Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

Idzie moda na postapokalipse na KS https://www.kickstarter.com/projects/15 ... board-game lepiej nie zwlekajcie za dlugo, bo rynek sie nasyci;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2015, 11:28 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

Rocy7 pisze:Idzie moda na posapokalipse na KS https://www.kickstarter.com/projects/15 ... board-game lepiej nie zwlekajcie za dlugo, bo rynek sie nasyci;)
Sprawdziłem tego lina, ale powiem szczerze, że jakoś to nie wygląda... Ale faktem jest, że co raz więcej gier postapo wchodzi na rynek, to chyba falami przychodzi.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

Szaweł pisze: Sprawdziłem tego lina, ale powiem szczerze, że jakoś to nie wygląda... Ale faktem jest, że co raz więcej gier postapo wchodzi na rynek, to chyba falami przychodzi.
moze i nie wyglada, ale na 100+ figurek masa ludzi sie rzuci.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: janekbossko »

poza tym to defenders of realm 2.0 tylko cena i premier juz nie wyglada ciekawie
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

Nie rozumiem. Co nie wygląda ciekawie?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: janekbossko »

Drogo i premiera w pryszlym roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: cohlerc1 »

Rocy7 pisze:Idzie moda na posapokalipse ...
Nowy film z Maxem (i gra) do tego nowy Fallout i już narobiło się sporo hypu na klimat postapo, trza skorzystać z darmowej reklamy :D
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dokładnie tak, to jest niestety typowy skok na kasę po Defenders of the Realm. Zresztą ciężko mieć kontrolę nad tym wszystkim, co się dzieje na rynku. Konwencje fantasy i s-f są w stanie udźwignąć każdą ilość tytułów. Myślę, że jesteśmy światkami momentu, kiedy dołącza do nich postapo, bo filmy, książki, gry, konwenty - masa ludzi się wkręca w te klimaty.

Więc mam nadzieję, że Rycerze będą postapokaliptyczną wersją Talismana ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Mam nadzieję, że tylko w kontekście klasyki gatunku ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dokładnie w tym kontekście!
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: AkitaInu »

middlekilla pisze:Dokładnie w tym kontekście!
Zapewniam Cie ze to nie jest postapo talisman ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: kwiatosz »

Nic mnie w kontekście tej gry tak nie straszy jak określenie postapo talisman. Ale tłumaczę sobie, że to skrót myślowy od: tak wiele osób grało w talismana, że fala sromoty wylała się z oceanów i większość ludzkości się utopiła. Ci, co zostali, odbudowują cywilizację grając w RP (skrót też mi się podoba ;) ).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

No cóż, sam nie lubię Talismana, ale nie można mu odmówić ani popularności, ani epokowości. Abstrahując od zasad czy gameplayu nie obraziłbym się, gdyby Rycerze osiągnęli 10% sukcesu tej gry ;-) Ale spoko, myślę, że w planszowym aspekcie RP są daleko od.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Zachęcam do spojrzenia na profil rycerzy na FB. Garść zdjęć z wczorajszego grania na bardziej zaawansowanym prototypie. Trochę widać planszę, trochę widać ramki, mamy już gotowe arkusze postaci i pomocy z opisem lokacji, w weekend zamkniemy heksy i zabieramy się za żetony, więc już bliżej niż dalej do momentu wysłania plików do produkcji.

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... 1336591672
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8747
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

middlekilla pisze:Zachęcam do spojrzenia na profil rycerzy na FB. Garść zdjęć z wczorajszego grania na bardziej zaawansowanym prototypie. Trochę widać planszę, trochę widać ramki, mamy już gotowe arkusze postaci i pomocy z opisem lokacji, w weekend zamkniemy heksy i zabieramy się za żetony, więc już bliżej niż dalej do momentu wysłania plików do produkcji.

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... 1336591672
Czy kafelki z tych zdjęć to są już "po kąpieli w Photoshopie" czy jeszcze przed? Wersja finalna, czy rozwojowa?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: warran »

Po opublikowaniu grafik kafelków się przestraszyłem. Te zdjęcia, na chwilę obecną przynajmniej, przekonały mnie, że się sprawdzą :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8747
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

warran pisze:Po opublikowaniu grafik kafelków się przestraszyłem. Te zdjęcia, na chwilę obecną przynajmniej, przekonały mnie, że się sprawdzą :)
A ja wolałem wersję z wspieram.to
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/28 ... 188752.jpg
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Kal-El83 »

Kwestia gustu, zawsze jedyn podejdzie drugim nie.
Jak dla mnie zmiana zdecydowanie na plus.
Z pozdrowieniami ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rocy7 »

Nadal uwazam, ze kafelki pustyni biedne sa, z tym ze zawsze takie byly. Nie sadzilem tylko, ze bedzie ich az tyle na planszy, zero klimatu w nich.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

A może zrobicie dwustronne? i tak tyły będą zadrukowane :)
toblakai
Posty: 1271
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 227 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Nie wiem czy to są takie same kafelki jak były wcześniej pokazane czy też nie, ale po złożeniu całej planszy wyglądają fajnie. Nawet w obecnej postaci moim zdaniem lepiej się prezentują niż te z Wspieram.to - tam strasznie naćkane było, ciężko rozróżnić co jest czym. Teraz przynajmniej faktycznie wszystko wygląda jak ogromna pustynia :)

Ja bym poszedł nawet dalej i zmienił kafelki lokacji specjalnych - tak żeby było widać, że ta lokacja jest otoczona przez pustynie ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Kafelki są w wersji na 80% powiedzmy, chcieliśmy sprawdzić w całości planszy jak się sprawdzą złożone i jak się sprawdzi efekt postarzenia. Jeszcze poprawimy wizualnie trochę drogi na bagnie i pustyni i czekamy na komentarz od grafików, ale już się bardzo dużo nie zmieni. Zmienią się mocno góry za to. Natomiast zwracam uwagę na 3 tematy:

1. Kolorystyka się nieco zmieni ze względu na druk offsetowy
2. Heksy będą drukowane na papierze płótnowanym z fakturą, co też docelowo zmieni ich wygląg
3. Widok na ekranie to jednak coś innego złożonego na stole, nie oddaje tego, co dostaniecie w pudełku

Pustynia - pustyni jest dużo, bo w Australii jest dużo pustyni, a jej "nieklimatyczność" poza tym że oczywiście jest kwestią gustu wiąże się chyba z tym, że pustynia to ogólnie jest raczej monotonny krajobraz. Jak mamy drogi i obwodnice to jest co rysować, a pustynia, no cóż, przy tej skali to może jakieś wydmy wyższe lub niższe ale też nie powinna się mylić z górami.

Plus to jednak wszystko jest krajobraz postapo, nie wiem, czy widzieliście np. film "Droga", albo żeby daleko nie szukać nowy Mas Max i solne pustkowia. Ogólnie jest tam pusto.

Jeśli chodzi o 2 wersje to nie bardzo bo plansza jest częściowo losowa i muszą być "tajemnicze" rewersy tzn. pokazujące typ kafelka.

Stara wersja heksów była może bardziej "malownicza" ale mniej spójna i nie posiadała w ogóle "skali", więc z niej zrezygnowaliśmy i gdy teraz porównuję stare wersje to te nowsze są dużo lepsze naszym zdaniem.

Zresztą cieszę się, bo po pierwszej fali krytyki pojawiają się też komentarze zadowolenia, więc chyba idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że nawet osoby sceptycznie nastawione będą zadowolone, gdy otworzą grę.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8747
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2335 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

Rocy7 pisze:Nadal uwazam, ze kafelki pustyni biedne sa, z tym ze zawsze takie byly. Nie sadzilem tylko, ze bedzie ich az tyle na planszy, zero klimatu w nich.
No trudno, dla nas dwóch nie będą zmieniać grafik. Najwyżej postawimy sobie na kafelkach kaktusy z Colt Express :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Kolejny materiał do Rycerzy, właśnie dostaliśmy finalną wersję grafik do Jeża, pojazdu-ekskluziwa dla naszych dzielnych wspierających. Naszym zdaniem jest mega słodki (a w walce będzie mega morderczy...). Zachęcam do rzucenia okiem na profilu FB:

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Ci, którzy wsparli już wiedzą, bo dostali maila, a Ci co nie wsparli - zachęcam do zajrzenia na stronę Rycerzy na wspieram to na najnowszą aktualizację. Trochę info o postępach prac produkcyjnych.

Ponadto trochę wieści na naszym profilu FB, a jeszcze dzisiaj na Board Times konkurs, w którym będzie można zgarnąć wejściówkę na świetny konwent postapo Ziemie Jałowe oraz trochę gadżetów z Rycerzy! Zachęcam do śledzenia informacji!
Pozdrawiam,
Marek Mydel
ODPOWIEDZ