Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

zakwas pisze: 16 paź 2018, 00:46 Ta gra zajmuje masę miejsca. MASĘ.
Widzisz, nie pierwszy raz to słyszę, a nie mogę się z tym zgodzić. Jak ktoś kiedyś miał jakąkolwiek liczbę książek, to wie, że nie poruszamy się tutaj w rejonach absurdu. Są na świecie pisarze, których dzieła zebrane zajmują więcej miejsca niż karciany Horror w Arkham, a nie mówię tu o grafomanach z marginesu dostępnych przykładów. Ale, jak ktoś lubi albumy, bajery, kute skrzynie i co tam jeszcze, to już sam jest sobie winien - storage solution powinno być dopasowane do możliwości.

___________________________________________

Co zaś się tyczy nowego cyklu, wieści padły trochę bardziej płasko niż miałem nadzieję. Przede wszystkim - myślałem, że już poczekają do Arkham Nights z zapowiedzią. Tak to wyglądało, jakby gwiazdy miały się zbiec wtedy, ale tu bez narzekań. Osobiście chyba za bardzo chciałem zobaczyć Innsmouth. Jeszcze może przyjdzie czas.

Na osłodę wiemy, że Diana - ulubienica tłumów - dołącza wreszcie do obsady (yep, Marie odsuwa się w czasie, yet again). Bez deckbuildingu ciężko oceniać. Art ładny - bo ten sam, ciekawa mechanika budowania woli postaci. Specjalnie wiele powiedzieć się nie da, bo pod względem spoilerów kart gracza czeka nas "kapanko" (z niedokręconego kranu poznania) przez kolejne miesiące.

Klimat kultu jaki tworzy wstęp do kolejnego cyklu rusza mnie trochę, jakoś tu nie szaleję z radości - ale też daleko mi do rozczarowania, jak zwykle wszystko zależeć będzie od egzekucji. A ta jest... dyskusyjna, ostatnimi czasy. Ale o tym sza, bo obecny cykl się nie skończył, więc o niczym nie wolno wyrokować. Potrzebny będzie tylko jeden wielki turnabout i kilo patroszonych śledzi żebym zmienił moje zdanie, ale nic nigdy nie jest wykluczone.

Najbardziej natomiast ciekawi bonusowy scenariusz: prolog. Bardzo różnie może to wyjść, ale jestem cały uszami. Patrząc po statsach postaci do prologu jedno jest pewne: ich wąska specjalizacja oraz mniejsza liczba punktów zdrowia zakłada, że będą ginąć - i najpewniej w jakiś sposób wpłyną tym na dalszą rozgrywkę, czemu wcale nie jestem przeciwny, więcej: jestem tym wyraźnie zaintrygowany. Ale tym razem z pewną dozą ostrożności.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Phate pisze: 15 paź 2018, 20:26 Jak każdy początkujący zbieracz HwA:LCG przyszedł dla Mnie czas zakupu insertu/skrzynki na karty. Podstawka + cały cykl Carcossy to już zdecydowanie za dużo, żeby trzymać w woreczkach strunowych w pudełku od CS.

Chce się was w związku z tym poradzić co lepiej kupić. Mam dwie opcję do wyboru:
1) Skrzynka na trzy wina (http://www.atic.com.pl/skrzynki-drewnia ... telki.html)
2) inserty dedykowane do gier LCG (http://www.warbox.pl/pl/p/Insert-pasuja ... ier-LCG/79 lub https://mepel.pl/drewniany-insert-srednie-pudelka-lcg)

I tu pytanie. Czy ktoś miał do czynienia z insertami z podanych linków ? jeśli tak to na ile one contentu wystarczą i czy dobrze można wszystko rozmieścić ?
Skrzynka na wino niby jest ok ale zastanawiam się czy te przegródki są zrobione na taką odległość, że nie trzeba będzie robić przeróbek we własnym zakresie bo np. karty latają lub właśnie są za ciasne.
Kupuj raczej skrzynkę takiego rodzaju:
https://allegro.pl/pudelko-na-trzy-wina ... 6e961044c0

A wtedy efekt końcowy może wyglądać np. tak (co prawda ja mam mniejszą skrzynkę obecnie):

Obrazek
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Oprócz tych długich przegródek z płyty piankowo-kartonowej masz jeszcze porobione jakieś przegródki poprzeczne krótkie ?
Na zdjęciu masz skrzynkę na dwa wina czy na trzy ?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Na zdjęciu jest skrzynka na dwa wina ale jak widzisz wszystkie dodatki się w niej nie zmieszczą i na pewno zmienię na trzy.
Robiłem tylko długie przegródki - moim zdaniem inne nie są potrzebne jak masz zakładki (jak na fotce).
Jednak dorobienie ewentualnych przegródek poprzecznych to tylko minuta roboty, więc jak masz jakąś swoją wizję insertu to naprawdę przy tego typu skrzynkach to jest tylko kilka minut pracy :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4103
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

Też wrzucę moja skrzynie na 3 wina:
Obrazek

Naprawe fajne rozwiązanie I mnie kosztowało 30zl za skrzynie i ok 5zl materiały. Planuję jeszcze dać logo na skrzyni.

To co na zdjęciu to 2 podstawki i 2 pełne cykle. Miejsca wystarczy jeszcze na 2 cykle.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Berni77 pisze: 16 paź 2018, 15:05 Na zdjęciu jest skrzynka na dwa wina ale jak widzisz wszystkie dodatki się w niej nie zmieszczą i na pewno zmienię na trzy.
Robiłem tylko długie przegródki - moim zdaniem inne nie są potrzebne jak masz zakładki (jak na fotce).
Jednak dorobienie ewentualnych przegródek poprzecznych to tylko minuta roboty, więc jak masz jakąś swoją wizję insertu to naprawdę przy tego typu skrzynkach to jest tylko kilka minut pracy :)
Te zakładki są z BGG ? Jak je wydrukowałeś, żeby były sztywne ? Macie jakiś patent na to ? Póki co przychodzi mi do głowy jedynie podklejenie jakimś kartonikiem lub tekturą.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Tak, to są zakładki z BGG tylko je przerobiłem po swojemu do druku, bo te pliki z BGG zawierają mnóstwo zbędnego syfu i moim zdaniem są nieergonomicznie rozmieszczone.
Wydrukowane na etykiecie foto i naklejone na karton 0,3 mm. Początkowo myślałem aby wykonać je tak samo jak robię wszystkie karty (czyli gramatura około 350g) ale wykonane na kartonie są o wiele lepsze jako przekładki.
Narożniki zaokrąglone na 5mm.
Wszystko sztywne i ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Skid_theDrifter pisze: 16 paź 2018, 03:00
zakwas pisze: 16 paź 2018, 00:46 Ta gra zajmuje masę miejsca. MASĘ.
Widzisz, nie pierwszy raz to słyszę, a nie mogę się z tym zgodzić. Jak ktoś kiedyś miał jakąkolwiek liczbę książek, to wie, że nie poruszamy się tutaj w rejonach absurdu. Są na świecie pisarze, których dzieła zebrane zajmują więcej miejsca niż karciany Horror w Arkham, a nie mówię tu o grafomanach z marginesu dostępnych przykładów. Ale, jak ktoś lubi albumy, bajery, kute skrzynie i co tam jeszcze, to już sam jest sobie winien - storage solution powinno być dopasowane do możliwości.
Jak ktoś miał kiedyś jakąkolwiek liczbę samochodów, to wie, że książki nie są rejonem absurdu. :roll:

Ludzie nie doceniają ile kart się nagromadzi w kilka cyklów i przygotowują za małe rozwiązania. Sam mam skrzynię, która po jednym cyklu wydawała się absurdalnie duża, ale aktualnie zapełnia się w zastraszającym tempie i trzymając karty badaczy w osobnym segregatorze, kilka mythosów temu wyglądało to tak:

Obrazek

Obrazek

Aktualnie liczę się z tym, że zmieszczę aktualne rozszerzenie, nadchodzące scenariusze stand alone i muszę kołować drugą skrzynkę, bo fanowskie scenariusze już wyleciały z braku miejsca.
A z jednego segregatora zrobi się pięć - dla każdej klasy osobny, bo inaczej nie da rady raczej tego w jeden wcisnąć.

Inna sprawa, że wszystko trzymam karty w koszulkach rebela premium, które dokładają trochę od siebie do objętości. ;)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kamil018 »

Mam skrzynie zrobioną samemu i mieści się wszystko, już powoli brakuje miejsca, ale podstawowa kampanię poza kartami zagrożenia trzymam w pudełku z nightnara, i tak samo zrobię jak wyjdzie do Dunwich wtedy będzie idealnie miejsce i w miejsce jednego pełnego cyklu wejdzie kolejny, pozwoli problem będzie się robił z kartami badaczy ale nam jeszcze cały rząd po prawej stronie w którym trzymam żetony, ale je jest łatwiej usunąć i przechować niż karty
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: warlock »

To jest jakiś normalny biurowy segregator? ;) Przechwyciłbym może to rozwiązanie i zastosował w LotR LCG :). Jakich wkładek do segregatora tam użyłeś? Ultra Pro Platinum?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

warlock pisze: 17 paź 2018, 08:50 To jest jakiś normalny biurowy segregator? ;) Przechwyciłbym może to rozwiązanie i zastosował w LotR LCG :). Jakich wkładek do segregatora tam użyłeś? Ultra Pro Platinum?
Kup dla próby najpierw wkładki. Sam korzystam do AH tak, mam 6 segregatorów (każda klasa i neutral z weaknessami) oraz jeden dodatkowy do kartek ze scenariuszy (karty spotkań itp trzymam w pudełkach, bo FFG da te 'returny' to pasuje idealnie).
Ale dwie karty to max co wchodzi według mnie do tych ultra pro platinum. Tzn ok, wejdzie i 3 karta (chociaż ja użwam grubych FFG koszulek do kart graczy) jak w lotrze, bo próbowąłem ;P ale mimo dobrej jakości ultra pro platinum robi te sakiewki o różnej szerokości, czasem łatwiej wejdą dwie, czasem trudniej bo węższe wejścia potrafią być nawet w tej samej partii, bo kupiłem raz taki zestaw 100x. I nawet przy dwóch kartach widziałem jak karty się lekko naginają. Po wyjęciu wracają do normy, dodatkowo przez noc położyłem ciężkie rzeczy żeby się wyprostowały, przed włożeniem do segregatora (już jak karty były włożeone). Ale przy trzech, to wygięcie było dużo większe.. więc bałbym się. Polecam najpierw kupić z 5 do testów, dla zwiększania szansy różnych szerokości ;) Bo przy jednej może się trafić akurat idealne.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Galatolol »

Ja trzymam bez problemu po 3 (co prawda w innej grze, ale karty takie same).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

warlock pisze: 17 paź 2018, 08:50 To jest jakiś normalny biurowy segregator? ;) Przechwyciłbym może to rozwiązanie i zastosował w LotR LCG :). Jakich wkładek do segregatora tam użyłeś? Ultra Pro Platinum?
Używam Ultra Pro, ale polecam przetestować sobie te ładowane od boku nie z góry - mi dużo bardziej spasowały.
Pewnie GoT 2ed. też wyląduje prędzej czy później w takim segregatorze... ;)

Co do samego segregatora, najzwyklejszy zwykły Herlitza, tylko sobie manualnie musiałem podziurkować te wkładki, bo nie są dostosowane do naszych europejskich (?) dwudziurkowych segregatorów i defaultowo nie mają dziurek w dobrych miejscach te koszulki.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Galatolol »

Wkładki Ultra Pro tańsze mają pełen komplet dziurek, natomiast Platinium (ładowane od boku) tylko 3, więc trzeba dziurkować albo kupić segregator Ultra Pro (albo mieć szczęście i znaleźć jakiś tańszy z trzema pierścieniami).
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: DEyON »

Cześć jestem nowy w Arkham Horror LCG i wszyscy mówią, że potrzebne są 2 core boxy, żeby deck buidling miał sens, więc chciałbym zapytać czy to prawda i od czego zacząć kolekcje:
- Core box + Dziedzictwo Dunwich
- Core box + core box
- Core box + Powrót nocy fanatyka (ponoć ma wszystkie karty z core boxa więc wydaje mi sie lepiej to kupic zamiast 2 core boxow)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Ja bym kupił jeden core set. Jak się gra spodoba dokupił cykl Dunwich. Dopiero jak naprawdę się spodoba to drugi core set.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kamron6 »

Zamiast drugiego Core Boxa wydrukuj sobie proxy do brakujących kart. Jak dla mnie polityka FFG jest pod tym względem chamska, o ile w GoT czy L5R jest mało niepotrzebnych odrzutów (prawie żadnych jak budujesz kilka talii) które kupujesz wraz z kolejnymi Core Setami, to w wypadku gier kooperacyjnych jest ich za dużo by usprawiedliwić zakup (dla kilku-kilkunastu całe pudełko kart i żetonów ?! dwa scenariusze naraz będę rozkładał?).

Potem to zależy: Jeśli nie chcesz szybko kupować całej kampanii Dunwich to Powrót nocy fanatyka, a jak chcesz to Dziedzictwo. Powrót nie zawiera żadnych kart z Core Boxa.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

Z takim podejściem, to po co w ogóle cokolwiek kupować? Wydrukować wszystko jak leci: podstawkę, drugą podstawkę, dodatki... Czemu wspierać "chamską politykę", kupując cokolwiek?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Galatolol »

Curiosity pisze: 18 paź 2018, 16:29 Z takim podejściem, to po co w ogóle cokolwiek kupować? Wydrukować wszystko jak leci: podstawkę, drugą podstawkę, dodatki... Czemu wspierać "chamską politykę", kupując cokolwiek?
Żyby mieć żetony, liczniki, instrukcję. Ponadto porządne drukowanie na własną rękę też swoje kosztuje i wymaga czasu (wyciananie...).

Brak zestawu uzupełniającego podstawkę albo podstawki "pro" mającej każdą kartę w komplecie jest patologią (tyczy się to wszystkich LCG).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Ale z tym "kilka-kilkanaście kart" to jest bardzo gruba przesada - drugi core set to pełny zestaw WSZYSTKICH kart gracza. Samych kart klasowych jest 70, plus warto mieć więcej neutralnych, jak się gra we dwóch/na dwie ręce, bo dla każdego są przydatne. Dublują się wyłącznie karty scenariuszy, choć ja osobiście cieszę się, że je mam - bo mogę jeden zestaw trzymać razem ze scenariuszami podstawki, a drugi ze scenariuszami jakiegoś cyklu - dużo mniej przekładania, kiedy się używa kampanii z core seta do testowania talii, co oznacza oszczędność czasu. Jedyne prawdziwe odrzuty to karty lokacji, aktów i agend - 1/4 całości? (A i one mogą się przydać, bo, jak pokazuje Forgotten Age, późniejsze cykle mogą wykorzystywać karty lokacji z core seta - patrz lokacje Arkham.)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: 13thcaesar »

Mnie poniosło na początku "przygody" z AH LCG I zakupiłem aż cztery Core Sety (chciałem mieć zlożone startowe decki dla każdego badacza i gotowe scenariusze bez potrzeby przekładania za każdym razem encounters setów). Jednak już startowe decki dla badaczy z Carcosy pokazały że na samych kartach z podstawki nie da się ich złożyć dla wszystkich badaczy. Karty z encounters setów rozdzieliłem po jednym zestawie na każdy cykl. Jak się pojawią kolejne "Return to..." to do każdego pudełka włoże po jednym zestawie z encounters setòw, z których korzysta dany cykl. Mam nadzieje ze każdy taki "Return box" będzie posiadał "przegródki" dla zestawów z podstawki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4103
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

DEyON pisze: 18 paź 2018, 16:00 Cześć jestem nowy w Arkham Horror LCG i wszyscy mówią, że potrzebne są 2 core boxy, żeby deck buidling miał sens, więc chciałbym zapytać czy to prawda i od czego zacząć kolekcje:
- Core box + Dziedzictwo Dunwich
- Core box + core box
- Core box + Powrót nocy fanatyka (ponoć ma wszystkie karty z core boxa więc wydaje mi sie lepiej to kupic zamiast 2 core boxow)
Jestem innego zdania niż większość graczy. Kupowalem tak:
-Core box
-Dunwich
-Carcosa
-maty, skrzynia
-drugi Core(tylko dlatego że wyrwalem za 30zl w zestawie)

Nie mając drugiego CSa bardzo fajnie mi się budowalo talie I wymuszalo to więcej kombinowania. Cykl Dunwich na dwie rece został bez problemu rozpykany niemal perfekcyjnie. Polecam maty bo u mnie zwiększyły chęci do grania ;-) w powrocie do nocy fanatyka nie ma kart z podstawki i odradzam narazie wszystkie poboczne dodatki. Skup się na cyklach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Co do samych pobocznych scenariuszy to ona sa bardzo fajne i mimo ze lepiej kompletowac cykl to warto wspomniec ze zarowno klatwa jak i karnawal sa wydawane w trybie DnŻ i naklad moze sie skonczyc przed normalnym cyklem.

Z pobocznych tez straznicy otchlani sa super. Kupilismy i gralismy na evencie i bardzo fajne fabularnie a masz 2 w zestawie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Jak że kupiłem podstawkę i czekam aż mi ją dostarczy poczta... chciałem już teraz zapytać odnośnie dodatków.
Jak to jest z tymi rozszerzeniami - np droga do Carcosy? W tym dużym pudełku co się otrzymuje? Z tego co wyczytałem na ogłoszeniach tylko dwa scenariusze - trochę kart no i kilku nowych badaczy... - tak? No i jak później z jakimiś kolejnymi scenariuszami do tej "Drogi"? Czy trzeba kupować dokładnie w kolejności? Czy można coś ominąć?
No i jak oceniacie właśnie tę "Drogę" - warto? Ktoś wyżej opisał Dunwich jako "rozpykane" - o co chodzi?
----------------
10% flamberg.com.pl
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: DEyON »

kamron6 pisze: 18 paź 2018, 16:16 Zamiast drugiego Core Boxa wydrukuj sobie proxy do brakujących kart.
Gdzie mogę znaleźć taki zestaw kart do druku z core seta? Często robie wersje PnP więc to nie problem i faktycznie można włożyć wydruk do koszulki z inną kartą i nie ma różnicy :)
ODPOWIEDZ