Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

No to tutaj masz zestaw podstawka + prawie pełny szlak do carcosy za 360 zł - wg mnie cena okazyjna.
https://www.olx.pl/oferta/horror-w-arkh ... 9237506722
(od razu zaznaczę że to nie moje i nie mam nic wspólnego ze sprzedającym - ja swojego HwA lcg nie sprzedam!...)

Dodam że tutaj masz Nieopisywalną przysięgę:
https://www.olx.pl/oferta/horror-w-arkh ... 114d359e64
masz od Pani zestawy ze szlaku po 25 zł za NOWE blistery! Ja od niej kupiłem 4 zestawy mitów i dokupiłem resztę juz osobno w regularnych cenach ale i tak 100 zaoszczędziłem. Polecam Tę osobę - ja od niej kupiłem i na forum też już ktoś pisał że kupował od niej...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Goldberg pisze: 03 gru 2018, 19:17 Plus jeszcze parę innych....google boli
Sęk w tym, że sprawdzałem Google i w żadnym sklepie który wyświetlał mi się na trzech pierwszych stronach tego dodatku nie było, więc uznałem że wyprzedany, a to na OLX wydawało mi się podejrzane w tej cenie. Ale skoro piszecie, że jest ok, to może zamówię nawet na OLX. Dzięki za odpowiedzi. Próbowałem wyszukiwać po nazwie dodatku i było pusto.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Panią z olx polecam. Też kupiłem od niej 4 dodatki, wszystko było ok.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Ja tak samo. Kupiłem cztery paczki i wszystko dotarło idealnie.
120bpm
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2018, 12:54

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: 120bpm »

bardzo mnie rozczarowalo przeniesienie dodruku dunwich na nowy rok i zamówilem angielska wersje :? teraz udalo sie dorwac jeszcze egzemplarz niewypowiedzianej przysięgi do carcossy wiec jest dobrze :D
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: cinek966 »

Jak by ktoś był zainteresowany to pojawiła się nowa plansza dla dwóch osób:
https://allegro.pl/horror-w-arkham-lcg- ... 63408.html

Obrazek
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1975 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: warlock »

Jak dla mnie rewelacja!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

W pytkę....tylko ja np najczęściej gram solo więc układ niezbyt korzystny ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Goldberg pisze: 14 gru 2018, 16:22 W pytkę....tylko ja np najczęściej gram solo więc układ niezbyt korzystny ;)
Zrzucisz drugi koniec za krawędź stołu.
Wziąłem. Przetestujemy. :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Ale teksty z grafiki mogli już przetłumaczyć na polski :)
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: cinek966 »

Munchhausen pisze: 14 gru 2018, 22:45 Ale teksty z grafiki mogli już przetłumaczyć na polski :)
Niby mogli, ale w zasadzie pola są tak oznaczone przez ikony lub leżą w tak oczywistym miejscu że równie dobrze mogło by nie być żadnych napisów:P
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Tomson »

Czy Daisy jest naprawdę tak beznadziejną postacią do gry solo jak mi się wydaje?
Gram w pierwszą kampanię na jednym CS i na poziomie easy nie przeszedłem nią (nie ginąc) nawet pierwszego scenariusza...
Nie mam pojęcia jak wyglądają kampanie z dodatków, ale Noc Fanatyka wymaga jednak dość sporo walki a Daisy w swojej talii początkowej, oprócz noża i karty powalającej podczas walki użyć woli zamiast siły, nie ma kompletnie niczego co pozwala pokonać jakiegokolwiek wroga groźniejszego od szczurów. Identycznie sytuacja wygląda z wymykaniem. Nie rozumiem za to obecności całej masy kart zwiększających i tak bardzo wysoką już umiejętność wiedzy. Domyślam się jedynie, iż jest to świetna postać do duetu z np. takim Rolandem (swoją drogą jedyna postać, którą udało mi się pozytywnie ukończyć kampanię z CS).
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Solo seekerem czyli Daisy tylko z 1 core setem jest mega ciezko. W zasadzie z 5 poczatkowych badaczy tylko Roland, Ślizg i Wendy mają jakieś podejście.
Sytuacja się zmienia wraz z dodatkami. Seekerzy super sie sprawdzają w drużynie gdzie znacznie przyśpieszają zdobywanie wskazowek.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Heheheheheh....powiem tak...Daisy solo na jednym cs jest straszna....(wiem bo gralem)
Daisy na 2xcs....myslisz kiedy kampania sie skończyła bo zajęło ci to jakies 15/20 min ;)
To pokazało mi o ile lepiej gra sie na 2x cs :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Rafał_1982
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 23:20

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rafał_1982 »

Panowie i Panie

Czy Waszym zdaniem można odpuścić zakup "Zapomnianej ery" i po nabyciu Dunwich i Carcossy przejść od razu do zapowiadanego "Przerwanego kręgu"? Chodzi mi o to, czy trzeba kupować wszystko, jak leci, bo inaczej "wypada się" z gry?
Pytam, bo nie wyznaje się na grach typu LCG.

Pozdrawiam
Rafał
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Rafał_1982 pisze: 18 gru 2018, 19:11 Panowie i Panie

Czy Waszym zdaniem można odpuścić zakup "Zapomnianej ery" i po nabyciu Dunwich i Carcossy przejść od razu do zapowiadanego "Przerwanego kręgu"? Chodzi mi o to, czy trzeba kupować wszystko, jak leci, bo inaczej "wypada się" z gry?
Pytam, bo nie wyznaje się na grach typu LCG.

Pozdrawiam
Rafał
Można ominąć. Ale Ze to też bardzo fajna kampania z bardzo ciekawymi kartami dla badaczy. Tak czy inaczej każdy cykl jest niezalezny od siebie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Rafał_1982
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 23:20

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rafał_1982 »

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zastanawiałem się nad tym, czy każdy kolejny cykl nie wnosi do rozwoju postaci czegoś niezbędnego, bez czego przejście kolejnego cyklu mitów będzie bardzo utrudnione albo wręcz niemożliwe. Wywnioskowałem tak po wypowiedziach forumowiczów odnośnie trudności w przejściu "Zaginionej ery" bez kart z poprzednich cyklów.

A może coś mylę? Jeśli tak, to wybaczcie za zamieszanie.
Moje pytanie wynika z faktu ograniczonych funduszy, a chciałbym jeszcze porwać się równolegle na "Posiadłość szaleństwa".
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Na dwóch pierwszych cyklach i core setach da się zbudować naprawdę mocne decki. FA ma fajne karty, ale chyba coraz bardziej wyspecjalizowane - w mojej ocenie nie ma tam nic niezbędnego, czego brak nie pozwoliłby Ci przejść dowolnego innego cyklu.
Rafał_1982
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 23:20

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rafał_1982 »

Teraz wiem już wszystko. Jeszcze raz dzięki.
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Panowie i Panie mam pytanie odnośnie zakończenia cyklu. Jak gracie? Czy po zakończeniu cyklu, następny cykl rozpoczynacie tymi samymi postaciami, już rozwiniętymi? czy raczej zerujecie talie?
Skończyłem fanatyka nocy ZW1 (w końcu...) wcześniej tylko 1 raz mi się udało ZW2 - nie próbowałem rzucić na pożarcie pomocnika - taki już jestem... nie zostawiam swoich na pożarcie...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4103
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Lepiej zerowac.raz że traumy pozniej będą problemem a dwa że fajnie po 10 godz gry spróbować innego decku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

Golfang pisze: 26 gru 2018, 21:51 Panowie i Panie mam pytanie odnośnie zakończenia cyklu. Jak gracie? Czy po zakończeniu cyklu, następny cykl rozpoczynacie tymi samymi postaciami, już rozwiniętymi? czy raczej zerujecie talie?
Skończyłem fanatyka nocy ZW1 (w końcu...) wcześniej tylko 1 raz mi się udało ZW2 - nie próbowałem rzucić na pożarcie pomocnika - taki już jestem... nie zostawiam swoich na pożarcie...
Dwa razy zagrałem kontynuację, daleko to oni nie zaszli, Iron Man zwą to chyba, taką grę.
Rebel 6% (trójmiasto)
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: AnaCross »

Golfang pisze: 26 gru 2018, 21:51 Panowie i Panie mam pytanie odnośnie zakończenia cyklu. Jak gracie? Czy po zakończeniu cyklu, następny cykl rozpoczynacie tymi samymi postaciami, już rozwiniętymi? czy raczej zerujecie talie?
Skończyłem fanatyka nocy ZW1 (w końcu...) wcześniej tylko 1 raz mi się udało ZW2 - nie próbowałem rzucić na pożarcie pomocnika - taki już jestem... nie zostawiam swoich na pożarcie...
Raz rozegraliśmy 3 kampanie pod rząd tymi samymi deckami. Przeszliśmy najpierw Dunwich, potem Powrót Fanatka a na końcu Carcossę. Grałam Agnes i przyznam, że od tego czasu (4 miesiące temu) nie mogę patrzeć na karty mistyka, a mój małżonek na karty Guardiana (grał Leo).
Z jednej strony było to ciekawe doświadczenie grać tak potężnymi taliami, a zarazem modyfikować je za PD pod zmienne warunki.
Traum fizycznych i psychicznych trochę mieliśmy, ale to też ciekawie na nas wymagało modyfikowanie talii. Jak na początku było takie "po co mi karty do leczenia!?", tak potem było: "gdzie te karty zaraz zginę T^T".
Generalnie bardzo ciekawe doświadczenie, aczkolwiek nie jestem pewna czy chciałabym je powtarzać ;) 19 Scenariuszy jedną postacią (a w sumie 26, bo pierwszy raz Dunwich na przed ostatnim zakończyliśmy) to trochę za dużo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4103
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jakim cudem udało wam się przeżyć? Przecież samo zakończenie kampanii wklejka traumy a najczęściej coś jeszcze wpadnie po drodze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ