Gra z ukrytym ruchem - Narcos?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Gra z ukrytym ruchem - Narcos?

Post autor: staniach21 »

Szukam czegoś z postacią, której szukamy. Czy Narcos jest najlepszym tytułem tego typu gier? Jak ocenicie grę jestem wielkim fanem serialu i klimatu póki serial był o Pablo.
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra z ukrytym ruchem - Narcos?

Post autor: xCronoxPL »

Grałem w Listy, Draculę i Narcosa. Z tych 3 gier Narcos trafił do kolekcji. Gramy głównie we dwójkę z narzeczoną. Myślę, że na 3 osoby też fajnie zadziała. W 4-5 obawiam się downtime'u i tego, że Pablo będzie miał za łatwo. Czy czuć klimat? Głupio się przyznać, ale nie widzieliśmy serialu przed grą. Nadrobiliśmy to po grze - niech to będzie wyznacznikiem (3 sezon jest super i niczego mu nie brakuje :wink: :wink: :wink: ). Czy jest najlepsza spośród tego typu gier? Jeśli szukasz móżdzenia to jest tu go najwięcej. Decyzji do podjęcia jest znacznie więcej niż w Listach, trochę więcej niż w Draculi.
Wykonanie gry jest świetne, insert super wszystko trzyma (jedynie planszetka poszukujących Pabla mogłaby być również z tektury).
Jedyny negatyw jaki mi przychodzi do głowy to ciężko w to wprowadzić laika. Mnogość wyborów może przytłoczyć niedzielnego gracza.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra z ukrytym ruchem - Narcos?

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Nie wiem czy Narcos jest najlepszym tytułem z ukrytym ruchem/postacią. Zagrałem w nią raz czy dwa i przeszła "bez echa". Recenzenci w sieci rozpływali się nad grą, może graliśmy w coś innego ? Nie wiem...
Ja, mogę doradzić kilka innych gier, które podeszły mi bardziej. Są to gry lekkie i relatywnie krótkie, ponieważ moim zdaniem ganianie się po planszy szybko się nudzi (Rebelia jest wyjątkiem) :

1. Król i Zabójcy - przetestowałem chyba wszystkie gry Łukasza Woźniaka (Wookiego) i ta gra podeszła mi najbardziej. Nie jest może wybitna, jednak jest to przyzwoite 3/5. Ciekawa mechanika bardzo ratuje grę i nie jest oderwana jak w przypadku podobnych gier od tematu. Przekupka zamieniająca się w asasyna potrafi rozśmieszyć.
2. Mr. Jack - nie wiem co jest takiego w tej grze, że ma tylu fanów. Może prosta mechanika, może tematyka - fajnie spędza się przy niej czas. Sterowanie kilkoma postaciami i specjalne właściwości jest super.
Wersja w Nowym Jorku wydaje się ciut lepsza. Dałbym jej 4/5 w swojej klasie.
3. Listy z Whitechapel - gra świetna klimatycznie, wcielanie się w Kubę Rozpruwacza i mordowanie - totalna imersja. Mechanika z podziałem na detektywów i zabójcę. Gra świetnie się skaluje i jest to 5/5. Myślę, że jak odpuścisz sobie Narcos to ten tytuł powinien znaleźć się na Twoim celowniku. Tematyka jednak jest ciężka i może nie podejść wszystkim.
4. Wyspa Skarbów - gra której na samym początku nie doceniłem. Myślałem, że to taka "ładna wydmuszka" z rysowaniem po mapie a tu zdziwienie. Gra ma świetny temat, niezłą imersję, dobrą regrywalność i tylko skalowalność szwankuje. Za to 4/5 - warto sprawdzić.

Poza skalą jest dla mnie Android Netrunner - to jest czyste 6/5. Trzeba lubić tematykę - jak tak to strzał w 10.

Słyszałem, że Drakula jest ok - jednak nie grałem.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 510 times
Been thanked: 251 times

Re: Gra z ukrytym ruchem - Narcos?

Post autor: j_g »

Obejrzyj sobie jeszcze 'Poszukiwania pierścienia'.

Grałem tylko raz, a w pozostałe tego typu chyba wcale, więc się nie wypowiem.
ODPOWIEDZ