Tajemnicze Domostwo / Mysterium (Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Bary »

Napiszcie do nich, że nabyliście dodatek i prosicie żeby Wam doslali i najpewniej wyślą.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kamron6 »

Też mi pisało że brakuje 99,99 ale "darmowa dostawa" była dostępna.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Ardel12 »

kamron6 pisze:Też mi pisało że brakuje 99,99 ale "darmowa dostawa" była dostępna.
Potwierdzam, właśnie dokonałem zamówienia płacąc 1gr i wybierając bez problemu darmową wysyłkę.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: azz »

Ale też dobranie czegokolwiek powoduje, że trzeba zapłacić za tę przesyłkę. Dlaczego mam teraz ochotę zrobić 2 rozdzielnie zamówienia? (za partactwo wydawnictwa)
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: playerator »

To raczej celowe. Niejeden dorzuciłby do zakupów zasłonkę tylko po to, żeby nie płacić za wysyłkę.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: azz »

Pełna racja. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że taką cebulą też można być (:
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Portal Games »

Już sprawdzamy co za psikuś wyrządził nam sklep. Przepraszam za niedogodności
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: azz »

Portal Games pisze:Już sprawdzamy co za psikuś wyrządził nam sklep. Przepraszam za niedogodności
A co ze złożonymi zamówieniami z zasłonką? :)
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Portal Games »

Przy zamawianiu zasłonki trzeba było wybrać opcję darmowe wysyłki. Teraz widnieje tylko opcja darmowe dostawy lub ewenetualnie odbioru osobistego.
azz pisze:A co ze złożonymi zamówieniami z zasłonką? :)
Nie rozumiem. A co ma być? Zostaną zrealizowane :)

TTR_1983 pisze:Właśnie- dlaczego Portal w ogóle nie odnosi się do rewersów do góry nogami?
Rewers do góry nogami nie wpływa, w żaden sposób na gameplay.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Portal Games pisze:Rewers do góry nogami nie wpływa, w żaden sposób na gameplay.
Są lepsze sposoby na oznaczenie kart z dodatku ;)
Gameplay gameplayem, ale ogólnie wpływa to (w małym stopniu ale jednak) na jakość dodatku. Chociażby koszulkowanie już nie jest wygodne. Nie wspominając o rozbudzonych natręctwach dużej części planszówkowego community ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Portal Games »

donmakaron pisze:
Portal Games pisze:Rewers do góry nogami nie wpływa, w żaden sposób na gameplay.
Są lepsze sposoby na oznaczenie kart z dodatku ;)
Gameplay gameplayem, ale ogólnie wpływa to (w małym stopniu ale jednak) na jakość dodatku. Chociażby koszulkowanie już nie jest wygodne. Nie wspominając o rozbudzonych natręctwach dużej części planszówkowego community ;)

Zgadzam się z Tobą w 100%. Komponenty powinny ułatwiać grę, a nie ją utrudniać :) Ale przyznaje również z ogromnym bólem serca, bo chciałbym wam dać "produkt idealny". Ale w tym przypadku nie jestem wam tego zapewnić. Jedyne co mogę zrobić to posypać głowę popiołem za widoczne błędy i zaproponować zasłonkę dla nasycenia barw. I liczyć na to, że odwrócone do góry nogami rewersy nie wpłyną na gameplay i przebieg rozgrywki. Bo o ile jest to oczywisty błąd to raczej marginalny.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: cezarr »

Potrzebuję pomocy przy wymyśleniu alternatywnego osadzenia tematycznego gry (bez zastępowania komponentów). Ze względów, których nie chcę rozwijać, chciałbym, by gra nie mówiła o poszukiwaniu sprawcy zabójstwa sprzed lat, lecz o czymś lżejszym. Najlepiej np. o kradzieży ciastek. Tylko ta nie bardzo pasuje, no bo np. jak to: wojskowy ukradł ciastka z krypty przy pomocy gwiazdki ninja? ;)

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Na BGG trafiłem na niezłe, ale też niedoskonałe (w moim odczuciu) rozwiązanie: gra mówi o przyjęciu gwiazdkowym, na którym goście ukryli sekretne prezenty gdzieś w posiadłości. Nie klei mi się tu tylko, że te prezenty w większości są od czapy (bo co to za prezent ze sznurka albo pająka)? :)

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

(Dla jasności: nie krytykuję gry i nie twierdzę, że lżejsza tematyka byłaby uniwersalnie lepsza.)
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Aville »

A gdyby przyjęcie było halloweenowe a nie gwiazdkowe? ;) wtedy pająk całkiem spoko, a i dla sznurka się coś wymyśli ;)
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Andarist »

Czy problem odwroconych rewersow (i kopnietych troche kolorow) w dodatku dotyczy kazdego wydania gry? Czy nowsze egzemplarze sa moze w pelni kompatybilne?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Kisun »

Zdaje się że już tylko takie będą. Rozumiem też że dodruk podstawki będzie mieć te same kolory co dodatek. Proszę o potwierdzenie.
"Errare humanum est"
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Andarist »

Rozumiem, ze takie juz beda i kolejny dodruk pewnie bedzie kompatybilny z dodatkiem. Zastanawiam sie jednak, z racji tego ze bylo kilka (no co najmniej 2...) drukow TD, czy zaistnialy problem dotyczy kazdego druku, czy moze np cierpi tylko pierwszy.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Fojtu »

Czy ktoś miał okazję porównać w praktyce Mysterium i TD?

Zastanawiam się, którą wersję kupić i jestem mocno rozdarty. Dodatkowe zasady Mysterium wydają się całkiem ciekawe i urozmaicają rozgrywkę (a można grac i bez nich) a dodatkowo jest ten świetny ekran dla ducha. Jedyne co mi się mniej podoba to chyba trochę gorsze są grafiki (ah te disneyowskie postaci :? ) no i jest sporo droższa. Jakieś ciekawe opinie ktoś ma? :)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 260 times
Been thanked: 62 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

Fojtu pisze:Czy ktoś miał okazję porównać w praktyce Mysterium i TD?

Zastanawiam się, którą wersję kupić i jestem mocno rozdarty. Dodatkowe zasady Mysterium wydają się całkiem ciekawe i urozmaicają rozgrywkę (a można grac i bez nich) a dodatkowo jest ten świetny ekran dla ducha. Jedyne co mi się mniej podoba to chyba trochę gorsze są grafiki (ah te disneyowskie postaci :? ) no i jest sporo droższa. Jakieś ciekawe opinie ktoś ma? :)
mimo ceny skusiłem się na Mysterium a nie TD (głównie ze względu na erkan ducha, grafiki i obstawianie wyborów innych graczy - co ma swoje konsekwencje w finale rozgrywki). Ale jeszcze nie grałem więc nic więcej nie powiem.

ale za to tutaj podrzucę linka do (w większości) przetłumaczonej na PL instrukcji do Mysterium: https://www.dropbox.com/s/8n3d2gcktsoca ... L.pdf?dl=0
enjoy :)
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Mysterium - niezależność językowa

Post autor: kalay »

Witam,

Mam pytanie odnośnie "niezależności językowej" Mysterium. Czy tekst nadrukowany jest wyłącznie na pudełku i w instrukcji, czy znajduje się także na kartach lub jakichkolwiek innych komponentach gry?
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Fojtu »

Tylko instrukcja i pudełko. W grze nie ma kompletnie tekstu.
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kalay »

Fojtu pisze: 02 kwie 2018, 23:50 Tylko instrukcja i pudełko. W grze nie ma kompletnie tekstu.
Dzięki!
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: MiXB »

Mam takie pytanie - czy bez problemów można zagrać w Mysterium na zasadach z Tajemniczego Domostwa czy jednak brakuje jakichś komponentów? Mam wrażenie, że dla mojej grupy oryginalne zasady są lepsze aniżeli te z Jasnowidzeniem i bardziej skomplikowanym finałem, ale z drugiej strony Mysterium wizualnie o wiele bardziej im się podoba. No i dochodzi fakt, że druga edycja ma dwa dodatki. Byłbym wdzięczny za pomoc.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kelvar »

Jeśli są karty - miejsca, osoby i przedmiotu oraz karty snów dla ducha (a są:P/ i coś do wskazywania swojego typu - to co więcej jest potrzebne?:)

Ogólnie to ta gra jest dobra dzięki tak naprawdę zerowemu progu wejścia (prostota robi robotę:)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo - pytania i wątpliwości

Post autor: Portal Games »

Cześć! Ze względu na powracającą grę podstawową oraz nowe dodatki przygotowaliśmy dla Was masę materiałów bonusowych, które mogą jeszcze bardziej podkręcić całą rozgrywkę. Udostępniamy całość w jednym miejscu, żeby było Wam łatwiej pobrać: https://portalgames.pl/pl/tajemnicze-do ... -pobrania/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo - pytania i wątpliwości

Post autor: Portal Games »

Cześć! Kto często puszcza klimatyczną playlistę do swoich rozgrywek? Dzisiaj znaleźliśmy na BGG soundtrack do Tajemniczego Domostwa! Podrzucamy, może Wam się przydać: https://boardgamegeek.com/.../1406734/m ... soundtrack

Dodatkowo ostatnio zbieraliśmy info i porady jak być pomocnym Duchem i naprowadzać na właściwy trop. Mamy 5 wskazówek, ale może dorzucicie kolejne?

✅ bądź tajemniczy: nie ujawniaj własnych kart
✅ zachowuj dobrą kolejność: Przedmiot, Lokacja, Postać
✅ przekombinowane skojarzenia to zły pomysł!
✅ nie podpowiadaj słowami, masz przecież Karty Snów!
✅ zachowuj pokerową twarz - mimika może wiele zdradzić!
Ostatnio zmieniony 21 gru 2022, 15:30 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ