Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: mat_eyo »

Ja myślę, że nie, bo w tym opisie przedsprzedaży jest jednak więcej baboli. Może nawet nie baboli, ale takich niefortunnie przetłumaczonych i przez to "sztywnych" zdań. O efekt finalny bym się nie bał, taki np. Endeavor jest przetłumaczony świetnie.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: hutriel »

japanczyk pisze: 30 cze 2020, 11:30 Mysle, ze tutaj po prostu kwestia tego, ze jesli ktos nie ogarnia samochodow wcale to mysli, ze to jakis techniczny termin albo nie wiem - cos w grze i nie zweryfikuje tego :P
No ale fajnie jednak zrobic korkte czegos takiego :D
Oj tam, ja samochodów nie ogarniam, a rzuciło mi się w oczy nawet bez uważnego czytania. Ot takie wrażenie że całość jest robiona jak najmniejszym nakładem pracy. :)
Ten zestaw dodatkowych kości to... dodatkowe 11 kości dla każdego (?) z graczy? Dodatkowe kości (np. zielona) są w dodatkach?
Poważnie, bez spojrzenia w oryginalny KS ciężko się połapać. Wypada że to nie tylko samochody trzeba ogarniać ale in samą grę. W zasadzie jak już kupujące grę ogarnia to można i z instrukcji zrezygnować. ;)
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: OGL »

Jak myślicie, czacha doda most z kickstartera jako stretch goal, czy już więcej dodatkowej zawartości nie będzie?
Z tych wszystkich dodatków, to most był najfajniejszy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

Najfajniejsze były miękkie opony i most :)
Myślę, że wszystko będzie jeśli tylko ludzie będą kupować w przedsprzedaży. Widzę, że Czacha pokazuje zawsze dwa cele do przodu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: japanczyk »

OGL pisze: 30 cze 2020, 20:24 Jak myślicie, czacha doda most z kickstartera jako stretch goal, czy już więcej dodatkowej zawartości nie będzie?
Z tych wszystkich dodatków, to most był najfajniejszy.
Dodali, za 25k

Wiec potrzeba jeszcze 50 osób, które chca all In, albo 127 osób, które chcą podstawkę...
Oj ciężko będzie
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: probbi »

ja dobrze widzę, że obecnie tylko 24 osoby postanowiły kupić w przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: japanczyk »

probbi pisze: 01 lip 2020, 10:53 ja dobrze widzę, że obecnie tylko 24 osoby postanowiły kupić w przedsprzedaży?
Nom, stanęła zbiórka :(
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

japanczyk pisze: 01 lip 2020, 10:54
probbi pisze: 01 lip 2020, 10:53 ja dobrze widzę, że obecnie tylko 24 osoby postanowiły kupić w przedsprzedaży?
Nom, stanęła zbiórka :(
Mam nadzieję, że po wypłatach coś ruszy, bo inaczej będzie zawód, że nie będzie elementów, na których w sumie od początku najbardziej mi zależało i dlatego brałem wszystko w przedsprzedaży.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: promykx »

Czy mi się wydaje... czy na ksie dodatek world tour był dodawany do podstawki? Cenowo wyglądał chyba pledge podobnie ok 180 zł.
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: probbi »

Patrzę na okładkowe 45-60 minut i max 6 graczy. Porównuje to sobie z tym, co zagrałem na BGA ostatnimi czasy (kilkadziesiąt partii) i mam pewne obawy. Przy 5-6 graczach downtime nie daje w kość? Każdy musi sobie zaplanować, ułożyć i rzucić. Nawet z dodatkowym zestawem kości i tak 4 graczy będzie siedziało i patrzyło
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: Jareks1985 »

fakt, na bga już daje się to odczuć mimo zegara, jak każdy planuje sobie kości i nagle zmienia zdanie, grałem w 4 i trochę się dłużyło. Ale podobało mi się mimo to, chamskie zastawianie drogi, blokowanie wyjazdów, wjazdów w zakręt, w to mi graj :). Najbardziej boli fakt kiedy jedziesz na 1 i wypadną Ci trzy wykrzykniki :D, myślisz sobie WTF? jade na jedynce przecież :D i wypada Ci czasem raz za razem, a kolega obok tylko szarżuje bez konsekwencji, trochę losowa ta gra, ale i tak przyjemna :D

a tak na marginesie ktoś chętny na partyjkę na BGA?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

promykx pisze: 01 lip 2020, 11:23 Czy mi się wydaje... czy na ksie dodatek world tour był dodawany do podstawki? Cenowo wyglądał chyba pledge podobnie ok 180 zł.
KS fajnie wychodził bo oba dodatki World tour i Championship były za darmo jako SG.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: probbi »

Ta dawka losowości właśnie mnie też zastanawia. Planowanie ruchu jest tu świetną łamigłówką sama w sobie. Możesz podpatrzyć jak grają inni i nagle się okazuje, że warto dwa razy dohamować, gdzieś odpuścić i wyrobić się na zakręcie przed jadącym przed tobą. Ale rzut kością, to jednak rzut kością. Zaplanujesz sobie wszystko i guzik. Jak porównacie Rallymen z Wielka Pętlą z Peletonem? Bo powiem szczerze, na ten moment brakuje mi w WP zmiennych szerokości torów, co mam w Rallyman. Ale za to rzut kośćmi może mi zniweczyć zaplanawane czynności :/ Mam zgryz

PS
Jareks1985 pisze: 01 lip 2020, 11:37 a tak na marginesie ktoś chętny na partyjkę na BGA?
Na BGA probbi też chętnie zagram
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

probbi pisze: 01 lip 2020, 11:54 Ta dawka losowości właśnie mnie też zastanawia.
Od tego są żetony skupienia, żeby to niwelować trochę. Poza tym ja tu widzę sporo klimatu w tej grze. W trakcie wyścigu zdarzają się nieprzewidziane rzeczy na torze z którymi trzeba sobie radzić :)
Tak samo niektórzy narzekają na możliwość blokowania...hmm to są w końcu wyścigi i trzeba umieć się dobrze na torze ustawiać :D
Jareks1985 pisze: 01 lip 2020, 11:37 a tak na marginesie ktoś chętny na partyjkę na BGA?
ja w sumie też chętnie przetestuje
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: Jareks1985 »

wbijajcie mam stół
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: Bruno »

Czy ktoś się orientuje, co to za kafle są oferowane jako dodatki "eksluzywne" podczas kampanii przedsprzedażowej? Szczególnie, czym jest ten kafel nie przedstawiający toru - czy to zwykły 'garnir'? No i czym są te żetony "sisu", oleju etc.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 01 lip 2020, 14:54 Czy ktoś się orientuje, co to za kafle są oferowane jako dodatki "eksluzywne" podczas kampanii przedsprzedażowej? Szczególnie, czym jest ten kafel nie przedstawiający toru - czy to zwykły 'garnir'? No i czym są te żetony "sisu", oleju etc.
Tak, to tylko element wypelnienia calego toru

Żetony oleju:
These are Kickstarter exclusives and bring new consequences to spinning out! They are designed to simulate damage taken by your car when you crash, and what that damage might leave behind on the track...
If you draw 1 Damage token as a consequence of spinning out, you must place 1 Oil token on the track, on the space where you span out. That space now has a speed limit of 1!
If you draw 2 Damage tokens or more as a consequence of spinning out, you add 1 Debris token to the track. Any player that drives over that space must add 1 Danger sign to their roll.
Sisu:
"Sisu" is a Finnish term meaning stoic determination and grit, which is also used a lot in the motorsports world (especially Rally) to describe particularly tenacious drivers!
With this new Stretch Goal, you’ll be able to draw on your hardiness during a Race in the form of a SISU token! These tokens allow a driver to cancel the effect of one loss of control per race! It’s up to you when you want to use it of course!
Veteran drivers may be familiar with these as they were a goodies from the original Rallyman, and now they’re back in this new version!
Players can either choose to take one each at the start of the race or you can attribute them to newer drivers in order to give them an advantage over more experienced players!
Note that as there are only 6 tokens, these can’t be used with the 12 player expansion unless players are racing in teams (or controlling 2 cars each), in which case each Team can receive one SISU token to use during the race.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

Tu macie wszystkie instrukcje(również do KS exclusive) :
https://holygrail.games/en/games/rallyman-gt/
Ostatnio zmieniony 01 lip 2020, 17:58 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: opulentus »

japanczyk pisze: 01 lip 2020, 10:54
probbi pisze: 01 lip 2020, 10:53 ja dobrze widzę, że obecnie tylko 24 osoby postanowiły kupić w przedsprzedaży?
Nom, stanęła zbiórka :(
Czacha ogłasza sukces: "Jak widać od startu pakiet All-in cieszy się sporym zainteresowaniem i głównie taki jest kupowany."
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: japanczyk »

opulentus pisze: 01 lip 2020, 15:39 Czacha ogłasza sukces: "Jak widać od startu pakiet All-in cieszy się sporym zainteresowaniem i głównie taki jest kupowany."
Ale czy coś w tym zdaniu jest nieprawdą? ;-)
All-In - 19 osób, Podstawka - 9 osób
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: Bruno »

@ japanczyk
- dzięki za info! Czy mógłbyś podesłać linka do tych opisów? Chętnie poczytam też o pozostałych celach z KS.
W każdym razie trochę to dziwne, że polski wydawca nie opisał tych elementów na stronie swojej "kampanii".

Przy okazji - pojawił się "most" (dodatek przy 25 000 pln) - bardzo fajnie wyglądający komponent 3-D. Ciekawe tylko, czy modele samochodów nie będą się z niego zsuwać :wink:
EDIT: o kurczę, w celach są i miękkie opony! To byłby czad, bo to wymusza zjazd do pit-stopu! Pytanie tylko, czy osiągnięcie 30 000 pln jest realne...

Korci mnie zakup podstawki, ale na BGG piszą, że warto też zainwestować w GT5 (niektórzy twierdzą, że ta kategoria jest lepsza do grania niż GT6). Czy ktoś z Was grał w wariant mieszany: GT5 & 6, z modułem Balance of Power? Czy szanse są faktycznie wyrównane?
Ostatnio zmieniony 01 lip 2020, 18:03 przez Bruno, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: polwac »

Opisy są na kampanii KS + parę postów wyżej wrzuciłem link do instrukcji.

P.S. Piękne jest to jak tę grę rozwija społeczność na BGG(trasy + nowe warianty gry), głównie dlatego wziąłem all-in.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: opulentus »

japanczyk pisze: 01 lip 2020, 15:43
opulentus pisze: 01 lip 2020, 15:39 Czacha ogłasza sukces: "Jak widać od startu pakiet All-in cieszy się sporym zainteresowaniem i głównie taki jest kupowany."
Ale czy coś w tym zdaniu jest nieprawdą? ;-)
All-In - 19 osób, Podstawka - 9 osób
Jestem oszołomiony tak dobrym wynikiem sprzedaży. Czacha zbiera właśnie owoce swojego postępowania.
longmen76
Posty: 663
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: longmen76 »

Myślę, że w tej przedsprzedaży jest bardzo dużo przyczajenia klientów, na które składa się kilka negatywnych spraw.
Po pierwsze - cena ALL-IN - 400 PLN. Widziałem mnóstwo jęczących na fejkbuniu, że cena za wysoka. Niestety ludzie to podłapują i wierzą malkontentom i nie kupują. Niejedna kampania została położona przez jękołów. Cena dla mnie jest OK. Płaciłem po 300$ za ALL-IN za gry na KSie - bolało ale płaciłem. Tutaj mnie nie boli. To tak naprawdę cena jakiejkolwiek podstawki z KSa czyli 100$ + 30$ wysyłki.
Po drugie - ludzie ciągle walący w Czachę jak w bęben za błędy jakie popełnili i za komunikację. Ja sam się na nich naciąłem przy Karcianych Podziemiach i podchodziłem z dystansem. Ostatnie wydania są jednak OK i trzeba wrzucić na luz. Ludzie jednak chyba lecząc swoje kompleksy lubią dowalać ciągle w postach.
Po trzecie - słaba promocja gry i słabo nakręcony hype na grę.
Po czwarte - źle dobrany "timing" z recenzją Gambita i jego patronem nad grą. Recenzja powinna ukazać się w dniu kampanii a nie przed. Tak była szansa, że osoby po obejrzeniu i bardzo dobrej ocenie wejdą na kampanię i kupią. A tak to można zdążyć zapomnieć o tym. Tak wiele recenzji i wiele premier.
Teraz po odpaleniu się przedsprzedaży widać ewidentnie, że zabrakło Early Birda. Wystarczyło dołożyć kostki (te za 25 PLN) jako gratis do ALL-IN w pierwszych 24 godzinach i by był start z kopyta. Produkcja kości to koszt nie wielki a pozwoliło na dobry start. Tak to wiele osób się czai czy wziąć to za 400 PLN jak nie ma gwarancji celów. Większość myśli poczekam, zobaczę jak się cele odblokują i jak będą szanse to wezmę. Pewnie kiedy nastąpi jakiś punkt przełomowy to ruszy. Na razie to będzie ciężko odblokować wszystko.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Rallyman GT (Jean-Christophe Bouvier)

Post autor: Bart Henry »

longmen76 pisze: 01 lip 2020, 22:41 Po pierwsze - cena ALL-IN - 400 PLN. Widziałem mnóstwo jęczących na fejkbuniu, że cena za wysoka. Niestety ludzie to podłapują i wierzą malkontentom i nie kupują. Niejedna kampania została położona przez jękołów. Cena dla mnie jest OK. Płaciłem po 300$ za ALL-IN za gry na KSie - bolało ale płaciłem. Tutaj mnie nie boli. To tak naprawdę cena jakiejkolwiek podstawki z KSa czyli 100$ + 30$ wysyłki.
Cena faktycznie nie jest zła. Jest zbliżona do all-in na KS-ie (380 zł), być może wliczając wysyłkę jest taniej. Szkopuł w tym, że jest na ten moment mniejsza pewność odblokowania czegokolwiek, więc zawartość może się różnić.

Zwróciłbym jednak uwagę na jeden szczegół. Większość gier wydanych przez Czachę, jeżeli nie każda, była dostępna taniej w retailu, niż poprzez ich stronę lub w kampanii crowdfundingowej. Pomimo deklaracji dotrzymania śmiesznych gwarancji zagramw.to, Czacha nawet poprzez swoją stronę sprzedawała taniej niż w kampaniach. Pola Zieleni widziałem za niecałe 70 zł w sklepie, gdzie w kampanii early bird był za 129 zł. Niedługo po wydaniu Karcianych Podziemi zestaw gry z matą mogłem od ręki kupić za mniej, niż wydałem na wspieram.to. Nie muszę mieć tej gry, mam w co grać, ale jeżeli trafi się kiedyś all-in za 300 zł, to czemu nie? Z Czachą to możliwe.
longmen76 pisze: 01 lip 2020, 22:41 Po drugie - ludzie ciągle walący w Czachę jak w bęben za błędy jakie popełnili i za komunikację. Ja sam się na nich naciąłem przy Karcianych Podziemiach i podchodziłem z dystansem. Ostatnie wydania są jednak OK i trzeba wrzucić na luz. Ludzie jednak chyba lecząc swoje kompleksy lubią dowalać ciągle w postach.
Słuchałeś co wygadywał właściciel wydawnictwa w podkaście Umie w gry? Wydawnictwo wpisuje się idealnie w myślenie "kto nas nie lubi ten hejter". Dla wielu osób takie podejście jest po prostu naganne i nie zamierzają wspierać takiego wydawnictwa. Część z nich przypomina innym dlaczego warto przemyśleć dwa razy decyzję o zakupie. Ja wspieram takie zachowanie i mam nadzieję, że z równą żarliwością będziemy kiedyś rozliczać rządzące nami partie polityczne, pamiętając o ich wybrykach nieco dłużej niż trzy miesiące. ;)
longmen76 pisze: 01 lip 2020, 22:41 Teraz po odpaleniu się przedsprzedaży widać ewidentnie, że zabrakło Early Birda.
Czy to nie byłaby pierwsza w Polsce przedsprzedaż z early birdem?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2020, 20:52 przez Bart Henry, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ