Vinci - online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Vinci - online

Post autor: wolfe »

Ok, sory że ja tak monotematycznie, ale jako że jest tu wielu fanów gier cywilizacyjnych :wink: to polecam spróbować grę Vinci. Gra jest oczywiście w stylu niemieckim - czyli prezentuje dość orginalne podejście do cywilizacyjnej odmiany planszówek...
Pochwalę się jeszcze że grałem w komputerową wersję El Grande zrobioną przez Koch Media (wydawcę Carcassonne), i muszę powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem i wersji komputerowej i samej gry (i jej mechaniki). W każdym razie jest to wg. mnie kwintesencja niemieckich gier a jej orginalna planszowa wersja musi robić ogromne wrażenie... To jest to co tygrysy (takie jak ja) lubią najbardziej. :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Zeby jeszcze Vinci bylo w ludzkim jezyku - to bym zagral z checia.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Ja tez mialem zagrac w obie gry z Koch Media. Dobrze, ze jezyk da sie zminic na ludzki (angielski), bo jak ogladalem tutorial w El Grande to nie wiedzialem co sie dzieje :)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Koch Media dobrze ukrywa zmianę języka w swoich grach, a chyba oficjalnie to wersji ludzkiej wogóle w ogóle nie ma... :)
A co do Vinci, to jak zwykle BGG przychodzi z pomocą: zasady i pomoc do gry online...
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Vinci - online

Post autor: piechotak »

Odgrzebuję trupa:
Czy jeszcze gdzieś można dostać El Grande na PC wydane przez KOCH Media? Ewentualnie ściągnąć jakieś demo? A może ktoś dysponuje wersją na PC i mógłby się nią podzielić? :wink:
ODPOWIEDZ