7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

vincentblack pisze:
Bary pisze:
vincentblack pisze:Rebel już dawno zapowiedział polską wersję na październik (SCD podawane jako 75 zł). Inna sprawa że nie wiadomo czy będzie do niej dodawany promos.
Do podstawki nie był.
Zależy w którym sklepie się kupowało, ja dostałem :) (jeśli mówimy o Messe).
No to dziwne, ja kupowałem w przedsprzedaży od Rebela.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Yavi »

Co prawda nie kupowałem, ale dostałem egzemplarz do recenzji z TaniejKsiążki i też dorzucili Messe. Podejrzewam, że nie były to jakieś specjalne względy ;)
Z tego co widzę inne sklepy też dorzucają tę kartę.

Pytanie, czy Rebel nie rozdawał tego czasami na jakichś imprezach, zamiast dorzucać do przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mikeyoski »

Rozdawał i chyba dorzucał do jakiś zamówień realizowanych przez inne sklepy.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

To świetnie mnie w takim razie przekonał do dalszych preorderów u siebie w sklepie, ehh...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Nesmeer

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Nesmeer »

No to teraz pytanie, czy ktoś mógłby odebrać na Essen pudełeczko, za fatygę i wysyłkę dopłacę - prv proszę
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Palmer »

Dla jadących na Essen - jest już dostępny preorder, z bonusowym cudem i metalowym znacznikiem jak w przypadku podstawki - http://preco.rprod.com/index.php
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: rattkin »

Ty tak naprawdę? :)
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: osa1908 »

witam nie znam niemieckeigo ale mam pytanie czy mozna zamowic ten dodatek http://preco.rprod.com/index.php nie bedac na Esssen?
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: osa1908 »

a ha mozna zmienic na angielski sorry za poprzedni post czyli z tego co widze nie mozna zrobic zamowienia chyba ze bedzie sie tam.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

osa1908 pisze:witam nie znam niemieckeigo ale mam pytanie czy mozna zamowic ten dodatek http://preco.rprod.com/index.php nie bedac na Esssen?
Dodatek zostanie wydany po Polsku w październiku przez Rebel.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: josiu »

Na 3 trollach jest już przedsprzedaż Panteonu. W dodatku do jutra do 22.00 po wpisaniu kodu: gramprix2016 jest aktywna zniżka 10% na wszystko. Ja dziś zamówiłem w pakiecie z dodatkiem do Rolla Ambicją :)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 467
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 93 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Zaan84 »

Nie wiem czy juz bylo ale na bgg jest polska instrukcja dodatku
St0pa
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2015, 19:56

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: St0pa »

Zaan84 pisze:Nie wiem czy juz bylo ale na bgg jest polska instrukcja dodatku
http://www.7wondersduel.com/files/panth ... les_PL.pdf
Makosan
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2016, 12:11

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Makosan »

Mam pytanie do jednej zasady,
aby aktywować/zbudować "Cud", gracz musi wsunąć kartę Budowli pod prawą krawędź wybudowanego właśnie "Cudu".
Pytanie jest moje, jaką kartę Budowli?
Czy dowolną kartę mojej Budowli, którą mam wybudowaną?
Czy może kartę Budowli dostępną w kartach wyłożonych w układzie danej Epoki (I lub II lub III).

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 470
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: the_ka »

Makosan pisze: Czy może kartę Budowli dostępną w kartach wyłożonych w układzie danej Epoki (I lub II lub III).

Z góry dziękuję.
to jest prawidłowa odpowiedź
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

Makosan pisze:Mam pytanie do jednej zasady,
aby aktywować/zbudować "Cud", gracz musi wsunąć kartę Budowli pod prawą krawędź wybudowanego właśnie "Cudu".
Pytanie jest moje, jaką kartę Budowli?
Czy dowolną kartę mojej Budowli, którą mam wybudowaną?
Czy może kartę Budowli dostępną w kartach wyłożonych w układzie danej Epoki (I lub II lub III).
Po pierwsze, pytania dotyczące zasady zadaje się w dziale "Zasady - pytania i wątpliwości". Tutaj jest wątek odnośnie reguł do tej gry i takie pytanie już tam padło.
Przechodząc do odpowiedzi, nie wolno ci zniszczyć budynku, który wybudowałeś. W ruchu zawsze bierzesz jedną z dostępnych kart (przynajmniej, jeśli nie grasz z dodatki) i robisz z tą kartą 1 z 3 rzeczy, np. budujesz Cud.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: kamilpr »

Wiadomo kiedy ten dodatek pojawi sie po Polsku ?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

kamilpr pisze:Wiadomo kiedy ten dodatek pojawi sie po Polsku ?
W tym miesiącu. Tak zapowiada Rebel.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: rattkin »

Grałem wczoraj z dodatkiem. Nie dodaje zbyt wiele do setupu, spowalnia jedynie pierwszy raz, gdy trzeba "nauczyć się" mocy poszczególnych bogów. Lekko modyfikuje grę, pozwalając na dokupienie sobie "mocy", przy czym o koszcie pośrednio decydujemy my, rozmieszczając odpowiednio karty. Bardzo nie podoba mi się efekt Drzwi - za dużo kasy można dobrać sobie 5 nowych kart bogów i zagrać od razu jednego z nich - to zdecydowanie za mocno przepycha grę w sferę chaotyczności i losowości - i moim zdaniem psuje zabawę. Zakup bogów jest o tyle istotny, że pozwala na nie wykorzystywanie żadnej z kart z piramidy, a więc zmienia flow gry (przerzuca niekorzystną decyzję na przeciwnika). Same znaczniki bogów (i zniżki na ich zakup) także dostaje się nie jako efekt wzięcia karty z piramidy, ale efekt odkrycia tego, co po naszym ruchu można odkryć - to też miła odmiana. Bogowie są raczej "zbalansowani", żaden z nich nie daje cudownego efektu, a w dodatku efekt może wykorzystać przeciwnik (jeśli jest gotów zapłacić cenę).

W ogólności: jest dobrze. Gry raczej nie psuje (poza drzwiami, ale je można wywalić), nie komplikuje, ale czyni nieco ciekawszą i dodaje kilka interesujących opcji. Wiele mięsa to tu nie ma. Nie wiem jaka cena polska, ale więcej niż 50-60 to w moim odczuciu już by było za dużo.

P.S. Metalowe monetki (dodatkowy addon z Essen) są przepiękne. Jeden z ładniejszych "pieniądzów" w planszówkach.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: crsunik »

Oj nie zgodzę się by drzwi tak bardzo psuły. Trzeba pamiętać, że wchodzą w to miejsce na panteonie, które jest puste. Więc wystarczy dopilnować by weszły w środkową część i ich wykupienie jest na tyle drogie, że zagranie jednego z 5 nie wybranych bogów przestaje być aż tak opłacalne, a chaotyczne aż tak nie jest bo bogów nie ma niewiadomo ilu i można przewidzieć co czai się za drzwiami
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: rattkin »

Drzwi zawsze wejdą na środek, gracze wybierają z 2 bogów za każdym razem, naturalnie, że będą wybierać pod siebie i kłaść blisko. 10 czy 12 pieniędzy za nieznany efekt, który może przekręcić całą grę, to niewiele. Bogów jest 15, z czego widzisz w grze 5, a kolejnych 5 oglądasz przez drzwi.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: ENDryu »

To warto kupować czy nie? ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: crsunik »

No nie zawsze :) W ostatniej grze żona mnie tak zalłatwiła właśnie, że bogów wyłożyła średnich bogów środku i drzwi wylądowały u niej na drugiej pozycji. Po kilku grach wiesz co kryje się wśród 10 nieodkrytych bogów, więc łatwo ocenić czy za drzwiami jest coś co Ci się przyda
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Danielf »

Nie ma jeszcze polskiego wydania Panteonu, ale Rebel już udostępnił polską instrukcję. Nie ma tam drzwi jest brama.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: TV3 »

Miałbym pytanie do osób, które grały z dodatkiem.

Pobieżnie przejrzałem instrukcję i widzę, że pewne elementy są dość konfrontacyjne - robią krzywdę przeciwnikowi. W podstawce bicie po łbie ogranicza się w zasadzie do właściwości niektórych Cudów - wywalenie karty szarej, brązowej oraz usunięcie 3 "pieniądzów". I tyle.

Ja w trosce o swój związek nie chcę wbijania szpil w tyłek. Czy wspomniane elementy z dodatku powinny wzbudzić mój niepokój przed zakupem?
ODPOWIEDZ