem z Black Lotusem, ciekawe ile wytrzyma :D
Sortując "od najnowszych" ostatni komentarz ma 20h, także już nie ma ;)
Ciekawa rzecz, bo ja go na swoim koncie cały czas widzę, ale jak wszedłem przez incognito, to już faktycznie go nie ma... Da się ukrywać komentarze bez ich kasowania czy co tu się zadziało?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: hutriel »

EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 00:13 Ciekawa rzecz, bo ja go na swoim koncie cały czas widzę, ale jak wszedłem przez incognito, to już faktycznie go nie ma... Da się ukrywać komentarze bez ich kasowania czy co tu się zadziało?
Shadowban?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 00:13
Szewa pisze: 03 wrz 2020, 18:20
EsperanzaDMV pisze: 03 wrz 2020, 17:43 Wstawiłem komentarz pod filmem z Black Lotusem, ciekawe ile wytrzyma :D
Sortując "od najnowszych" ostatni komentarz ma 20h, także już nie ma ;)
Ciekawa rzecz, bo ja go na swoim koncie cały czas widzę, ale jak wszedłem przez incognito, to już faktycznie go nie ma... Da się ukrywać komentarze bez ich kasowania czy co tu się zadziało?
na yt komentarze "twoje" są przesuwane na górę, abyś mógł szybko zerknąć na niego i potencjalne odpowiedzi. Jak się wylogujesz to upływa czas i dochodzą kolejne komentarze, przez to jest przesuwany w dół. Dodatkowo komentarze z dużą ilością odpowiedzi lub like'ów są przesuwane do góry (i istnieje pewnie kilka innych zasad).
Jak ktoś inny chce znaleźć komentarz X oznacza, że musi się przebić przez kilka doczytujących się stron. Naprawdę ciężko znaleźć czasem dany komentarz.
No chyba, że rzeczywiście został usunięty, to zupełnie inna sprawa. (Osobiście uważam, że wolność wypowiedzi jest najważniejsza + pasujący komentarz z internetu klik)
Z drugiej strony w patrząc na zasięgi omawianego kanału, w skali branży planszówkowej spore, w ramach całego youtube nie najlepsze.

Dodam moją osobistą opinie o przedstawianych treści. Jeśli tytuł filmiku mnie zainteresuję to przewijam do 10%, 20% i ostatecznie do 30% filmu, jeśli zaczyna mówić o tym co jest w tytule, oglądam dalej. Polecam ten zabieg - sprawdźcie, zobaczcie efekty :idea:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

tomp pisze: 04 wrz 2020, 06:44]
na yt komentarze "twoje" są przesuwane na górę, abyś mógł szybko zerknąć na niego i potencjalne odpowiedzi. Jak się wylogujesz to upływa czas i dochodzą kolejne komentarze, przez to jest przesuwany w dół. Dodatkowo komentarze z dużą ilością odpowiedzi lub like'ów są przesuwane do góry (i istnieje pewnie kilka innych zasad).
Jak ktoś inny chce znaleźć komentarz X oznacza, że musi się przebić przez kilka doczytujących się stron. Naprawdę ciężko znaleźć czasem dany komentarz.
No chyba, że rzeczywiście został usunięty, to zupełnie inna sprawa.
Ale tutaj jest ledwo 54/55 komentarzy, więc łatwo byłoby go znaleźć. Jak loguję się ze swojego konta, pokazuje mi 55 komentarzy i mój komentarz jako widoczny - widzę go na samej górze. Jak loguję się z incognito, to już mojego komentarza nie widać i licznik komentarzy wskazuje 54...

Słabe dla mnie to strasznie, tym bardziej że to nie był komentarz tylko o cenie Black Lotusa (to było jako P.S.), ale jednocześnie napisana historia - tę grę Troll Football, którą Piotrek przedstawia właśnie w tym filmie, otrzymał ode mnie na bodajże otwarciu (albo wkrótce po nim) pubu K6 w Łodzi, gdzie Piotrek się pojawił i zrobił pogadankę o grach planszowych. Piotrek szukał kiedyś na tym forum gry Troll Football, ale ktoś go ubiegł. Widząc to, napisałem do niego, że też mam tę grę na sprzedaż. Wyraził zainteresowanie, ale na moją wiadomość z listą komponentów i zdjęciami już nie odpisał. Wiedziałem, że jest fanem Blood Bowla, a u mnie się Troll Football walało po szafie, więc jak pojawił się w Łodzi, to pojechałem i mu ją wręczyłem osobiście, za darmo. Piotrek był niesamowicie zaskoczony, i jakiś czas później po wymianie telefonów podesłał mi Seasons w ramach rewanżu - byłem bardzo pozytywnie też zaskoczony, nie spodziewałem się tego, a Seasons do dziś jest jedną z moich ulubionych gier.
Tę historię (w skróconej formie) także zamieściłem w komentarzu... możecie dać znać, czy widzicie taki komentarz. Dziwne byłoby chyba ukrywania takiego komentarza, może to jakieś automaty YT działają...?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EVOCATVS »

Ja nie widzę.
Ogólnie trochę żałośnie to wygląda, zwłaszcza jak część komentarzy usuną, a te odnoszące się do nich już nie.
Awatar użytkownika
MajkPascal
Posty: 28
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: MajkPascal »

EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 10:07 Ale tutaj jest ledwo 54/55 komentarzy, więc łatwo byłoby go znaleźć. Jak loguję się ze swojego konta, pokazuje mi 55 komentarzy i mój komentarz jako widoczny - widzę go na samej górze. Jak loguję się z incognito, to już mojego komentarza nie widać i licznik komentarzy wskazuje 54...
Może ten film ma ustawioną automatyczną moderację potencjalnie nieodpowiednich komentarzy i algorytmy nauczyły się już, że wspominanie pod nim o cenie Black Lotusa jest niemile widziane? ;) Wtedy komentarz nie zostałby usunięty, tylko nigdy nie trafił do publicznej wiadomości.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Może faktycznie zadziałał jakiś mechanizm YT ukrywające komentarze, które mają w treści np. "Black Lotus", "$xxx" etc., a użytkownicy forum wylewają wiadro pomyj na GTTV? :D
EDIT: Dodałem właśnie jeszcze raz komentarz - tym razem bez "$xxx", za to napisałem znowu o Black Lotus. Nawet na sekundę się nie pojawił pod materiałem, także z pewnością to jakieś boty wyłapują. Skasowałem i dodałem jeszcze inny komentarz, już nawet ani słowa o Black Lotus - tak samo. Ewidentnie jestem "shadowbanned". Pytanie, czy ręcznie przez GTTV czy przez jakiś mechanizm YT...

Wiecie co, chyba nie ma sensu dłużej ciągnąć tej dyskusji. Ciekawe ile nabiliśmy GTTV wyświetleń dyskutując o tej sytuacji ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 11:45 Wiecie co, chyba nie ma sensu dłużej ciągnąć tej dyskusji. Ciekawe ile nabiliśmy GTTV wyświetleń dyskutując o tej sytuacji ;)
Zawsze można się ustawić i sTrollować jego kanał przy kolejnym filmie. Zdziwiłby się gdyby 2/3 komentarzy było o tej samej treści od każdego innego użytkownika.
Coś na zasadzie Ctrl+c Ctrl+v. Może być zabawnie i ciekawe czy kasowałby jeden po 2gim. Ot taka napisana prawda o nim i o jego kanale.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: teschen »

Oczywiście, że komentarze są usuwane. Widać, że ktoś siedzi, moderuje i klika lajki pod wygodnymi komentarzami.

Dla mnie ten kanał jest przegrany od momentu gdzie zrobili bezczelną zrzynkę filmiku z anglojezycznego kanału. Była też akcja jak ktoś downvote'ował filmik z ulubionymi grami Klaudii, używając chyba fake kont. Pamiętam, że Piotrek się wtedy odgrażał się, że zawiadomi służby bo taki downvote utrudnia mu monetyzację filmiku :lol:
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 310 times
Been thanked: 526 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaszkiet »

Chciałem przedstawić swoją wideorecenzję Najlepszej Gry o Kotach, jako głos w dyskusji o opłacanych przez wydawnictwa recenzentach i korzyściach jakie z tego wynoszą.

https://youtu.be/LBIMnMptMP0
Obrazek
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Konczac watek o BL na GTTV : tutaj prawdziwa perelka: https://www.youtube.com/watch?v=WRxCeO2KIS8 9:30.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3365
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Ostatnio robiłem czystki w subskrypcjach na youtubie i wyleciało:
- Granie w Chmurach - prócz Gry Miesiąca content dla mnie mizerny/słaby. Także gust odmienny, więc ciężko cokolwiek znaleźć dla siebie.
- GameTroll - kiedyś ciekawa polemika oraz interesujące recenzje. Ostatnio zwykła sprzedaż. Recenzje/gameplaye MTG na poziomie dna i mułu.

Dodałem z kolei ON TABLE - recenzje do mnie nie trafiają, ale za co niedzielne podsumowanie wielkie brawa. Nie muszę śledzić kilku portali. Wystarczy poczekać na Asię :D

Utrzymuje się z kolei Gambit. Ostatnio recki tytułów, które mnie nie interesują, ale bardzo podobają mi się topki oraz pogadanki. Gambit czasem leje wodę i zbacza z tematu meandrując niczym rzeka wokół tematu, ale można się poczuć wtedy jak z kumplem przy piwku, więc mi to odpowiada.

Z ENG nieśmiertelne Dice Tower oraz Rahdo się utrzymują. Z kolei wyleciał man vs meeple, który za dużo reklamuje a za mało skupia się na mięsie.

Muszę wyruszyć na poszukiwanie kolejnego kanału, bo coś brak mi jednego skupiającego się na ciężkich eurosucharach.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: lotheg »

Ardel12 pisze: 08 wrz 2020, 22:54 Muszę wyruszyć na poszukiwanie kolejnego kanału, bo coś brak mi jednego skupiającego się na ciężkich eurosucharach.
Nie tylko eurosuchary, ale jeżeli coś ciężkiego to polecam Heavy Cardboard.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Największy wkład Game Trolla to szczegółowe prezentacje dodatków do... Talismana. Wtedy to bylo pionierstwo, zwlaszcza dla ludzi po...Eurobiznesie, do których sam sie wowczas zaliczalem raczkując w hobby. Zrobiło to na mnie wrażenie, co więcej, było takie sielskie.

Czasy sie jednak zmieniły a poziom konkurentòw uròsł nieporównywalnie. Ba, pojawili się nawet recenzenci a nie tylko piewcy i prezenterzy. Obecnie to by była dla mnie potwarz klikając w cokolwiek z tego kanału. Synonim obciachu, w subiektywnum mniemaniu.

To tak tylko nawiasem, bo chciałem sie zapisać do anty-fanów kanału 😅
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
W sumie to mógłbym skopiować twoją wypowiedz i się pod nią tylko podpisac bo aktualnie mam tak samo z PL YT.
Granie w Chmurach- bardzo polecam jeżeli chodzi o tłumaczenie gier (przykładowa rozgrywka). Trochę szkoda że Piotek to nagrywa wszystko z ręki no i te yyyyyy...yyyyyy...eeeee...yyyyyale idzie się przyzwyczaić. Natomiast ostatnio zapewne spowodowane produkcją Nanaki Piotrek praktycznie wymarł z YT.

GTTV pomimo że jako kanał i jako Piotrek zrobił napewno sporo dobrego i tego mu absolutnie nie ujmuję niestety muszę po żegnać bo kanał stał się nieprawdziwy, napakowany reklamami, do tego czuć na kilometr manipulacje i co najgorsze to czuć to że kanał nie jest dla ludzi a dla pieniędzy. Tak więc ban.

OnTable był u mnie jako Board News i wystarczy

Wooke nie umie tłumaczyć kompletnie gier ale bardz lubie za to kawa/rozmówki/planszówki. Chłopaki wspólnie się dobrze uzupełniają.

GeekFactor ojjjj dawno nie oglądałem i nie czuję potrzeby

Gambit był i jest ale oglądam tylko Topki. Zagraniczne tytuły mnie nie interesują a czasem Tomcio pływa po manowcach i nie ląduje szybko.

Aktualnie dodane PoGramy TV. damy chłopakom szanse . Troszkę kabaretowo i przydługawo ale jakościowo fajnie nagrane...zobaczymy.

Zagranicznych nie oglądam bo nie paniemaju po angielsku. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

BOLLO pisze: 10 wrz 2020, 11:51 Zagranicznych nie oglądam bo nie paniemaju po angielsku. :mrgreen:
Jak widać, po rosyjsku też nie :wink:
Ale jestem Ci wdzięczny za to zdanie, bo w naszym środowisku to jest jakieś wstydliwe tabu. Nie znasz języka? Oj ty biedaku, to pewnie nie masz ani w co zagrać, ani czego obejrzeć/przeczytać. Taka stygmatyzacja. Stąd już prosta droga do gloryfikowania angielskojęzycznych recenzentów i wytykanie palcem polskich. A ile razy ktoś na forum robi wątek o nowej grze i wkleja 1:1 opis z BGG? Znasz język, fajnie, to teraz napisz to własnymi słowami albo tak, żeby każdy zrozumiał.

Polacy nie gęsi?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Curiosity pisze: 10 wrz 2020, 12:04
BOLLO pisze: 10 wrz 2020, 11:51 Zagranicznych nie oglądam bo nie paniemaju po angielsku. :mrgreen:
Jak widać, po rosyjsku też nie :wink:
Ale jestem Ci wdzięczny za to zdanie, bo w naszym środowisku to jest jakieś wstydliwe tabu. Nie znasz języka? Oj ty biedaku, to pewnie nie masz ani w co zagrać, ani czego obejrzeć/przeczytać. Taka stygmatyzacja. Stąd już prosta droga do gloryfikowania angielskojęzycznych recenzentów i wytykanie palcem polskich. A ile razy ktoś na forum robi wątek o nowej grze i wkleja 1:1 opis z BGG? Znasz język, fajnie, to teraz napisz to własnymi słowami albo tak, żeby każdy zrozumiał.

Polacy nie gęsi?
Nie no spoko nie będę udawał że coś umiem skoro nie umiem lub nie czuję się w tym temacie na tyle mocny żeby ogarniać gry i instrukcje w innym języku jak PL. Uczyłem się 9lat DE i nic ...jak w piach , angielski coś tam kumam ale nie ten poziom więc jest jak jest. Nie powiem jest to moja pięta bo to przydaję się nie tylko w planszówkach ale ogólnie w życiu. Natomiast pewne informacje do głowy nie wchodzą i tyle.
Masz racje rosyjskiego tez nie znam...po polsku też mi się zdarza pisać/mówić nie właściwie ale fakt ten język mimo to opanowałem najlepiej :mrgreen:
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: E2MD »

Mam wrażenie że w Polsce zawsze się traktuje lepiej gości z zagranicy niż naszych, produkty z zagranicy są zawsze postrzegane lepiej niż polskie, zagraniczny gość ma +3 do szacunku od gościa z drugiej strony kraju. Jakieś kompleksy mamy.

A wracając do głównego wątku:
rozglądając się ze video instrukcja do Endeavor znalazłe kanał "Nithrania - Play It Right" - Słowacy, ale po angielsku. Znakomite odcinki - szkoda, że tak mało.

A nawiązując do rosyjskiego - może ktoś polecić jakiś kanał?
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cyel »

Cóż, stygmatyzacja czy lanugage-shaming to jedno, ale nie oszukujmy nikogo, że ktoś nie korzystający z angielskiego w internecie ma dostęp do takiej samej ilości i jakości materiałów w jakiejkolwiek dziedzinie co osoba googlająca po angielsku. Ja w ogóle sobie np nie wyobrażam wyszukiwania po polsku, bo szansa, że natrafię na fake newsy, rzeczy wyssane z palca, po porostu głupie albo przynajmniej bardzo mocno okrojone jest wtedy o wiele większa. To, że osoba wyszukująca tylko po polsku zwyczajnie nie ma dostępu do źródeł informacji najlepszej jakości to nie opinia tylko fakt.
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

Piszemy bez polskich znaków, bez interpunkcji, bo to, stary, internet jest. Ale na stos z tobą, jak zrobisz błąd gramatyczny lub ortograficzny zapożyczając coś z angielskiego.
ODPOWIEDZ