Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

Brylantino pisze: 15 kwie 2020, 21:47 No właśnie IMO przestaje działać - mapa jest za ciasna i za każdym razem jak próbowaliśmy grać w 3 osoby, to ostatnia osoba w 1 rundzie była bardzo już mocno w plecy i resztę gry starała się odrabiać braki... Bo każdy scenariusz się zaczynał, że pierwszy gracz idzie na lewo/prawo, drugi gracz idzie w pozostałą stronę, a trzeci nagle ma brak potworów na swojej drodze, gorszy wybór w miastach i brak doświadczenia. Skutkuje to tym, że pierwsza runda dla niego jest zwykle mocno przeczekana.

A dodatkowo zabawne jest, że różnica czasowa pomiędzy 2 a 3 osobami jest już naprawdę niewielka (co też wynika z tego, że po prostu 3 gracz ma bardzo mało opcji).
Pamiętaj, że możesz użyć drugiej strony kafla startowego, żeby mapa była szersza.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Brylantino »

Darkstorm pisze: 16 kwie 2020, 08:47
Brylantino pisze: 15 kwie 2020, 21:47 No właśnie IMO przestaje działać - mapa jest za ciasna i za każdym razem jak próbowaliśmy grać w 3 osoby, to ostatnia osoba w 1 rundzie była bardzo już mocno w plecy i resztę gry starała się odrabiać braki... Bo każdy scenariusz się zaczynał, że pierwszy gracz idzie na lewo/prawo, drugi gracz idzie w pozostałą stronę, a trzeci nagle ma brak potworów na swojej drodze, gorszy wybór w miastach i brak doświadczenia. Skutkuje to tym, że pierwsza runda dla niego jest zwykle mocno przeczekana.

A dodatkowo zabawne jest, że różnica czasowa pomiędzy 2 a 3 osobami jest już naprawdę niewielka (co też wynika z tego, że po prostu 3 gracz ma bardzo mało opcji).
Pamiętaj, że możesz użyć drugiej strony kafla startowego, żeby mapa była szersza.
Używaliśmy. Serio, nie jestem upośledzony...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Czy ktoś może posiada matę portalowską? Jak jest wykonana?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6471
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Posiadam.
Wykonanie bardzo porządne, w użytkowaniu sprawdza się doskonale.
Przypomina mi maty do serii gier Legendary.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

Ja również posiadam, jakość taka standardowa, o użyteczności powiem, kiedy zagram. Za to złożona na pół idealnie mieści się do pudełka od Ultimate ;)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2109
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pabula »

Brylantino pisze: 15 kwie 2020, 21:47 No właśnie IMO przestaje działać - mapa jest za ciasna i za każdym razem jak próbowaliśmy grać w 3 osoby, to ostatnia osoba w 1 rundzie była bardzo już mocno w plecy i resztę gry starała się odrabiać braki...
Jest na to bardzo proste rozwiązanie - grajcie z możliwością atakowania siebie.
To wbrew pozorom jest bardzo dobra opcja bo właśnie zapobiega sytuacjom: "Wszystko zabraliście i co ja mam teraz robić!?"
A wspomniany filmik był kręcony na programie ZunTzu. Z kolegą Wojtkiem rozegraliśmy wiele partii w ten sposób...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2441
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 17 kwie 2020, 13:15 Ja również posiadam, jakość taka standardowa, o użyteczności powiem, kiedy zagram. Za to złożona na pół idealnie mieści się do pudełka od Ultimate ;)
Uważaj ze składaniem maty na pół, potrafią się odkształcić na dobre i potem to cieżko rozprostować.
Moją matę do Thunderstone Quest, ktoś przy pakowaniu w fabryce kretyńsko zwinął i od pół roku nie mogę jej rozprostować.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: BOLLO »

Przycisnij czyms (duza deska plyta meblowa) na 2doby nastepnie zwin w druga strone i powinno pomoc
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2441
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

BOLLO pisze: 18 kwie 2020, 07:31 Przycisnij czyms (duza deska plyta meblowa) na 2doby nastepnie zwin w druga strone i powinno pomoc
Tydzień leżało przyciśnięte. Trzymam zwinięte w drugą stronę cały czas. Na początku było dużo gorzej, bo to było zwinięte tak, że ktoś zrobił zakładkę i zwinął to do środka. Sporo się naprostowało, ale tej ostatniej fałdy nie mogę się pozbyć.

Sorry za offtop.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Silgardius
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:54
Has thanked: 1 time

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Silgardius »

Witam wszystkich :)

Ostatnio nabyłem w Muve.pl MK UE w polskiej wersji językowej dodruk z 2020r. i przed rozfoliowaniem wyprasek z elementami gry zauważyłem, że brakuje jednego skill tokena Goldyxa (nr 11 skill kooperacyjny). Myślałem, że może wypadł przy transporcie i znajdę go gdzieś pomiędzy resztą wyprasek. Niestety, nie znalazłem xD. Zachowałem się jak młody pelikan i z ekscytacji przy unboxingu nie zrobiłem fotki. I zastanawiam się, czy ktoś z Was ma pomysł jak to zareklamować i do kogo? Mam też pewne zastrzeżenia co do nasycenia kolorów kart w stosunku do wydania Lacerty, które również posiadam. Czy w Waszych egzemplarzach karty też są jakby bledsze? Dla porównania wrzucam fotkę. Na górze wersja UE, niżej od Lacerty. Pozdrawiam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2441
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Silgardius pisze: 19 kwie 2020, 13:39 (...) I zastanawiam się, czy ktoś z Was ma pomysł jak to zareklamować i do kogo? (...)
Reklamujesz w sklepie w którym kupowałeś albo bezpośrednio u wydawcy.
Ja zawsze wybieram drugą opcję, bo sklep prawdopodobnie zrobi to samo – napisze do wydawcy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Volkar mnie dziś zrobił jak dzieciaka. Szedł sobie powolutku, po czym odkrył miasto przede mną i je oczywiście zaraz zajął. Niebieska karta czaru to skok o dwa pola, więc od razu wykonał atak. Byłem blisko więc jeszcze sobie zrobiłem szkoleniowy szturm na niego, oczywiście tylko po części udany. Zgapiłem się konkretnie. Jutro rewanż :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Darkstorm »

RUNner pisze: 17 kwie 2020, 12:49 Czy ktoś może posiada matę portalowską? Jak jest wykonana?
Nam się podoba. Ładne kolory i pozwala uporządkować bałagan. Pomagała nam też na początku w ogarnianiu gry gdy jeszcze nie znaliśmy zasad.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

Darkstorm pisze: 21 kwie 2020, 15:48 Pomagała nam też na początku w ogarnianiu gry gdy jeszcze nie znaliśmy zasad.
To jest Mage Knight, tu nigdy do końca nie znasz zasad ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze: 21 kwie 2020, 16:03 To jest Mage Knight, tu nigdy do końca nie znasz zasad ;)
A no, czasem po kilkunastu grach coś się trafia :D zwłaszcza bloki i rozdzielanie ataków są ciekawe. No i walka między graczami, to jest kosmos.

Mk to była moja pierwsza nowoczesna planszówka.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Walka między graczami? Przyznam bez bicia, że nigdy nie przeczytałem tej części instrukcji i nawet nie wiem jak działa. Ale ja jestem fansolo MK :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

A to grając przeciwko Volkare nie używa się zasad walki z multi?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Jeśli gracz atakuje Volkare, to tak jakby atakował miasto, z tym że jednostki generała nie są ufortyfikowane. Jeśli Volkare zaatakuje gracza, to gracz może uciec z ranami, albo zrobić normalną walkę. W tym drugim przypadku rozgrywasz swoją turę z wyprzedzeniem lub nie. Więcej informacji w instrukcji rozszerzenia str. 8.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Brylantino »

RUNner pisze: 21 kwie 2020, 22:34 Walka między graczami? Przyznam bez bicia, że nigdy nie przeczytałem tej części instrukcji i nawet nie wiem jak działa. Ale ja jestem fansolo MK :)
Ja akurat sporo grałem w dwójkę, ale i tak olaliśmy ten temat i graliśmy przeciwko sobie, ale bez walki :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

W długi weekend udało mi się znów wrócić do MK, co wiązało się z ponownym czytaniem instrukcji. Jednak z wiedzą nie było tak najgorzej, bo Pierwszy Rekonesans poszedł gładko i zdobyłem dużo więcej punktów, niż poprzednio. Chyba, że zrobiłem jakieś karygodne pomyłki i coś sobie ułatwiłem ;) Tak czy inaczej przypomniałem sobie, jak cudowna jest to gra. Teraz do końca epidemii planuję grać raz na tydzień-dwa, żeby utrwalić zasady.
RUNner pisze: 30 mar 2020, 19:18 3 dni i 6 razy solowy Podbój. To siedzenie w domu sprawia, że człowiek wariuje i zaczyna robić rzeczy niespotykane ;)
Próbowałeś może solowo Błyskawiczny Podbój? Zastanawiam się nad setupem solo, zwłaszcza nad liczbą terenów i poziomem miast.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Nie, nie próbowałem wersji błyskawicznej. Jakoś mnie nie przekonuje taka wersja :)
Normalny podbój robię w 2,5h i jest to czas znakomicie zagospodarowany, więc nie mam potrzeby niczego skracać :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: mat_eyo »

RUNner pisze: 04 maja 2020, 11:28 Normalny podbój robię w 2,5h i jest to czas znakomicie zagospodarowany, więc nie mam potrzeby niczego skracać :)
Mi się zajdzie na pewno dłużej, więc wolałbym na początek taką wersję pośrednią między Pierwszym Rekonesansem a Podbojem. Może ktoś inny grał w Błyskawiczny Podbój solo i poda parametry startowe? ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: RUNner »

Przetestuj swoje ustawienia. Ja bym użył 6 zielonych, 2 miast i 1 brązowego. Poziomy obu miast na 3. Jeśli będzie za łatwo/ciężko to zawsze można coś pozmieniać. MK jest bardzo elastyczną grą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1151 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

mat_eyo pisze: 04 maja 2020, 11:41 Może ktoś inny grał w Błyskawiczny Podbój solo i poda parametry startowe? ;)
Link do pliku na BGG ze spisem parametrów do większości scenariuszy, w tym do ich wersji solo:
https://boardgamegeek.com/filepage/1245 ... -reference

Na marginesie: scenariusz błyskawiczny jest moim zdaniem bardziej wymagający niż standardowy podbój.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Golfang »

Nie pamiętam gdzie - ale ostatnio znalazłem tutaj linka do wydruku mat dla postaci do Mage Knight co prawda tylko do jednej - czerwonej:
https://boardgamegeek.com/filepage/90035/plansza-gracza

Moje pytanie czy ktoś z Was to drukował? jeśli tak to na jakim materiale i jak wyszło? Jesteście zadowoleni.
Kolejne pytanie czy nie wiecie czy gdzieś są w innych kolorach te planszetki? (żółte, zielone, niebieska)?
może takie jak są tutaj na sklepie?
https://sklep.portalgames.pl/mage-knigh ... 40EALw_wcB
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ