Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: autopaga »

5 razy to nie jest dużo :P Ja mam pytanie do kolegi który zrobił przekładki, jaki to jest krój czcionki? Niestety muszę zrobić customowe pod swój insert, ale widzę że czcionka jest trafiona.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

autopaga pisze: 25 maja 2020, 13:04 ...jaki to jest krój czcionki?
Fremont Regular

Mała ciekawostka, którą odkryłem w trakcie wycinania i klejenia:
Spoiler:
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 426
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 558 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: qreqorek »

woytas pisze: 25 maja 2020, 15:31 Mała ciekawostka, którą odkryłem w trakcie wycinania i klejenia:
Spoiler:
To się nazywa nikompetencja :/ A wystarczyło mieć bazę danych w głupim excelu i odrobinę rozgarnięcia, aby sprawdzić unikalność nazewnictwa.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mnw »

Skoro o babolach mowa... :twisted:

Jak sprzedając podstawkę układałem karty w ustawieniu początkowym (między kartami STOP), to zauważyłem takie cudo:
Spoiler:
Dla wyjaśnienia: żółte są karty mocy, nie ataku, więc ta karta powinna być fioletowa.

Niestety jak się spodziewałem taka jest odpowiedź:
Spoiler:
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

To takie drobne wpadki, które nie mają wpływu na grę. Ja osobiście nie mam z tym żadnego problemu, chociaż rozumiem, że niektórych może to lekko irytować.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 426
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 558 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: qreqorek »

woytas pisze: 25 maja 2020, 22:58 To takie drobne wpadki, które nie mają wpływu na grę.
Na grę nie, ale jak korzystam z randomizera rynku to można dobrać nie te karty.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mnw »

No ja grając nawet nie zauważyłem, dopiero przy okazji uważnego przeglądania kart ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Phate »

Pierwsza rozgrywka za Mną - Gnieworodny True Solo wg mag i rynek wg arkusza na pierwsza rozgrywkę. W momencie przegranej Nemesis na 25 pkt życia.
Mimo obawy, że znam i mam sporo deckbuilderow w kolekcji gra mi się bardzo spodobała i mam chęć na więcej :)

Chyba kupiłem egzemplarz po jakimś dodruku bo u Mnie nie było postrzępionych krawędzi na kartach i planszetkach a instrukcja miała opisany wariant solo jakby wg tego co znalazłem wcześniej w Wiecznej Wojnie.

Muszę zorganizować jakieś przekładki i pudełka na żetony bo mi wszystko lata bez ładu i składu po pudełku - jakieś propozycje na organizację tego bezpośrednio w oryginalnej "wyprasce" ?

Zastanawia mnie sprawa kart podstawowych dla tali Nemesis. Trochę ich mało :/ Te z 3 rzędu zawsze będą takie same. Czy dodatki coś tu urozmaicają ? (Lub może podstawka WW ma inne ?)

Dwie rzeczy które mi się rzuciły w oczy (chyba jedyne minusy gry jak narazie):
1) poza kilkoma wybranymi to grafiki są słabe - zwłaszcza poplecznicy z kart talii Nemesisa.
2) to nie minus bo nie wpływa na rozgrywkę ale warto wspomnieć - teksty fabularne na dole kart mają tak małą czcionkę że trzeba się wysilić żeby spokojnie to odczytać :p
Poza powyższym to gra rewelacja :) !!!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Kart podstawowych jest faktycznie trochę mało. Można używać zamiennie karty z Wiecznej Wojny (np. Tier 1 z WW zamiast Tier 1 z AE).

Grafiki często są określane jako słabe ale akurat mi pasują do tej gry. Problem małej czcionki też był poruszany przez graczy ale w sumie to tekst mający wpływ na grę jest ważniejszy i na szczęście jest czytelny.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Phate pisze: 26 maja 2020, 12:01 Zastanawia mnie sprawa kart podstawowych dla tali Nemesis. Trochę ich mało :/ Te z 3 rzędu zawsze będą takie same. Czy dodatki coś tu urozmaicają ? (Lub może podstawka WW ma inne ?)
WW ma swoje, będzie drugie tyle co w podstawce. Polecam dokupić jeszcze promo karty nemezis ze sklepu Portalu, 7 zł a cieszy :)
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: brutusss »

Podstawowe karty nemesis też są w "małych" dodatkach niektórych.

Przy komplecie podstawka + WW mam wszystko połączone i losuje z większej puli.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Phate »

Będę chyba zamawiał to z Partalu. Wydaje mi się że kiedyś było coś jeszcze do dokupienia z ich sklepu ale teraz tego nie widzę już.

Czy któryś z dodatków jest taki Must have od razu ? Bo np. zaraz zniknie ze sklepu lub jego zawartość jest tak dobra że sporo urozmaica w rozgrywce ?

W czym trzymacie żetony ? Jakieś konkretne pudełko ze sklepów budowlanych ?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Mieli jeszcze jedno zaklęcie, ale się sprzedało, sam chciałem kupić ale nie zdążyłem :) Jest jeszcze randomizer za 1 grosz, IMO warto wziąć w takiej cenie, ja tam używam i choć często sobie modyfikuję to co wypadnie, to zawsze mi to daje jakąś bazę. Jak ci się podoba podstawka, to najpierw zainwestuj w Wieczną Wojnę jak ograsz podstawkę, a potem IMO w dowolnej kolejności mniejsze dodatki. Mam Bezimiennych i choć bossowie mi się podobają, to mag nie bardzo (ziomek ma 9 kryształów, 1 zaklęcie i 0 otwartych bram na start), bo niezbyt sprawdza się na 2 osoby przynajmniej przy naszym stylu gry.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gromb »

Luz, zaklęcie UTONIECIE W PŁOMIENIACH, wg informacji z wydawnictwa powróci do sklepiku, przy najbliższym okienku drukarskim. Też nie zdążyłem z tym zaklęciem, ale dopytałem w Portalu i uspokoili mnie, że jeszcze będzie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Phate »

Widziałem te karty randomizera - jak się tego używa ?

A plus minus kiedy będzie to okienko drukarskie ?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 216 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Utonięcie jest dość mocnym zaklęciem, zawsze kiedy wpada szansa na zwycięstwo po stronie magów wzrasta diametralnie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 26 maja 2020, 12:53 Widziałem te karty randomizera - jak się tego używa ?
To jest te 6 kart co tu w linku.
Ten randomizer bardzo się przydaje przy dużej puli kart, bo wtedy market jest lepiej zbalansowany (np. nie wpadną same gemy za 6+ etheru).
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Erni »

Phate pisze: 26 maja 2020, 12:41 W czym trzymacie żetony ? Jakieś konkretne pudełko ze sklepów budowlanych ?
Wszystkie żetony i bramy trzymam w pudełku z narzędziowca (Proline).
Żetoniki mocy zamieniłem na pomarańczowe kryształki (dzięki, żoneczko!), a żetony ładunków - na srebrne kryształki; no wiecie, klimacik :)
Do odmierzania życia popleczników używam kostek K6 (wygodniej).

Obrazek

Obrazek
autopaga
Posty: 1434
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: autopaga »

Polecam K10 z aliexpress do odmierzania życia. Idzie znaleźć czerwone.
sasquach
Posty: 1843
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Kostki popieram, są świetne. Także jako życie magów.
Eberhard
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:02
Has thanked: 64 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Eberhard »

Spoiler:
Polecam K6 na życie magów i popleczników. Sprawdza się bardzo dobrze.
Ładunki - niebieski kryształowy lód
Moc - żółty
Nemezis - czerwony

Kości i kryształki mam w pudełkach geekbox.
W jednym pudełku mieści się 14x K6. W drugim wszystkie kryształki.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Sam kiedyś próbowałem używać kolorowych kryształków zamiast żetonów ale u mnie się to nie sprawdziło. Zastępowałem wszystkie żetony jakie były w grze i w pewnym momencie nie wiadomo było jaki kolor jest do czego. Żetony mają kolor, kształt, wielkość, grafikę i się lepiej sprawdzają. Oczywiście mówię tu o wszystkim co wyszło do tej pory. Jeżeli się zastępuje tylko elementy gry podstawowej ewentualnie wiecznej wojny to pewnie da się to ogarnąć.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shad »

Phate pisze: 26 maja 2020, 12:41 Będę chyba zamawiał to z Portalu. Wydaje mi się że kiedyś było coś jeszcze do dokupienia z ich sklepu ale teraz tego nie widzę już.

Czy któryś z dodatków jest taki Must have od razu ? Bo np. zaraz zniknie ze sklepu lub jego zawartość jest tak dobra że sporo urozmaica w rozgrywce ?

W czym trzymacie żetony ? Jakieś konkretne pudełko ze sklepów budowlanych ?
cześć Phate, mam wszystkie dodatki łącznie z tymi w wersjach mini i wnioski są takie, że wszystkie dodatki są super :D Każdy z nich urozmaica rozgrywke (moim zdaniem) na podobnym poziomie.
Jeśli chodzi o ich "znikanie" ze sklepów to żadnej wiedzy na ten temat nie mam, ale i tak się wypowiem :D
Otóż Bezimienni i Czeluście zostały wydane 2019 roku, teraz mamy już dodruk, natomiast Otchłań i Niezbadany Mrok to absolutne nowości na polskim rynku. Z tego wnoszę, że część Aeon- maniaków 2 pierwsze dodatki już ma, zatem kupi sobie tylko te 2 nowe i to one jako pierwsze się wyprzedają.

Dodam jeszcze, że Niezbadany Mrok jest jedynym małym dodatkiem, w którym znajdziesz karty podstawowe talii nemezis (3szt) w innych małych pudełkach tego nie ma.

Na moim niedawno powstałym blogu zamieściłam przegląd wszystkich dodatków, na końcu znajdziesz też tabelkę z zestawieniem czego i ile jest w poszczególnych pudełkach :)

https://planszoweodkrycia.pl/2020/05/do ... awartosci/

Teraz wzięłam na warsztat poszczególne rozszerzenia i zamierzam napisac ich recenzje, tutaj znajdziesz pierwszą z nich:

https://planszoweodkrycia.pl/2020/05/ae ... dodatku-1/
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Phate »

Cześć Shad :)
Dzięki za info. Znam twój Blog i przeczytałem tam wszystko co napisałaś o AE (dzięki Tobie między innymi kupiłem pierwszą podstawkę a nie WW).
Z tego zestawienia wynika, że pierwszym krokiem do rozszerzenia zestawu jest albo druga podstawka albo dodatek "NIezbadany Mrok" bo jest najobszerniejszy.

Za mną co prawda dopiero dwie rozgrywki true solo przeciwko Gnieworodnemu (druga wygrana ale ledwo ledwo) na zestawie rynku sugerowanym na broszurze wprowadzającej (czyli pewnie bardzo mocny zestaw kart) ale zastanawia Mnie na ile starczy podstawka bez rozszerzeń. Wydaje mi się, że rodzajów kart klejnotów i artefaktów jest raczej mało i często będą się powtarzać przy losowaniu rynku.

Jak to było u Was ? Szybko sięgnęliście po dodatki bo rynek i ilości Nemesis wydawał Wam się niewystarczający ?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

Phate pisze: 29 maja 2020, 08:47 Cześć Shad :)
Dzięki za info. Znam twój Blog i przeczytałem tam wszystko co napisałaś o AE (dzięki Tobie między innymi kupiłem pierwszą podstawkę a nie WW).
Z tego zestawienia wynika, że pierwszym krokiem do rozszerzenia zestawu jest albo druga podstawka albo dodatek "NIezbadany Mrok" bo jest najobszerniejszy.

Za mną co prawda dopiero dwie rozgrywki true solo przeciwko Gnieworodnemu (druga wygrana ale ledwo ledwo) na zestawie rynku sugerowanym na broszurze wprowadzającej (czyli pewnie bardzo mocny zestaw kart) ale zastanawia Mnie na ile starczy podstawka bez rozszerzeń. Wydaje mi się, że rodzajów kart klejnotów i artefaktów jest raczej mało i często będą się powtarzać przy losowaniu rynku.

Jak to było u Was ? Szybko sięgnęliście po dodatki bo rynek i ilości Nemesis wydawał Wam się niewystarczający ?
Ja uważam, że dodatki na gwałt nie są potrzebne. Nie jestem oszczędny przy kupowaniu gier a mimo to, nie czułem potrzeby kupna dodatków póki nie przeszedłem wszystkich Nemesis. Po przerwie znów chętnie sięgnąłem po Aeons end i teraz czuję, że Wieczna wojna się przyda ale na samej podstawce z przyjemnością rozegrałem ponad 20 partii. Powtarzalność rynku nie stanowiła dla mnie problemu ponieważ magowie i Nemesis robią w tej grze robotę pod względem regrywalnosci. Rynek jest tu sprawą drugorzędna w kwestii świeżości rozgrywki. W dużym pudle mamy dość Nemesis i magów by nie łapać od razu za dodatek. Wcale bym się nie zdziwił gdyby takie pudło zostało wydane z połową zawartości, wtedy owszem szybciej brakowało by dodatków.
ODPOWIEDZ