Automobile - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Automobile - zasady

Post autor: Maras »

Podczas rozgrywki w Automobile pojawiła się jedna wątpliwość.
Gracz wykonuje w sumie trzy akcje w rundzie. Może je wybrać z dostępnych akcji czyli: kupić fabrykę, wyprodukować samochody, zamknąć fabrykę, wziąć dwie kostki, umieścić dystrybutorów.
Podczas pierwszej akcji gracz wyprodukował samochody w minimalnej ilości produkcyjnej. W trzeciej akcji zobaczył, że sam obstawia segment samochodów luksusowych i ma możliwości większej sprzedaży i ponownie wyprodukował min liczbę aut wynikająca z ilości fabryk.

Czy może produkować samochody tego samego modelu trzy razy w tych samych fabrykach w jednej rundzie gry?
Argument przeciw: nie ma to do końca uzasadnienia rynkowego, bo mamy ograniczone zasoby (ilość fabryk, które określają nam maksymalne możliwości produkcyjne). Gra jest raczej mocno osadzona w realiach rynkowych
Argument za: produkcja jest rozłożona na trzy odstępy czasu (akcje).
Inna sprawa, ze później całą produkcję trzeba sprzedać, ale pytam czy jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Automobile - zasady

Post autor: melee »

może
zdarza się, że się produkuje dwa razy, trzy raczej nie :)
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Automobile - zasady

Post autor: Quetzalcoatl »

Za zamknięcie fabryki / fabryk odrzuca się połowę kostek strat. Dotyczy to również zamykania w ramach działań zarządu?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Automobile - zasady

Post autor: adikom5777 »

tak
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 869
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Automobile (Martin Wallace)

Post autor: konradstpn »

Mam jedną wątpliwość co do zasad. Czy jedną akcją mogę wyprodukować samochody na kilku polach produkcyjnych naturalnie nie przekraczając limitu na żadnym z nich ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Automobile (Martin Wallace)

Post autor: sillue »

konradstpn pisze: 10 lut 2019, 00:24 Mam jedną wątpliwość co do zasad. Czy jedną akcją mogę wyprodukować samochody na kilku polach produkcyjnych naturalnie nie przekraczając limitu na żadnym z nich ?
Tak.
ODPOWIEDZ