Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: okon »

Chciał bym zaznaczyć jeszcze raz rzecz która mnie strasznie denerwuje .
Niech plansza bedzie dwuczęściowa . Nie lubie jak na łączeniach zaczynają pojawiać się białe ślady i nie lubię jak plansza podnosi się na końcach . Zrobienie planszy z dwóch osobnych elementów rozwiązuje całkowicie ten problem .
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, 23:39 przez okon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: mig »

okon pisze:Chciał bym zaznaczyć jeszcze raz rzecz która mnie strasznie denerwuje .
Niech plansza bedzie dwuczęściowa . Nie lubie jak na łączeniach zaczyna być widać białe ślady i nie lubię jak plansza podnosi się na końcach . Zrobienie planszy z dwóch osobnych elementów rozwiązuje całkowicie ten problem .
To ja głos przeciwny ;)
Dwuczęściowa plansza to porażka - jak nie jest jakimiś klipsami spięta to się rozjeżdża, jak jest to wyglada mało estetycznie. Po prostu trzeba zrobić ją na tyle solidnie, żeby przetarć na zgięciach nie było widać ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: okon »

Zajebiście po polsku napisałem :) ale ok

Można by zrobić planszę składaną coś na kształt tej z bożego igrzyska albo władcy areny
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: okon »

Jeszcze jedna uwaga mi się nasuwa

Dodajcie jakiś normalny znacznik pierwszego gracza :) bo aktualny hmmm ..... :) po prostu nie przystoi :P
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Sienio »

W ramach kampanii "Odbudowy Warszawy 1945-1980" można kupić "SA" w atrakcyjnej cenie (i komplecie z "Odbudową"). Więcej informacji tutaj: https://wspieram.to/OdbudowaWarszawy
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: adalbert »

No, tak; ale jeżeli ma być nowa wersja SA (a rozumiem, że w ramach kampanii dostajemy starą), to czy to rzeczywiście taka wielka okazja...
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Sienio »

adalbert pisze:No, tak; ale jeżeli ma być nowa wersja SA (a rozumiem, że w ramach kampanii dostajemy starą), to czy to rzeczywiście taka wielka okazja...
Planujemy nową edycję/wydanie SA, owszem, jednak jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnego terminu. Prawdopodobnie ten rok, jednak nie jest to pewne. Bez względu na prace nad SA, to nadal gra ciesząca się dużym zainteresowaniem i uznaniem, a nie ma już zbyt wielu egzemplarzy na rynku.
miro1
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:37

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: miro1 »

Ja chciałem zapytać, która gra ma większe pole do interakcji: Augustus czy Magnaci? Bo chciałbym zakupić jedną, są w podobnym tonie utrzymane i czasach, ale która ma więcej interakcji między graczami?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1968
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 854 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Neoptolemos »

Ciężko porównać poziom interakcji, bo w obu jest dosyć wysoki. Ważniejszym kryterium jest skomplikowanie - Magnaci są o WIELE prostsi, Sigismundus znacznie bardziej do pomóżdżenia. Sugeruję też zadać to pytanie w wątku "Co kupić?", tam masz większe szanse na otrzymanie najbardziej wyczerpującej odpowiedzi :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: powermilk »

Ciężko porównać poziom interakcji, bo w obu jest dosyć wysoki
Albo grałem inną wersję Magnatów albo grałem źle. Nie widziałem tam żadnej interakcji między graczami. Ot, wybierasz karty i przypisujesz do akcji. Kto ma wyższą, ten bierze. Może też mam inne pojęcie interakcji, ale to raczej blokowanie akcji przeciwnikom. A w Zygmuncie Auguście bezpośrednio zagrywasz kartę na gracza: zabijasz senatora, wywołujesz wojnę, możesz sąd biskupi na niego nasłać.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1968
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 854 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Neoptolemos »

U nas podczas rozgrywki sporo było umawiania się przeciw (aktualnie) najsilniejszemu graczowi, podbierania sobie dworków (za pomocą kart) itp., oczywiście na dosyć podstawowym poziomie. A jeśli nawet nie było sporo, to takie pozostały wrażenia.

Niemniej, w tym wątku jest to offtopic i wydaje mi się, że przy porównaniu tych dwóch tytułów kluczową różnicą jest ciężar rozgrywki :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Błysk »

Pytanie do panów z FGH, jak z tymi planami odświeżenia? ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: kwiatosz »

Błysk pisze:Pytanie do panów z FGH, jak z tymi planami odświeżenia? ;)
Jakbyś nie grał nad bigosem to byś nie potrzebował nowej kopii :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Błysk »

kwiatosz pisze: Jakbyś nie grał nad bigosem to byś nie potrzebował nowej kopii :mrgreen:

Właśnie jeszcze nie grałem i zastanawiam się czy kupować starą wersję do poplamienia ;)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Sienio »

Błysk pisze:Pytanie do panów z FGH, jak z tymi planami odświeżenia? ;)
Plany mamy, ale to raczej druga połowa 2016 roku. Jak na razie nic bardziej konkretnego powiedzieć nie możemy.

Jeśli masz jeszcze gdzie kupić, to zachęcam do kupna. Nakład został wyczerpany już jakiś czas temu, więc sklepy nie mają już zbyt wielu egz. tej gry w swoich magazynach.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: staszek »

Grałem wczoraj w SA.
Gra świetna, wygląd i wykonanie straszne.
Panowie wydajcie jeszcze raz- wspominaliście o tym wielokrotnie, znajdą się z pewnością osoby chętne do kupna
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: TTR_1983 »

A FGH jeszcze w ogóle istnieje? Wygląda na to, że na papierze.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2328
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 918 times

Re: Sigismundus Augustus

Post autor: Galatolol »

Odkopuję temat, bo właśnie grałem i wszystkim się podobało. Wcześniej grałem raz, pięć lat temu, ale właściwie nic nie pamiętałem (poza tym, że wówczas mi mniej przypadła do gustu).

Szkoda, iż temat drugiej edycji umarł.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: evrard »

Odkopię trupa.

Czy istnieje jakakolwiek szansa na drugą edycję Sigismundusa? Czy ktoś posiada jakąkolwiek wiedzę na ten temat?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2493
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 426 times
Been thanked: 126 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: Coen »

evrard pisze: 05 cze 2020, 20:15 Odkopię trupa.

Czy istnieje jakakolwiek szansa na drugą edycję Sigismundusa? Czy ktoś posiada jakąkolwiek wiedzę na ten temat?
Ciekawe do kogo należą prawa do gry, Fabryki Gier Historycznych już nie ma, wróciły do projektantów? Chyba ich trzeba byłoby zapytać.
Myślę, że druga edycja, odpowiednio odświeżona i dobrze zareklamowana mogłaby zostać hitem :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: evrard »

Może któryś z projektantów pokusi się o odpowiedź :) I zgadzam się, to mógłby być hit, w Polsce na pewno. Biorąc pod uwagę, że nazwisko jednego z autorów ostatnio nabrało rozgłosu, kto wie, może i za granicą :)
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: Haemophilus »

Bralbym w ciemno nowa edycje i to w full opcji. Może jakaś wspieraczka na wzór Stronghold Undead i Pret'a'porte?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 556 times
Been thanked: 272 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: Markus »

Przecież ta gra jest mega słaba. Pomieszanie z poplątaniem za dużej ilości mechanik w jednym pudełku.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: Cin »

Markus pisze: 07 cze 2020, 20:24 Przecież ta gra jest mega słaba. Pomieszanie z poplątaniem za dużej ilości mechanik w jednym pudełku.
O dopiero przeczytałem. Dzięki za konkretne info, bo po kilku partiach gra mi się podobała i bym bez sensu w tym trwał :D
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Sigismundus Augustus: Dei gratia rex Poloniae (Adam Kwapiński, Michał Sieńko)

Post autor: Żucho »

Coen pisze: 05 cze 2020, 20:51Ciekawe do kogo należą prawa do gry, Fabryki Gier Historycznych już nie ma, wróciły do projektantów?
Biorąc pod uwagę, że obaj projektanci gry byli jednocześnie współwłaścicielami FGH, to prawa chyba nie za bardzo miały gdzie wrócić, bo zawsze były u tych samych osób :wink: sama firma już nie wydaje, ale formalnie istnieje - po prostu jako działalność Adama Kwapińskiego.
ODPOWIEDZ