Wikinger/Vikings

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Wikinger/Vikings

Post autor: Platan »

Mam pytanie, czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z tej gry.
I dodatkowe pytanie. Jaka jest Wasza najciekawsza gra o tematyce Wikingów?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: folko »

Może poniższa recenzja Ci pomoże...
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... gowie.html
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: Platan »

Dzięki serdeczne. Bardzo ciekawa i zachęcajaca do nabycia gry recenzja.
tantar
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2006, 18:42
Lokalizacja: Czersk

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: tantar »

Zacząłem grać w tę grę na yucata.de i mam pytanie. Statki mają albo czarne kółka, albo białe tarcze z liczbami. Czy to powoduje jakąs różnicę w ich działaniu?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: yosz »

tarcze z liczbami to punkty, te czarne kółka to pieniądze.

Jeżeli wiking broni Cię przed statkiem to dostajesz odpowiednio punkty, pieniądze. Na koniec gry za każdy statek przed którym się nie bronisz tracisz odpowiednio to co jest na statkach (punkty / pieniądze)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: Filip z Lublina »

jak jest w tej grze z interakcją? czy poza licytacją w wariancie zaawansowanym istanieje jakaś możliwość bezpośredniego przeszkadzania sobie?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: Don Simon »

Happosai pisze:jak jest w tej grze z interakcją? czy poza licytacją w wariancie zaawansowanym istanieje jakaś możliwość bezpośredniego przeszkadzania sobie?
Nie. Mozesz jeszcze wykupic komus najbardziej potrzebna mu pare wyspa+wiking.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: rokter »

Happosai pisze:jak jest w tej grze z interakcją? czy poza licytacją w wariancie zaawansowanym istanieje jakaś możliwość bezpośredniego przeszkadzania sobie?
Sporo grałem w to na yucacie (tam nie ma trybu zaawansowanego) i ta gra to wlasciwie ciągła interakcja. Praktycznie żadnego ruchu nie powinno się wykonywać zanim nie sprawdziło się, co wybrał przeciwnik. A możliwości jest wiele (choć faktycznie ograniczają się do wybierania żetonów z wikingami - no ale przecież taka jest mechanika tej gry)

Czy - mimo że mam nadwyżkę czarnych - podebrac mu czarnego, żeby nie mógł się obronić przed najazdem?
Na który "bonus" przeciwnik się czai? Jeśli zbiera żeglarzy, może mu podebrać? A może zmusić go do zakupu wikinga innego koloru, którego będzie musiał później przewieźć na wyspę, tracąc przy tym żeglarza? Jeśli przeciwnik chce zbudować najdłuża wyspę pozwólmy mu ją wydłużac w nieskończonośc, by wreszcie (w sprzyjających okolicznościach) wykupić mu sprzed nosa jedyną pozostałą końcówkę wyspy (nawet jeśli nam się do niczego nie przyda i trzeba będzie ją wyrzucić). A moze przeciwnik odłożył sobie "na później" zbieranie rybaków, któzy przydają się na końcu gry? Wstyd byłoby tego nie wykorzystać - i nawet jeśli nie mamy już miejsca na kolejnych niebieskich - brać ich w ciemno.
To tylko kilka z naprawdę wielu możliwości "szkodzenia" przeciwnikowi w Wikingera.


Ta gra jest naprawdę bardzo dobra i gdybym kiedykolwiek zaczął wystawiać oceny na BGG to byłaby pierwsza pozycja, której dałbym 10. (zwłaszcza w przypadku rozgrywki na dwóch graczy).
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: Filip z Lublina »

rokter - namówiłeś mnie;)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Wikinger/Vikings

Post autor: rokter »

Dzięki :-) Jak chcesz, możemy machnąć partyjkę na yucacie, żebyś się do końca przekonał. moje gg 4097596.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ