Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Tryb gry "misja badawcza" z Pokłosia jest tylko dla intruderów.
Postacie można dowolnie mieszać z każdą rasą obcych.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 870
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Zginęły mi 2 żetony intruzów z podstawki - dorosły. Mam 4 x 2 zaskoczenia, 4 x 3 zaskoczenia i 2 x 4 zaskoczenia. Jakich żetonów brakuje? Podejrzewam, że tych z 4. Dziwne, bo grę kupowałem nową i zawsze sprawdzam pod stołem po rozgrywce, czy coś nie spadło. Pożyczyłem raz grę i znajomy prosił, żeby sprawdzić i nie ma 2 żetonów. Pewnie dalej grałbym na nieświadomce, ale jak już wiem, że ich nie ma to, pomijając kto je posiał bo nie liczyłem przed wydaniem, jest jakaś możliwość, żeby dostać oryginalne żetony? Myślałem nawet o sprzedaży gry, ale teraz bez żetonów to lipa będzie jak gra niekompletna i to nie o jakieś znaczniki, tylko o bazowy element.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Pisz do rebela lub AR. Może pomogą.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Mi bratanica zrobiła konfetti z kart potworów z gry LOH. Napisałem do AR i przysłali komplet. Tylko, że się czeka około miesiąca. Teraz to może być dłużej ponieważ zaczynają rozsyłać kolejną grę. Wal śmiało poprzez gamefound. :wink:
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 221 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kiniol1 »

Mam dwa pytania:
1) Czy dostaliście już brakującego medyka (wersja PL) ?
2) Co z kolorowymi pierścieniami/podstawkami pod figurki? U mnie pierścienie z podstawki nie pasują do dodatkowych postaci (mają za dużą średnicę) i zakładam, że problem dotyczy wszystkich egzemplarzy gry. Będzie jakaś wysyłka poprawionych pierścieni czy trzeba sobie radzić samemu?
Z góry dzięki za odpowiedź i sorry jeśli już ktoś poruszał na tym forum te wątki (ja nie znalazłem).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8753
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2664 times
Been thanked: 2349 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

kiniol1 pisze: 15 lip 2020, 09:22 Mam dwa pytania:
1) Czy dostaliście już brakującego medyka (wersja PL) ?
Tak, razem z drugą falą.
kiniol1 pisze: 15 lip 2020, 09:22 2) Co z kolorowymi pierścieniami/podstawkami pod figurki? U mnie pierścienie z podstawki nie pasują do dodatkowych postaci (mają za dużą średnicę) i zakładam, że problem dotyczy wszystkich egzemplarzy gry.
To samo u mnie, są za duże.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
_leigam_
Posty: 945
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: _leigam_ »

Swego czasu byla dostepna wersja print and play wersji PL. Niestety chyba sobie usunalem ja z dysku. Ktos ma i moglby sie podzielic?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

miszczu666 pisze: 14 lip 2020, 15:17 Tryb gry "misja badawcza" z Pokłosia jest tylko dla intruderów.
Postacie można dowolnie mieszać z każdą rasą obcych.
A ja grałem Pokłosie + Koszmary. Da się to ogarnąć, tylko trochę trzeba setup przygotować (głównie to odkładasz wszystko że śluzem). Nie podoba mi się brak kompatybilności dodatków. Mogli to lepiej przemyśleć, np zamiast projektując bezużytecznego trybu Epilogu.
Relox14
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 19:31

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Relox14 »

Cześć, mam zamiar kupić nemesisa (nawet już zamówiłem dodruk podstawki za 430 zł), ale niestety przez kampanie lockdown zupełnie nie wiem co mam robić - anulować podstawkę i kupić lockdown z dodatkami? Domówić tylko dodatki do podstawki?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak ze znajomoscia angielskiego? Jesli to nie problem to najlpesza opcja jest lockdown + angielski core z dodatkami. Jesli ktos w grupie nie zna to postawiłbym na Locdown z dodatkami i odpuścił core. Cena sklepowa podstawki jest moim zdaniem za duza a Lockdown to niemal identyczna gra i AR twierdzi ze to bedzie ulepszona wersja Nemesisa. Na kampanii za mniejsza cene dostaniesz dwa razy wiecej zawartości niz podstawka w sklepie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10975
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3238 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Relox14 pisze: 24 lip 2020, 10:04 Cześć, mam zamiar kupić nemesisa (nawet już zamówiłem dodruk podstawki za 430 zł), ale niestety przez kampanie lockdown zupełnie nie wiem co mam robić - anulować podstawkę i kupić lockdown z dodatkami? Domówić tylko dodatki do podstawki?
Pamietaj, ze dostawa lockdowna to najwczesniej wrzesien 2021
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1282 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: seki »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2020, 10:13 Jesli ktos w grupie nie zna to postawiłbym na Locdown z dodatkami i odpuścił core.
Ja tylko zaznaczę, że nie ma pewności co do grywalności dodatków z pierwszego Nemesisa z Lockdownem. Być może nawet brazylianśnia miał na myśli dodatki do Lockdowna będące SG z ostatniej kampanii ale nie było to precyzyjne określenie. Co do zakupu dodatków starych do Lockdowna to polecam podjąć decyzję samodzielnie i na własną odpowiedzialność aby potem nie było "to po co je polecaliacie skoro to i tamto źle/wcale działa".
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Jools pisze: 19 lip 2020, 13:29 A ja grałem Pokłosie + Koszmary. Da się to ogarnąć, tylko trochę trzeba setup przygotować (głównie to odkładasz wszystko że śluzem). Nie podoba mi się brak kompatybilności dodatków. Mogli to lepiej przemyśleć, np zamiast projektując bezużytecznego trybu Epilogu.
Tutaj nie da się nie zgodzić, że kompatybilność wydaje się słaba. Jakiś dodatek "ze startem" z wahadłowca z grą od zera też byłby dobry.

W Lockdawn jak dobrze kojarzę (nie śledziłem potem wszystkiego) - wstecznie rasy obcych mają działać w podstawce (rasa "nietoperzy" ma traktować wszystko jakby nie było światła), postacie mają nie działać niestety. "W przód" - postacie z podstawki i Pokłosia mają działać dobrze w Lockdawn (z wyjątkiem Androida... mnie dziwi, że nie dali mu innej talii i sposobu działania... byłby spokój).

Ogólnie to ta kompatybilność mnie irytuje (a dokładniej jej brak). Do nowych postaci też mogli dodać (nawet jako add-on) zestaw nowych kart, żeby w swoich odpowiednikach działali na "Nemesis".
Cóż... Na razie nie mam z podstawki dodatków "upiększających" (koty, królowie i plastik z drzwiami, ciałami, jajami) i czekam na Lockdawn - choć wahałem się mocno czy to ma sens...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Z kompatybilnością jest dramat wręcz. Każdy dodatek, nawet gdyby był kompatybilny (przez inne karty np) powoduje drastyczne wydłużenie czasu setupu. Bo trzeba poszukać odpowiednie talie, powymieniać kilka kart, pomieszać różne żetony. Wszystko to dokładnie by nie było babola.

Sam Aftermath z podstawką jest kiepsko przemyślany. Mamy wahadłowiec, możemy go uzyć z podstawką, nawet z z trybem epilogu, ale instrukcja nie wyjaśnia do końca co to znaczy że "statek musi przeżyć by zagrać w epilog". Czy karty alarmu niszczą statek, bo zabijają załogę. Jak nie zatrzymany alarm zabija załogę? (nagle umierają). itd itp. Gra świetna, dodatki też, ale nie do końca przemyślane.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1356 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Jools pisze: 24 lip 2020, 15:41 Z kompatybilnością jest dramat wręcz. Każdy dodatek, nawet gdyby był kompatybilny (przez inne karty np) powoduje drastyczne wydłużenie czasu setupu. Bo trzeba poszukać odpowiednie talie, powymieniać kilka kart, pomieszać różne żetony. Wszystko to dokładnie by nie było babola.

Sam Aftermath z podstawką jest kiepsko przemyślany. Mamy wahadłowiec, możemy go uzyć z podstawką, nawet z z trybem epilogu, ale instrukcja nie wyjaśnia do końca co to znaczy że "statek musi przeżyć by zagrać w epilog". Czy karty alarmu niszczą statek, bo zabijają załogę. Jak nie zatrzymany alarm zabija załogę? (nagle umierają). itd itp. Gra świetna, dodatki też, ale nie do końca przemyślane.
Epilog mozna zagrać tylko po rozgrywce na statku Nemesis, wiec by zagrac epilog to w normalnej grze w nemesis musi przetrwać statek. Jest to dość logiczne, jeśli zachowac ciągłość "fabuły". Co do dodatków to raczej bym powiedział, że po prostu balans może ucierpieć ze względu na postacie z dodatków etc i tego się może boją, a jednak testowanie tego to trochę zabawy jest
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Udostępnili apke na andka i iOS do nemesisa.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kozz84 »

Co byście doradzili osobie, która zainteresowała się Nemesis, ale ominęła 2 kickstartery i obudziła się teraz z ręką w nocniku? Trochę smuci mnie różnica pomiędzy wersją retail a KS.

Kupić zwykły dodruk Nemesis, który wyjdzie pod koniec roku? Rozumiem, że będzię on miał poprawione figurki i inne rzeczy.

Nemesis Lockdown KS, która jest dostępna na Mepel.pl lub aleplanszowki.pl i poczekać?

Najtaniej wychodzi "gameplay all in" za 185 funtów, ale do tego potrzebowałbym latepledge...
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dawid »

Możesz dołączyć się do kogoś kto ma dostęp do Late Pladge albo dopisać się do jakiegoś zamówienia grupowego.
stormsto
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2013, 15:54

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: stormsto »

Dzień dobry.
Biję się z myślami odnośnie zakupu maty. Zamówiłam podstawkę z kilkoma dodatkami i jeszcze zastanawiam się nad matą. Jest przydatna do uporządkowania planszy, czy to jest raczej zbedny wydatek?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8753
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2664 times
Been thanked: 2349 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

stormsto pisze: 10 sie 2020, 12:05 Dzień dobry.
Biję się z myślami odnośnie zakupu maty. Zamówiłam podstawkę z kilkoma dodatkami i jeszcze zastanawiam się nad matą. Jest przydatna do uporządkowania planszy, czy to jest raczej zbedny wydatek?
Mata, oprócz bycia matą samą w sobie, nie spełnia żadnych innych funkcji. Jeśli lubisz maty (ja uwielbiam), to będziesz ją chciał mieć. Jeśli jest Ci wszystko jedno, to będzie to dla Ciebie zbędny wydatek.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

stormsto pisze: 10 sie 2020, 12:05 Dzień dobry.
Biję się z myślami odnośnie zakupu maty. Zamówiłam podstawkę z kilkoma dodatkami i jeszcze zastanawiam się nad matą. Jest przydatna do uporządkowania planszy, czy to jest raczej zbedny wydatek?
Jak masz zamiar często grać i dużą ilość razy to mata się przyda. Jest wytrzymalsza od planszy która od składania i rozkładania może się w końcu zniszczyć. To zależy od tego ile razy masz zamiar grać w nemesisa. :)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kisun »

Uzupełniając powyższe. Mata nic nie uporządkuje, na macie jest to samo co na planszy. Jak z każdej maty wygodniej podnosić elementy, ładnie leży nawet na krzywym stole i faktycznie jest trwalsza. Jednak w tej grze z planszy podnosi się głównie żetony pomieszczeń z czym nie ma problemów więc jeżeli nie masz paluchów niczym Hulk, to mata nie jest czymś co jakoś specjalnie poprawi twoje doznania płynące z obsługi gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 10 sie 2020, 10:31 Co byście doradzili osobie, która zainteresowała się Nemesis, ale ominęła 2 kickstartery i obudziła się teraz z ręką w nocniku? Trochę smuci mnie różnica pomiędzy wersją retail a KS.

Kupić zwykły dodruk Nemesis, który wyjdzie pod koniec roku? Rozumiem, że będzię on miał poprawione figurki i inne rzeczy.

Nemesis Lockdown KS, która jest dostępna na Mepel.pl lub aleplanszowki.pl i poczekać?

Najtaniej wychodzi "gameplay all in" za 185 funtów, ale do tego potrzebowałbym latepledge...
Dolacz do zamowienia grupowego lub zrob late pleadge. To chyba najsensowniejsze opcje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Jaka różnica między retail a KS?
Sama podstawka retail to w pełni wersja z KS.
Minus może komiks i inne pierdoły, ale zasadnicza i najważniejsza część podstawki jest w retailu (np plastikowe żetony itd).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10975
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3238 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Jools pisze: 10 sie 2020, 13:57 Jaka różnica między retail a KS?
Sama podstawka retail to w pełni wersja z KS.
Minus może komiks i inne pierdoły, ale zasadnicza i najważniejsza część podstawki jest w retailu (np plastikowe żetony itd).
Żadna - nie ma różnicy
w wersji KS dodatki zawieraly sie w cenie podstawki - ot co
ODPOWIEDZ